Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???

[es] :: Baze podataka :: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???

[ Pregleda: 4194 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boomLM
Misa Boom

Član broj: 96472
Poruke: 85
212.200.180.*



Profil

icon SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???23.03.2007. u 00:59 - pre 207 meseci
Vidim da dosta ljudi sa foruma koriste,naravno, CASE alate za projektovanje Baza i softvera...
Da li bi neko mogao blize eda mi objasni da li se Strukturna Sistem Analiza moze prikazati pomoću UML dijagrama? Radio sam u powerdesigner-u u proces analistu SSA (DTP-dijagrame toka podataka i RPodataka), ali me zanima da li mogu to isto da odradim i preko Aktiviti Diagrama UML i da li postoji način da se kasnije podaci iz takvog dijagrama importuju u CDM za izradu baze? Ili ako ne Aktiviti dijagrami (Business proces model) onda preko kojih dijagrama... Znači SSA i alati za izradu :)
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???26.03.2007. u 19:10 - pre 207 meseci
jedno glupo pitanje: kakve veze ovo (sto se uci na FONu a) sto pitas ima sa Bazama podataka?
pitaj profesore i asistente da li moze
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

boomLM
Misa Boom

Član broj: 96472
Poruke: 85
212.200.179.*



Profil

icon Re: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???31.03.2007. u 14:32 - pre 207 meseci
Kako da nema veze???

Citat:
...da li postoji način da se kasnije podaci iz takvog dijagrama importuju u CDM za izradu baze?


I nisam na FON-u ucio... / respect FON

 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???01.04.2007. u 13:05 - pre 207 meseci
Nema direktne veze, htedoh reci :)
SSA sluzi da razbijes posmatrani sistem na delove do nekog nivoa detalja i da dobijes Recnik podataka koji je osnova za bazu (Rpodataka ne mora da bude normalizovan odma')

Ne moze da se uradi to sto hoces (sa dijagramom aktivnosti predstaviti DTP). Aprililili! ;)

Moze da se uradi (proverio u literaturi), samo se odluci da li ces da radis DTP ili dijagram aktivnosti. Bolje je da uzmes "UML 2.0 ukratko" i da pogledas, odlicno je objasnjeno nego da ja kucam roman i radim mali milion crteza.

Hvala ti sto si mi ukazao na ovo, dobro ce mi doci za diplomski rad :)


Sto se drugog pitanja tice, ne znam odgovor.

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

boomLM
Misa Boom

Član broj: 96472
Poruke: 85
212.200.179.*



Profil

icon Re: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???01.04.2007. u 14:02 - pre 207 meseci
Fino kolega ... Ja treba da prijavim temu iz Softverskog Inženjerstva za diplomski pa osvežavam znanje (proširujem )
SSA sam radio u PowerDesigneru (.pam) ali kako vidim takav nacin polako zastareva...
Kad se setim ... SSA, PMOV, UML (UseCase,Class,...)... C#.... joj !!!
A sad pored svega treba da se zezam i sa MSSQL bazom... jer radih u Access-u ... jbg sve skoro od pocetka...
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: SSA - Activity Diagrams ili PowerDesigner PAM; UML???

[ Pregleda: 4194 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.