Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)

[es] :: Advocacy :: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 03:16 - pre 209 meseci
http://www.channelregister.co....1/02/munich_buys_windows_2000/

Citat:
The German city of Munich is buying a whole pile of Microsoft Windows this month - but it won't be the newly released Windows Vista. Instead, it will buy 2000 legit "used licenses" of Windows 2000 Professional, claiming it will save them money.


Hehehe, ovo je stvarno poražavajuće za Linux: umesto da eto lepo uzmu najnoviju kupusaru besplatno, oni rađe plaćaju Windows i to verziju 2000, koji više nema ni "mainstream" support od MS-a (mislim da još uvek dobija sve critical zakrpe).

Možda nisu čuli za Linux? LOL

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 04:52 - pre 209 meseci
možda i nisu čuli za linux, a možda si ti malo neobavešten... ili ti možda znaš neki način kako možeš sve programe odjednom iz windowsa da prevedeš u linux. ooo da. znam ti si guru programer.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 07:04 - pre 209 meseci
win2000 = metadon
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 08:59 - pre 209 meseci
Citat:

možda i nisu čuli za linux, a možda si ti malo neobavešten... ili ti možda znaš neki način kako možeš sve programe odjednom iz windowsa da prevedeš u linux. ooo da. znam ti si guru programer.


Hu hu huuu... odjednom :)

Pa ova prica o Minhenu i Linuxu se vrti od 2003-ce godine - dakle, uskoro ce 4 godine koliko linux komuna spamuje ceo svet sa vestima o cudesnom preobrazenju Minhena u grad slobode i otvorenosti ;-)

Avaj... izgleda su armije open-source programera spremnih da patchuju i portuju sve bez troskova zakazale... los pasulj bio u komuni :) Al uskoro ce ;-)

Pitam se kakve to specijalne programe koji zahtevaju tako kompleksno portovanje koriste cate iz gradske uprave Minhena - onih 95% radnika sa radnim vremenom od 30h nedeljno, koji kuckaju cca. par dokumenata dnevno :)

Mozda drajveri za stampac? Boga pitaj gde ovi likovi kupuju stampace sudeci po tome da Windows nabavljaju u second-hand shopu :) bwahahahaha

Citat:

win2000 = metadon


Metadon ili ne, bolji je od Kool Aida (Linux) ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 09:27 - pre 209 meseci
Za Gradsku uporavu grada Novog Sada koji nadam se da ćeš priznati nije ni pola Minhena, ali je i u Srbiji, program se pravio samo 3 godine. Možda si navikao na Ahead rokove novi program na svakih nekoliko meseci, ali očigledno je da to ne funkcioniše baš svuda tako. Što se tiče armija besplatnih programera, ako su to očekivali onda su se grdno prešli, ali mislim da je to floskula kojom se služe sve one osobe koje se usuđuju da obožavaju jedan OS (što je meni u rangu bolesti) za one koji ne razmišljaju i koji nemaju pojma. Svaki operativni sistem je dobar ako radi svoju funkciju, pa makar bio i metadon. Što se tiče standardizacije možda ti dozvoljavaš da u tvojoj firmi pola radnika kuca u open officeu, a druga polovina wordu, pa da vidiš tek kakav onda qršlus nastaje... Očigledno je da se baviš progrmamiranjem i nisu ti baš poznati funkcionalni problemi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 10:06 - pre 209 meseci
A dobro, dobro - nista, jasno je sve... bas me zanima koji ce novi izgovor biti za 12 meseci, kako godine prolaze - ponestaje i izgovora :)

Tada ce verovatno kupovati XP ispod tezge, i to verovatno onaj XP-N - cisto u inat Microsoftu ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 12:41 - pre 209 meseci
Hoće li sloboda umeti da peva
Kao što su sužnji pevali o njoj?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 15:12 - pre 209 meseci
Citat:
možda i nisu čuli za linux, a možda si ti malo neobavešten... ili ti možda znaš neki način kako možeš sve programe odjednom iz windowsa da prevedeš u linux. ooo da. znam ti si guru programer.


Što nekako ne objašnjava zašto kupuju NOVE licence za Windows. Mislim, pričali su da su već nešto prebacili na Linux, itd, itd, pa ovaj, nemaju li onda te licence Windowsa "slobodne" za upotrebu.

Jasno, što reče Ivan, uvek neki izgovori, teorije zavere i slično sa tim open source ("muva bez glave") rešenjima.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 17:36 - pre 209 meseci
Ne ulazim u njihove razloge, ali postoji više programa licenciranja windowsa, a neki su i vremenski ograničeni. Ponavljam ne mora da znači da je to ovde slučaj, ali veoma verovatno....
Ne znam šta to određena grupa ljudi koja se pojavljuje na ovom forumu ima protiv open sourcea. Po čemu je on to gori od nekog drugog projekta? Gomila komercijalnih rešenja su i te kakvi shitovi i open source kao alternativa nije loša. Zar moram da plaćam neki shit ako nemam para? Ne kažem da sa sada čitav svet treba da se zasniva na njima ali alternativa mogućnosti i te kako treba da postoji. Ako neko misli da mu je linux bolji od windowsa to je njegova lična odluka i to ga ne čini zaostalim i idiotom, kako pojedinci ovde vole da paušalno dele "komplimente".
Usput od izgovora nisu imuni ni moćni. Ako je tako onda prvi MS bi trebao mnogo toga da objasni a ne da daje ponekad polu debilne izgovore. No ne želim da ovu temu pretvorim u još jedan obračun MS protiv ostatka sveta jer mislim da je to veoma glupo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 18:37 - pre 209 meseci
Ej, nemoj sad da menjaš temu. Ako ćeš da pričaš o tim drugim stvarima, otvori novu temu, a ova je namenjena za ismejavanje projekta "Minhen na kupusari".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)07.03.2007. u 20:04 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: Ej, nemoj sad da menjaš temu. Ako ćeš da pričaš o tim drugim stvarima, otvori novu temu, a ova je namenjena za ismejavanje projekta "Minhen na kupusari".
A kakvo ti je to ismevanje kad kazes da kupuju STARE licence? Ocigledno da je to za tamo neke stare programe. Naravno da se pitate "a sta ce to njima" kad ste poreklom iz drzave koja salje kod mene kuci 2 sluzbenika - jedan iz suda, on potvrdjuje ovlascenje koje saljem tamo nekome da mi podize penziju, a drugi da mi izda uverenje da sam ziv! Pa zar onaj iz suda nije dovoljna garancija da sam ziv? Mozda potvrdjuje dokumenta i mrtvima? Nedavno kazu "3 klinike pocele sa vestackom oplodnjom ali niko ne zna tacan broj zainteresovanih, jer se pretpostavlja da se prijavljuju u sve 3 klinike da sto pre dodju na red.", kao da ne moze da se sredi da prijavljivanje bude centralno, da podaci idu u jednu bazu podataka. Naravno da nama "ne trebaju" ni stari, ni novi programi kad jos uvek sve radimo peske, ali doslovno pesice, pa cekas u redu kao majmun i sve tako.

Sad su oni u Minhenu krivi sto imaju vise IT stvari sredjenih i sto su ih sredili recimo pre nas, a verovatno i pre drugih! Ubedjen sam, da su izracunali da im je za neke stvari jeftinije da zadrze STARE programe, pisane za STARE Windowse, kod kojih je bas to dobro sto NEMA podrske, pa nema ni nekog novog uslovljavanja od strane MS-a nego da za to pisu programe. Cudno da se neko u MS-u jos nije setio, kao mnogi drugi u IT svetu, da sklanjaju stare programe. Ne da nema podrske, nego da ih nema vise nigde, da ne smes ni da ih preprodajes i slicno. Recimo hoces Vistu - vrati stari XP! "Pa, nemam..." Aha - hoces Vistu, prvo plati sto si ilegalno koristio XP! Dobra ideja, a? Ima li neko adresu od MS-a, da im pisem
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Još malo vesti iz Minhena (samo što nisu prešli na kupusaru)

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.