Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!

[es] :: Java :: JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!18.03.2007. u 21:30 - pre 208 meseci
OK, imam sledeci, kod:

Code:

table = new JTable(TableHeadersInitializationWindow.rowTable.getRowCount() + 1,  TableHeadersInitializationWindow.columnTable.getRowCount() + 1);
table.setTableHeader(null);
for (int i = 0; i < Integer.valueOf(RowsAndColumnsInitializationWindow.rowCountField.getText()) - 1; i ++) {
    if (i == 0) {
        table.setValueAt(null, i, 0);
    } else {
        table.setValueAt(TableHeadersInitializationWindow.rowTable.getValueAt(i, 0), i + 1, 0);
    }
}


Da pojasnim situaciju: U obrascu koji prethodi ovoj tabeli, imam dve tabele sa po jednom kolonom (ne moraju biti isti brojevi vrsta), i hocu da mi gornji kod pravi praznu tabelu koja ce u prvoj vrsti (izuzev gornjeg levog coshka, koji ce biti prazan) imati ustvari nazive kolona (kao neki header, s tim shto nije klasichan header). Te nazive dobija iz pomenutog prethodnog obrasca, u kome imamo rowTable i columnTable, gde unosimo nazive vrsta i kolona. Isti proces koji sam naveo za naming kolona, zelim da mi odradi i sa vrstama. E sada, zashto mi ovaj kod gore uradi samo do predzadnje vrste (ili kolone), a zadnju ostavi praznu??? Pomozite mi hitno, josh ovo mi je ostalo da zavrshim moj deo seminarskog, koji mi treba za utorak!!!
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



+80 Profil

icon Re: JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!19.03.2007. u 00:25 - pre 208 meseci
Problem nije sa setValue nego sa for petljom. Uslov za iskakanje iz petlje ti je
Code:
 
i < duzina-1 

, što znači da ćeš da iskočiš iz petlje baš kad dođeš do poslednjeg elementa niza. Ovo možeš jednostavno da utvrdiš trejsovanjem iz dibagera kroz petlju.

Znači, izbriši -1 i rešio si problem.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!19.03.2007. u 10:39 - pre 208 meseci
J***te, da li je moguce da sam se ceo dan drndao oko ove luposti. Ne kapiram kako mi je ovo promaklo. Hvala puno, trezveniji ljudi su uvek od velike pomoci :)).
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: JTable i problem sa setValueAt. Pomozite mi, hitno je!!!

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.