Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Perma white" i slične farbe protiv buđi

elitemadzone.org :: TechZone :: "Perma white" i slične farbe protiv buđi

[ Pregleda: 13131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon "Perma white" i slične farbe protiv buđi05.07.2007. u 08:38 - pre 204 meseci
Pojavila mi se buđ na plafonu kupatila. Pre par godina bilo je malo, ali avaj, ne mogu više da se borim protiv nje na klasične načine. Rešio sam da probam da ofarbam plafon Perma White farbom ili nkom sličnom, tj. istom ali sa drugim komercijalnim nazivom.
Da li je neko to već radio i kakva su mu iskustva ?
Farba je prilično skupa, čak preko 1.000 din za kg. Da li se ona meša sa običnom poludisperzijom ? Kako se postavlja ? Kao sloj ispod poludisperzije ili kao završni sloj ? Ili se koristi bez poludisperzije ?
Bilo kakav komentar je dobrošao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kira
dejan ivanovic
beograd

Član broj: 95050
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.nacionalnaklasa.com


Profil

icon Re: "Perma white" i slične farbe protiv buđi28.07.2007. u 07:50 - pre 203 meseci
Ja sam imao problem u dnevnoj sobi, pojavila mi se vlaga i budj duz poda, ispostavilo se da se to pojavilo iz razloga sto mi je kuca sa te strane naslodnjena na neke komsijske supe koje prokisnjavaju i dopustaju da se voda sliva niz taj zid. Kako god, kupio sam perma white i jos neku zastitnu farbu tip waser diht ili nesto slicno i premazao ceo taj deo. Od tog trenutka vise nisam problema. Iako na kutiji pise da se preko te boje ne kreci ili nanosi nesto druo, ja sam posle dve godine prekrecio taj deo sa poludisperzijom i dalje je sve ok.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: "Perma white" i slične farbe protiv buđi28.07.2007. u 08:53 - pre 203 meseci
I kod mene je korisceno slicno sredstvo,ima par godina i nisam siguran za naziv.Mada je verovatno da se radi o istom.Nema budji,zidovi kao da su farbani masnom farbom,mogu da se kvase. Odlican proizvod.Nema potrebe da se kreci preko njega,jer mozes da ga obrises.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: "Perma white" i slične farbe protiv buđi29.07.2007. u 11:21 - pre 203 meseci
Pa dobro, pomalo zakasneli odgovori, ali nema veze. U međuvremenu sam kupio JUB-ov fungicidni dodatak za poludisperzije. Dakle neka bela tečnost koja se razmuti u farbu i kasnije se normalno okreče zidovi. Za sada je isuviše rano da komentarišem rezultate, ali za početak - sve je belo i čisto.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: "Perma white" i slične farbe protiv buđi

[ Pregleda: 13131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.