Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metrologic MS9540 bar code skener, spajanje na racunar sa USB tastaturom

[es] :: Ostali hardver :: Metrologic MS9540 bar code skener, spajanje na racunar sa USB tastaturom

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovanmal
Jovan Malešević
Sistem administrator
BL, Republika Srpska

Član broj: 6106
Poruke: 204
*.teol.net.

Sajt: flashofobvious.blogspot.c..


+2 Profil

icon Metrologic MS9540 bar code skener, spajanje na racunar sa USB tastaturom01.03.2007. u 13:06 - pre 208 meseci
Imam sljedeci problem s ovim skenerom:

Ne radi sa USB tastaturom. Probao sam ga spojiti sa stantardnom PS/2 tastaturom i sve je OK. Tada on ide preko Y konektora, tj. PS/2 konektor od tastature kacim na zenski PS/2 konektor koji se nalazi na skeneru, a drugi (muski) od skenera ide u PS/2 na racunaru. Na taj nacin su povezani i skener i tastatura.

Kada prikljucim USB tastaturu, PS/2 na racunaru ostaje slobodan i na njega kacim samo skener. Samo jedan bar kod moze ocitati tako povezan i onda se blokira - upali se crvena lampica. Probao sam i sa nastavkom za tastaturu USB/PS2, opet isto...

Gledao sam na sajtu proizvodjaca - nema nista vezano za ovakav problem.


Da li je neko imao slican problem?

Pozdrav
..blinding flash of the obvious..
 
Odgovor na temu

jovanmal
Jovan Malešević
Sistem administrator
BL, Republika Srpska

Član broj: 6106
Poruke: 204
89.111.200.*

Sajt: flashofobvious.blogspot.c..


+2 Profil

icon Re: Metrologic MS9540 bar code skener, spajanje na racunar sa USB tastaturom05.03.2007. u 09:16 - pre 208 meseci
Rijeseno.

U uputstvu sam nasao kako se skener konfigurise tako da moze raditi sam, tj. bez tastature na PS/2 portu. Sva konfigurisanja se vrse tako sto se skeniraju odredjeni bar kodovi koji su odstampani u uputstvu. Prvo je potrebno uci u mod za konfigurisanje, a poslije obavljenih podesavanja i izaci da bi skener mogao normalno da skenira.

Od podesavanja treba izabrati Enable Standalone Keyboard Emulation.

Pozdrav
..blinding flash of the obvious..
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Metrologic MS9540 bar code skener, spajanje na racunar sa USB tastaturom

[ Pregleda: 4848 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.