Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.

[es] :: Linux :: Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.04.06.2007. u 10:11 - pre 205 meseci
Prebacuejem jedan svoj (koautorski) projekat na GNU/Linux platformu i zanima me sledece:

Program se izvrsava u konzoli (kompajliran je sa g++) ispravno. Medjutim, ja zelim da imam ikonu (u KDE ili GNOME okruzenju) na koju kada kliknem, pojavi se prozor terminala i u njemu izvrsava program. Isao sam na desni klik na desktop, pa new application link itd, upisao punu putanju do programa u polje command i da dalje ne nabrajam. Kako sada stvari stoje, nikakav prozor ne iskace. Stiklirao sam i run program in terminal. Kada pokrenem program iz komandne linije, radi propisno. Jasno mi je da se to postize na razlicite nacine pod KDE-om i GNOME-om. Voleo bih uputstvo za svaki od njih.

Kao slicicu ikone pokusao sam da koristim PNG slicicu koju je kolega dizajnirao, ali KDE nije hteo da je prihvati. Neke druge formate je prihvatao (slicica se pojavljivala tamo gde treba). Koji su mi graficki formati na raspolaganju?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.04.06.2007. u 12:07 - pre 205 meseci
Prelistaj sledece:
Desktop Entry Specification
Desktop Menu Specification
 
Odgovor na temu

Esid
Planet Earth

Član broj: 120556
Poruke: 9
*.direct-adsl.nl.



Profil

icon Re: Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.05.06.2007. u 10:29 - pre 205 meseci
"...zelim da imam ikonu (u KDE ili GNOME okruzenju) na koju kada kliknem, pojavi se prozor terminala i u njemu izvrsava program. Isao sam na desni klik na desktop, pa new application link itd, upisao punu putanju do programa u polje command..."

U "command" polju si pokrenuo svoj progi, umjetsto da startas terminal koji ce pokrenuti taj progi.
Znaci, u "command polje" stavi:

"xterm -e ime_programa"

"-e" stoji za execute. "man xterm" da vidis vise opcija za xterm.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.05.06.2007. u 12:39 - pre 205 meseci
@Esld:
Super stvar i mene je interesovalo nešto slično. Ovo radi posao.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Postavljanje ikone i izvrsavanje programa u konzoli.

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.