Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram

[es] :: SOHO Networking :: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram

[ Pregleda: 3730 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram07.05.2007. u 20:02 - pre 206 meseci
U firmi imam cable net preko SBB-a i imam jednu staticku IP adresu.

Problem je nastao sada kada treba da ubacim jos jedan web server koji sluzi ustvari za sigurnosni sistem (online kamere) koji isto koristi port 80. (imam dve mrezne kartice u njemu)

Uglavno sada imam dva web servera a jednu staticku ip adresu pa ne znam kako sve to najednostavnije da izrutiram. U pitanju je xin xp sp2 na oba racunara.

Najbitnije je da se na oba web servera mogu pristupiti spolja... sto je i logicno .. apache vozi web prezentaciju a drugi server sigurnosni sistem to jest kamere... kojima treba da se pristupi sa bilo kog mesta u svetu.

Po negoj logici Apache na glavnom serveru mogu da prebacim na primer na port 8080 tako da nece biti na istom portu, ali mi je problem kako da podesim rutu do web servera za sigurnosni sistem posto to nikad nisam radio...


Uglavnom SBB mi nudi seljacko resenje problema koje predstavlja da uzmem jos jedan korisnicki nalog, modem, i jos jednu staticku Ip adresu za sigurnosni sistem.





[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 07.05.2007. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram07.05.2007. u 22:13 - pre 206 meseci
Preusmerices port koji zelis (80) na racunar koji hoces (.13) u podesavanjima programa koji ti sluzi kao internet gateway. Posto nisi napisao koji program za to koristis, verovatno je windows-ov ICS. Objasnjenje za njega imas npr ovde
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram08.05.2007. u 08:58 - pre 206 meseci
Resio sam na kraju sve preko sistema preko sajta dyndns.org koji automatski vrsi update dinamicke ip adrese na njihov domen...

Samo sam ubacio jos jedan switch od 8 portova u sistem i na njega povezao modem i oba servara da dele internet konekciju...

Normalno jedna grana je na stastic IP vezano za mac adresu PCI kartice, a druga je na dinamici koja se svaku put updatuje na dyndns.org....

 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram08.05.2007. u 13:46 - pre 206 meseci
Koliko mogu da razumem, resio si tako sto ti je sbb dodelio jos jednu javnu IP adresu...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram08.05.2007. u 14:33 - pre 206 meseci
Hehe paa... da... Mada trazio sam od njih da platim dve staticke IP adrese ali to zahteva dva cable modema = dva naloga=dve pretplate.

Rekli su kao fol, nesto sredjuju sistem da ce biti omoguceno i to da preko jednog cable modema budu dve saticke IP adrese ali od toga jos nista....

Pa mi je najednostavnije bilo ovo... da instaliram klijent program koji svaki put javlja dyndns sajtu trenutni IP i vrsi update za besplatan domen na koji sam napravio nalog kod njih. :)
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram08.05.2007. u 14:57 - pre 206 meseci
lol, kakvi biseri

Uopste nije problem ni da imas 25 statickih adresa iza jednog modema... bice da im "problem" pravi accounting sistem... (ono...gazda je uvek u pravu)
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Jedna staticka IP adresa a dva web servera... kako da izrutiram

[ Pregleda: 3730 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.