Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?

[es] :: Windows mreže :: Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?11.05.2007. u 17:46 - pre 206 meseci
Imam malu mrezu ravnopravnih racunara organizovanih u workgroup. Jedan racunar je win server 2000 i na njemu se nalazi sherovan direktorijum. Problem je sto ne mogu da jednom racunaru iz mreze ogranicim pristup, tj zeleo bih da on moze samo da cita a ne i da pise u taj direktorijum. U security tabu imam samo korisnike sa lokalnog racunara i njima mogu da odredjujem prava pristupa, a ne mogu da vidim drugi racunar iz mreze i da za njega podesim neka druga prava pristupa. Kako da resim ovo? Hvala
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?12.05.2007. u 10:54 - pre 206 meseci
Tako što kreiraš lokalnog usera na win2000 i dodeliš ga na taj objekat (folder), ali mu daš samo read dozvolu u security tabu. Posle toga podesi "problematični" kompjuter da se povezuje na taj deljeni folder sa credentials od tog novokreiranog usera (a ne kao do sada sa credentials usera koji ima puno pravo pristupa tom folderu). Sada, kada pristupa sa tim novim userom, će moći samo da čita jer mu je tako određeno ovlašćenjima nad tim deljenim folderom.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.186.*



+128 Profil

icon Re: Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?24.05.2007. u 10:41 - pre 206 meseci
Jer moze neko malo da mi pojasni kako se kreiraju useri, grupe i
, kako se dodeljuju permisioni za workgroup usere i sta je taj credentials i kako se podesava jer imam problema sa mrezom od tri usera :-(
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da ogranicim pristup sherovanom direktorijumu u workgroup?

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.