Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u

[es] :: Windows aplikacije :: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sandzakman
earth

Član broj: 128001
Poruke: 10
213.244.208.*



Profil

icon Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u20.02.2007. u 09:25 - pre 209 meseci
Savet iskusnih!!!
----------------
Na pc se moze ulogovati kao administrator i gost,ja imam pristup kao gost tj nemam administratorski.E sada hteo bih da napravim svoj folder na tom racunaru i u njemu da cuvam odredjene licne podatke ali bih zeleo da niko vise ne moze da pristupi njima.Naime isti takvai vec postoje neko od korisnika je vec napravio npr.folder se zove pera i kada pokusam dvoklikom da ga otvotrim racunar samo kratko pisne i ne mogu ga otvoriti.E to bi hteo i ja kako da naperavim takav folder tj kako da ga zastitim .Ma ko zna ukapirao je sta hocu sta me muci!
------------------------------------------


Hvala unapred svima ovo je nabolji forum koji sam ja video pozzzzzzzz!!!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u20.02.2007. u 09:33 - pre 209 meseci
Tesko bez admin naloga. To o cemu govoris su permisije.

Malo edukacije:
Permissions
http://support.microsoft.com/?kbid=308421

tyranBL
 
Odgovor na temu

suadhm
Suad Adrović
Podgorica

Član broj: 90644
Poruke: 339
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u20.02.2007. u 09:37 - pre 209 meseci


Kao gost ne možeš ništa da učiniš po pitanju zaštite fajlova, jediono da koristiš neke programe za enkripciju koji se ne instaliraju, jer ja misli da nemaš prava ni da instaliraš ništa kao gost.
Taj folder Pera je verovatno napravio administrator.
Programe koje možeš koristiti za enkripciju možeš naći na www.portablefreeware.com

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

sandzakman
earth

Član broj: 128001
Poruke: 10
212.200.181.*



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 17:36 - pre 209 meseci
Ok!
Kapiram ali kako su onda oni uspeli da kreiraju takve foldere jer i oni se loguju kao gosti.Da skratim u pitanju je studentski internet kafe,jedino ako postoji neki nacin da se sazna administratorska sifra pa da se ulogujem kao administrator i napravim folder koji posle obicni korisnici nece moci da otvore ali ce moci svako ko ima administratorsku sifru zar ne?
Sta predlazete kako da saznam admin sifru ili sta vec....?
-----------------





thanks
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 19:02 - pre 209 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...ovanje-admin-pass-na-Win-XP-NT
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 22:25 - pre 209 meseci
http://www.elitesecurity.org/t245901-0#1477767
tyranBL
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 22:46 - pre 209 meseci
Citat:
sandzakman: jedino ako postoji neki nacin da se sazna administratorska sifra pa da se ulogujem kao administrator i napravim folder koji posle obicni korisnici nece moci da otvore ali ce moci svako ko ima administratorsku sifru zar ne?
Sta predlazete kako da saznam admin sifru ili sta vec....?
Hm, jesi li razmislio da pitaš administratora te mreže ili ko je već odgovoran za nju? Ovo razbijanje je OK ako se radi o recimo kućnom računaru pa neko zaboravi pass ali u nekom internet kafeu ... liči mi da je tema na ivici.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 23:34 - pre 209 meseci
Mislim da je najbolji nacin da zamolis administratora da napravi jedan folder za tebe. Ako si vec stalna musterija (sto bi inace cuvao fajlove) verovatno ce ti izaci u susret.
Naravno, pod uslovom da zanemarimo mogucnost da je u pitanju neki tip koji pojma nema, namestio je nekako da radi i sada se boji svake pomisli da nesto promeni (sto je nazalost cest i iritirajuc slucaj)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u21.02.2007. u 23:52 - pre 209 meseci
Slabo posećujem internet kafane, naročito studentske, pa ne znam mnogo o njima, ali zar se na takvim mestima dozvoljava onima koji surfuju da mogu da prave foldere i da tu čuvaju nešto?
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u22.02.2007. u 15:57 - pre 209 meseci
Pa kod nas na faksevima obicno studenti imaju svoj nalog u okviru domena i xx megabajta na storage serveru na kome mogu cuvati svoje podatke.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u22.02.2007. u 18:41 - pre 209 meseci
Pa onda je sve u redu, samo neka zamoli administratora da mu napravi folder i podesi prava pristupa i ostalo.
 
Odgovor na temu

sandzakman
earth

Član broj: 128001
Poruke: 10
195.252.126.*



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u22.02.2007. u 21:00 - pre 209 meseci
****************************************************************
Lepi komentari tj korisni saveti!
E vidite problem je sto tog administratora boli uvo za te pc-e i dolazi samo kad nesto zesce pukne recimo jednom po kvartalu.Drugo ocigledno je i on ukapirao da mu je provaljena sifra ali vidi da mu niko nepravi nikakve zvrcke pa je i ne menja.Naravno to je sada moje misljenje ne mora biti merodavno,ali sam primetio da ti momci koji imaju svoje foldere cesto i sredjuju pc-e,recimo da ih vise oni odrzavaju nego on jer su im potrebni racunari.
Ali jednom sam prilikom bio prisutan i delom oka zapazio "spy" da ovi koji imaju svoje foldere udju u windows i naprave neki file ne znam koje je ekstenzije i onda otvaraju svoje foldere.Takodje kada zavrse oni izbrisu taj file i ona se ne moze uci u iste.
-------------------------------
Zna li neko nesto o tim files i kako to funkcionise!__________________
hvala svima!!!!!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u22.02.2007. u 21:40 - pre 209 meseci
Znači admina nema, ovi verovatno neće da ti dozvole pa bi sad da provališ kako to oni rade jer hoćeš da sebi samo napraviš folder gde ćeš da čuvaš neke fajlove?
 
Odgovor na temu

sandzakman
earth

Član broj: 128001
Poruke: 10
213.244.209.*



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u23.02.2007. u 17:25 - pre 209 meseci
Da da bas tako objasnio sam sta oni rade ali ne znam kako ja da napravim folder da bih cuvao svoje podatke.Sta i kako!
 
Odgovor na temu

sandzakman
earth

Član broj: 128001
Poruke: 10
213.244.208.*



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u24.02.2007. u 08:36 - pre 209 meseci
Ako neko ima da doda izvolte!
 
Odgovor na temu

Uroš Ivanović
Uros Ivanovic
Beograd

Član broj: 146750
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u06.06.2007. u 23:16 - pre 205 meseci
Trebalo bi da mozes, iako si guest, da menjas permissions za folder koji ti napravis (naravno ako uopste mozes da ga napravis), zato sto si OWNER (jedan od retkih slucajeva kada restrikcije vezane za jednu od vise grupa kojima pripada korisnik nisu dominantne). Potrebno je da iskljucis simple file sharing, pa nakon toga da editujes permisije u security tabu. Da ne duzim, bilo je reci vec par puta o tome, pogledaj malo po forumu nacices. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako zastiti licne podatke ,gde ima vise korinika ali bez kreiranja novog korisnika na pc-u

[ Pregleda: 2908 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.