Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)

[es] :: C/C++ programiranje :: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)

[ Pregleda: 5499 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cobragangsta

Član broj: 146928
Poruke: 84
212.200.70.*



+2 Profil

icon Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)29.05.2007. u 16:44 - pre 205 meseci
Procitao sam sve forume o c i c++ i nisam nasao adekvatan odgovor. Interesuje me gde se mogu naci zadaci za C++ ,objektni deo, od kreiranja klasa pa nadalje, bilo zbirka, bilo sajt ili sl. Pravi primer dobre (metodicke) zbirke bio bi od Chabarkape iz Pascala. Znaci primeri od najprostijih klasa do veoma slozenih.

Inace znam dosta oko Pascala i C-a i manje vise sintaksu za C++,odlino vladam matematikom i nebi bilo lose da se zbirka oslanja i na matematiku.

Hvala unapred za pomoc i razumevanje, verujem da ce ovo pomoci i mnogim drugima
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)29.05.2007. u 18:32 - pre 205 meseci
Da... Čabarkapa, odlične knjige...

Ne znam kako da na lak nacin objasnim zasto nema 'tako dobre' zbirke za C++.

Knjige o proceduralnim jezicima kao sto je Pascal (pogotovo napravljene za skole)
u mislima imaju resavanje nekog KONKRETNOG zadatka - polinomi, nizovi, matrice,
sortiranja i sl. Tu se ucenik upozna sa osnovnim konceptima programiranja, koji vaze
i za ostale jezike. Kako je bilo pre 20 godina, tako je i sada. Resavaju se jedni te isti
zadaci.

Zadaci su konkretni, kratki i jasni.

Ucenje C++a nije samo ucenje nove sintakse i resavanje ISTIH tih zadataka zamenom
kljucnih reci.

Objektno orjentisani jezici kao što je C++, u mislima imaju ORGANIZACIJU koda,
GENERALIZACIJU koda, PONOVNU UPOTREBLJIVOST KODA i sl. Dakle, mnogo je veci
zahvat. Takvo nesto podrazumeva primenu mnogo tehnika odjednom da bi se dobilo
nesto konkretno. Nema vise kratkih i 'lepih' zadataka.

Kod OOP jezika, u prvom planu je razmisljanje o INTERFEJSU (vezama koje neki podsistem
treba da ostvari sa spoljnin svetom) a ne o IMPLEMENTACIJI (kako cu sortirati niz).

Sve to zajedno sadrzi puno APSTRAKCIJE koja je po prirodi odbojna coveku (ko se susreo
sa knjigama tipa Design Patterns, znace o cemu pricam).

Otprilike otuda knjige tog tipa.

E sad, da li je moguce napraviti bolje knjige? Verovatno jeste, nailazio sam na par
uspelih poglavlja na tu temu, ali to je sve...



[Ovu poruku je menjao X Files dana 29.05.2007. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cobragangsta

Član broj: 146928
Poruke: 84
212.200.70.*



+2 Profil

icon Re: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)29.05.2007. u 21:46 - pre 205 meseci
Hvala "X-Files" na tako brzom odgovoru.
Razumem odgovor, razumem i to da resenje nekog problema moze da se resi na vise razlicitih nacina koji se u manjoj meri podudaraju,ali zadaci sa nekim uvodom npr po nekoliko pristupa svakom zadatku moglo bi mnogo da pomogne. Od uslovno receno prostijih stvari ka slozenijim da bi se doslo do ideje kako obrazovati neku klasu. Kako radim u Flash-u poznat mi je koncept klasa grafickih objekata, kao i pocetnoh primera automobila,coveka - karaktristike i akcije. Medjutim kada sam hteo da napravim klasu matemtickih izraza raspao mi se ceo koncept.

Ako nepostoji zbirka kakvu trazim postoji li bilo kakav skup zadataka u knjizi ili na web-u, postoji li nesto kao koncept OOP-a sa "algoritmiima" ili bilo sta sto bi mi pomoglo da kvalitetno savladam koncept OOP.

hvala!
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)30.05.2007. u 10:02 - pre 205 meseci
Imaš Krausovu zbirku, nije knjiga s primerima...

http://www.akademska-misao.co.yu/bookx.php?id_izdanje=189
 
Odgovor na temu

Predrag Radenkovic
student
Pirot - Beograd

Član broj: 90491
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)30.05.2007. u 10:30 - pre 205 meseci
Citat:
kime1: Imaš Krausovu zbirku, nije knjiga s primerima...

http://www.akademska-misao.co.yu/bookx.php?id_izdanje=189


Ova knjiga bas objasnjava princip OO programiranja i, po meni, moze da ti pomogne da primis takav nacin razmmisljanja! Zadaci su primereni pocetniku, i u principu ti nesto mnogo prakticno neces moci da naucis iz te knjige ali definitivno ces steci dobru osnovu za rad na ozbiljnijim stvarima! Takodje u knjizi se nalazi mnogo primera koji obradjuju neke osnovne algoritme resavanja problema vezanih, na primer, za sortiranje, implementaciju stekova, prioritetnih redova, lista, etc. (naravno da to svako moze na svoj nacin da napise ali u ovoj knizi kod za takve stvari je optimizovan do kraja i predstavlja bas pravi nacin na koji te stvari treba da se urade)! Glasam za ovu zbirku!
 
Odgovor na temu

Bootta
Bootta Ris
ucenik
Dob

Član broj: 143030
Poruke: 11
87.250.117.*

ICQ: 395996430


Profil

icon Re: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)02.06.2007. u 10:54 - pre 205 meseci
Evo ti ime jedne knjige, zbirke zadataka "Programerske mozgalice, takmicenja,olimpijade,glavolomke..." ovu knjigu su napisali:
Dr Mirjana Ivanovic,Mr Zoran Budimac, Dr Dusan Tosic, Zoran Putnik.Ovo je mene super zbirka imas nekih laksih zadataka a i nekih zadataka koji su za takmicenja i tako.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Potrebna zbirka zadataka za C++ (a ne knjiga sa primerima)

[ Pregleda: 5499 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.