Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)

[es] :: Java :: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)

[ Pregleda: 3421 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 13:09 - pre 205 meseci
cao svima, problem ukratko:

- napravio sam jabber chat klijent u javi, kao aplikaciju, i to je proradilo i sve je super. koristim klasu sa neta "SMACK". sve je kul tu.
- sada to moram da importujem kao web-aplet u svoj sajt, i tu nastaju problemi:

1) uspeo sam da napravim GUI, koji radi normalno kao aplet
2) uspeo sam sve ostalo da napravim, dodao sam "extends Applet" i sl, dakle sada je to pravi applet, AAAAAALI

- kada to ubacim kao applet u svoju stranicu, pokrene se aplet, krene ucitavanje, i onda mi tu staje program, nece da se konektuje na server, uz objasnjenje:
"access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)"


- jao bre - sta bre to bre znaci bre?!

anyone?

hvala za citanje,
poz,
dootzky
 
Odgovor na temu

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 13:56 - pre 205 meseci
evo nasao sam tacno i KOJA linija koda me zeza, tj. gde program stane i baci exception, dakle nece da se konektuje na server:

Code:

            // Create a connection to the jabber.org server.
            connection = new XMPPConnection("192.168.2.2");
            connection.connect();


eto tacno tu stane.
nebitna je adresa, ovo je samo primer IPa, server mogu da postavim na koji god ocu IP.

jel' neko mozda SADA ima ideju?
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 14:20 - pre 205 meseci
Nepotpisan aplet moze da komunicira samo sa serverom sa koga i sam potice.
 
Odgovor na temu

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 14:27 - pre 205 meseci
potpisao sam aplet :)

napravio sam prvo "jar" fajl od njega,
a onda sam ga potpisao, i kada ga otvorim u browseru, bilo je ono klasicno "do you trust this publisher bla bla", i kao da da... :)

mislim da mene kolje ovde neki POLICY.
probacu sada da napravim policy fajl sa "grant ALL", i da ga nekako prosledim u jar fajl, tako da kada neko prihvati da mi veruje, prihvati i da moze da se pristupi njegovom home direktorijumu.

mislim da je to caka.
ne znam, cisto napipavam u mraku.... ali trudim se! ^_^

thx, i reci ako imas jos ideja.
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 14:48 - pre 205 meseci
Mozes da zaobidjes security restrikcije tako sto stavis proksi na svoj server pa onda aplet prica sa proksijem (sto je dozvoljeno) a ovaj prosledjuje dalje na jabber sever. Ovo naravno pod uslovom da imas pristup/kontrolu nad serverom na kome je aplet.
 
Odgovor na temu

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 14:51 - pre 205 meseci
da, imam pristup svom serveru, ali cak i da uspem da 'prevarim' applet ovaj put, vise sam se nadao nekom resenju koje ce kasnije moci da primenjujem over&over again.... mislim - malo mi je tesko da poverujem da ovo ne moze da se sredi :-/

 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 15:04 - pre 205 meseci
Resenje je da potpises aplet. Samo jako davno sam se time bavio da ti ne mogu bog zna sta pomoci.
Uzgred IE sa MS Jvm-om ima opciju da mu setujes security nivo tako da i nepotpisani aplet moze da pristupa lokalnom fajl sistemu ili sta vec treba. Zgodno za testiranje.
 
Odgovor na temu

dootzky
Programmer, PHP, Python, web development
beograd

Član broj: 85021
Poruke: 134
*.ewepc.net.



+1 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 15:17 - pre 205 meseci
hm hm hm..

znaci mislis da bi "pravilnim potpisivanjem apleta", uspeo da mu na neki nacin kazem da moze da radi "to i to" na klijentskoj masini? ok, kul, probacu jos to (mada sam ga vec potpisao, kazem ti - pre toga nije ni HTEO da radi, nece da se upali, kaze samo "applet loading failed", a posle potpisivanja je proradio, al' dzaba, nije to ovde problem. verujem da ga onda ne potpisujem dobro.

a ovo drugo, da skinem IE security level, ma moze, ionako ne koristim IE (skoro pa) nikada, osim kada debagujem nesto, tako da me briga, ali to je naravno - neprihvatljivo - jer ne mogu da ocekujem od ostalih korisnika da ce to isto uraditi.

znaci potpisivanje, a?

ok, napadam napadam i napadam, idemo jos par sati guglovanja, pa da vidimo dokle cu da doguram!

thx man
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)25.05.2007. u 16:25 - pre 205 meseci
A sta se tacno desava sa potpisanim apletom. Puca neki exception ili ?
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)26.05.2007. u 12:25 - pre 205 meseci
Jesi aplet ovako potpisao: http://java.sun.com/j2se/1.4.2...veloper_guide/rsa_signing.html ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: access denied (java.util.PropertyPermission java.home read)

[ Pregleda: 3421 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.