Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika

[es] :: Digitalni fotoaparati :: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9865 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Struja
Beograd

Član broj: 88444
Poruke: 42
*.yubc.net.



+1 Profil

icon A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika16.02.2007. u 18:51 - pre 209 meseci
U pitanju je "Canon A630", kupljen nov pre mesec dana.
Samo u modu pregledanja slika na LCD displeju, ispod umanjenih fotogr.,
se ispisuje greška "Unidentified Image".
O ovakvim sličicama se na ekranu ne mogu dobiti nikakve informacije
niti se mogu zumirati točkićem.
Od recimo desetak slika na 2-3 se pojavljuje ova greška.
Naravno, kartice sam prvo formatizovao u aparatu.
Kad slike sa SD kartice prebacim u komp. sve do jedne su odlične bez greške.
Menjao sam i SD kartice ali opet isto.

Kad te kartice sa greškom prebacim u drugi foto-aparat, onda se ne pojavljuje
ta greška pri pregledanju slika !?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika16.02.2007. u 23:49 - pre 209 meseci
Postoji ono magicno papirce sto se zove garancija... Iskoristi ga.
 
Odgovor na temu

Struja
Beograd

Član broj: 88444
Poruke: 42
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika17.02.2007. u 07:31 - pre 209 meseci
Danas idem da ga reklamiram.


Budućim kupcima preporučujem da sa sobom
ponesu svoje kartice većeg kapaciteta
(da bi stalo više slika), i na licino mesto
ispucaju desetine fotki radi probe aparata.
 
Odgovor na temu

Struja
Beograd

Član broj: 88444
Poruke: 42
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika17.02.2007. u 18:47 - pre 209 meseci
Bio sam u servis-centar "BG elektronik".
Serviser kaže da se još nije susreo sa ovakvim kvarom.
Može da samo zameni osnovnu ploču, što bi bilo gotovo
za dva dana. Ali pošto je prošlo od kupovine manje od mesec
dana, prijateljski mi je savetovao da zamenim aparat novim
kod prodavca ili da mi vrate pare.
Naravno, prodavac neće ni da čuje.
Onda sam otišao u tržišnu inspekciju i rekli su mi da napišem
pismeni zahtev za povraćaj novca, koji treba da uručim prodavcu.
Rok za njihov odgovor je 8 (osam) dana.
Ako ne udovolje mojim zahtevima sledi tužba ili šta već.Videćemo.
Otom potom.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika19.06.2007. u 00:14 - pre 205 meseci
Ne znam kod koga si kupio aparat, ali serviser u BG Electronics te je slagao da bi te skinuo sa vrata. Prodavac je duzan da posle nedelju dana zameni aparat novim, a poshto je proshlo mesec dana, on nema vishe nikakve obaveze prema tebi, vec je to obaveza servisa. Mnogo je lako odmah potegnuti za trzishnom inspekcijom, ali ti tu nishta necesh uraditi, samo izgubiti vreme jer si verovao onome shto tebi odgovara...

[honda]
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika19.06.2007. u 00:23 - pre 205 meseci
Jednostavno danas nije lako biti ni kupac a ni trgovac... Para je u naroda malo, marze malene a trziste divlje... Samo bi jedni drugima slali inspekcije...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.117.*



+11 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika19.06.2007. u 10:02 - pre 205 meseci
Nemam sad pri ruci Zakon, ali koliko mi se cini, prodavac je u roku do mesec dana duzan da na zahtev kupca vrati novac.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 16:25 - pre 204 meseci
Bilo bi dobro da nam ovde neko kaže kojim se zakonom reguliše pravo potrošača da uređaj koji je kupio, može da vrati uz povraćaj novca.
Moj slučaj je nešto drugačiji:
Kupila sam pre mesec dana Nikon L12 i nisam zadovoljna kvalitetom video snimka (koji sam poredila sa bvoljim video snimcima rađenim sa drugim, mnogo jeftinijim aparatima) a posebno audio zapisom na tim video zapisima. Audio zapis je pun šumova, pištanja, škripanja.....Osim toga i pri reprodukciji video zapisa, često se javlja kašnjenje videa u odnosu na audio i seckanje, tj. kočenje snimka.

Aparat sam reklamirala ali mi je vraćen u istom stanju sa sledećim obrazloženjem: "reprodukcija zvuka je dobra, manji šum se čuje jedino kada je zvučni izvor dalje (što nije tačno: u apsolutnoj tišini sobe čuje se šuštanje i povremeno piskavi nervirajući zvuk), što je normalno za sve digitalne fotoaparate jer mikrofon nije usmeren, pa hvata sve šumove u prostoriji. Kod svih fotoaparata snimanje zvuka je sporedna funkcija pa se ne može očekivati kvalitet kao kod video kamera"

Elem, pitam sledeće: da li ja kao kupac koji nije zadovoljan uređajem koji je kupio, može da ga vrati (ili zameni za drugi), pod kojim uslovima i u kom roku. Kojim zakonom je regulisana ovakva situacija?
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 16:46 - pre 204 meseci
Pitanje je da li je uređaj neispravan u odnosu na druge primerke iz serije ili jednostavno loš u odnosu na druge aparate drugih proizvođača.
U ovom drugom slučaju nema mnogo pomoći.
U prvom slučaju treba insistirati ili na zameni ili na povraćaju novca, ali insistirati.
Mislim da zakon ne reguliše period u kome se može tražiti povraćaj novca ukoliko nismo zadovoljni kupovinom. Na Zapadu često postoji ta klauzula o povraćaju, ali kod nas mislim ne i to se ne reguliše zakonom već svaka firma zasebno daje uslove koje smatra da joj odgovaraju i da će privući dodatne kupce.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 16:53 - pre 204 meseci
Citat:
Paramecijum: Pitanje je da li je uređaj neispravan u odnosu na druge primerke iz serije ili jednostavno loš u odnosu na druge aparate drugih proizvođača.
U ovom drugom slučaju nema mnogo pomoći.
U prvom slučaju treba insistirati ili na zameni ili na povraćaju novca, ali insistirati.
Mislim da zakon ne reguliše period u kome se može tražiti povraćaj novca ukoliko nismo zadovoljni kupovinom. Na Zapadu često postoji ta klauzula o povraćaju, ali kod nas mislim ne i to se ne reguliše zakonom već svaka firma zasebno daje uslove koje smatra da joj odgovaraju i da će privući dodatne kupce.


Ja ne mogu da proverim da li je neispravan u odnosu na druge primerke iz serije. Jednostavno mislim da po ceni ne zadovoljava kvalitetom (što sam pokušala da obrazložim poređenjem sa drugim, mnogo jeftinijim, aparatima). Da li mogu na osnovu toga što sam nezadovoljna kvalitetom aparata da tražim povraćaj novca? I ako mogu, kako da to izvedem?
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
89.216.195.*



+40 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 17:03 - pre 204 meseci
Mislim da ne, ali nisam procitao ovo:
Zakon o zastiti potrosaca

Mozda i moze.

Koju memorijsku karticu koristis ?
Da li se sustanje cuje non stop ili u trenucima kada radis sa zumom ?

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 17:23 - pre 204 meseci
@svetlanalane

Koliko ja znam u zakonu pise da te prodavac mora upoznati sa karakteristikama doticnog uredjaja, tj. da ti kaze da ima shuma pri snimanju videa, a ako te ne obavesti, a to se ispostavi kao nezeljena karakteristika imas pravo na jednu od tri kombinacije :
1. Popravku aparata
2. Zamenu za drugi (za isti novac ili uz doplatu)
3. Povracaj novca
Ako ti se kvar desi u roku od 7 dana od kupovine moraju da ti vrate novac, a posle toga nisu u obavezi, mada na tvoje "insistiranje" i uz trzisnu inspekciju mozes da isteras da ti vrate novac ili da ti zamene za drugi, ako je aparat bio predhodno na popravci kod servisera, i kvar tj. defekt nije otklonjen. Dakle TI biras izmedju ta tri, a ne ONI !!!
Ovo ti govorim iz iskustva !!!
Dakle, ako nece da ti vrate novac nazovi trzisnu inspekciju na 011/32-27-376, i otidi do njih da napises prijavu (zgrada preko puta glavne Postanske Stedionice u 27.marta), a onda cekas da ti jave sta su uradili. Obicno ce ti javiti za par nedelja do mesec dana.

Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 17:27 - pre 204 meseci
Sada vidim da nisi iz BG-a.
Dakle sve sto sam ti opisao uradi u Kraljevu u vasoj trzisnoj inspekciji.
Inace kasnjenje zvuka za slikom moze da se javi i ako je sporija memorijska kartica, mada licno mislim da je problem do aparata !
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
89.216.195.*



+40 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 17:31 - pre 204 meseci
Ne znam gde si procitao ovo za 7 dana.

13. Prigovor (reklamacija)
Potroša ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu,
za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest
meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge.


I sada ono bitno:
Prodavac, odnosno davalac usluge je dužan da svojim aktom bliže
utvrdi nacin i uslove rešavanja prigovora.


Ovih 6 meseci se odnosi samo na usluge i proizvode za koje se ne izdaje garancija.

Sve u svemu ne mozes traziti povracaj na osnovu toga sto si nezadovoljna kvalitetom aparata.
Ukoliko mislis da je neispravan, moras odneti aparat u servis.


Poz. Goran
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 17:43 - pre 204 meseci
Probala sam sa memorijskom karticom i samo sa njegovom internom memorijom i situacija je ista. Šum se čuje sve vreme snimanja.

Koju memorijsku karticu koristis ? (kingston 1Gb)

Da li se sustanje cuje non stop ili u trenucima kada radis sa zumom ? šuštanje se čuje NON STOP a ponekad i neki piskavi zvuk pride. Snimila sam nešto kratko što mogu poslati (ali ne može ovde jer je 6.6Mb). Snimljeno je sa internom mem. karticom (ovde znači nije relevantan kvalitet SD kartice)

A u Zakonu o zaštiti potrošača sam jedino ovo našla što bi moglo da se eventualno iskoristi:

2. Osnovna prava potrošača
Član 3 stav 6: pravo na obeštećenje –dobijanje pravične naknade za lažno prikazivanje svojstava proizvoda i usluga, nekvalitetne proizvode ili nezadovoljavajuće usluge.

Možda i nešto iz člana 23 koji opisuje tehničke proizvode i šta sve uz njih mora da se obezbedi kupcu: deklaracija, garantni list, atest, sertifikat, tehničko uputstvo, uputstvo za upotrebu i druge podatke i oznake; npr. nema deklaracije, atesta, sertifikata, tehničko uputstvo na srpskom je samo 6 stranica, na engleskom preko 20, a na CD-u uputstvo za upotrebuje na 144 strana (na francuskom).
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
89.216.195.*



+40 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 18:09 - pre 204 meseci
Okaci ovde: www.sendspace.com

Pa daj link.

Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 18:17 - pre 204 meseci
A evo i mišljenja jednog vlasnika ovog aparata: "Making movies with the continuous focus is not usable when the sound is important - the constant focussing makes a terrible noise" a nešto manja buka je i kad nije continuous focus već single AF.
Evo okačila sam: [url]http://www.sendspace.com/file/az89j8[/url] Video ovde nije bitan, snimano u zamračenoj zatvorenoj sobi
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 18:28 - pre 204 meseci
Ovde se brkaju dve stvari: loš aparat i pokvaren aparat.
Preprodavac nema potrebu da zna sve tehničke karakteristike proizvoda koji prodaje i ne može da bude odgovoran zbog toga što je taj proizvod slabiji od jeftinije konkurencije.
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
91.185.100.*



+2 Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 18:50 - pre 204 meseci
ima ovde nekih odgovora :

http://www.consumer.org.yu/

potrazite u meniju levo , pod PROPISI - savezni , republicki i ostali .

evo samo jedan primer :



ne znam inace Svetlana , ali meni ovo izgleda kao zvuk nekog filmskog aparata iz '70 tih godina, mada nemoj mi verovati . nisam strucnjak . cujem neki sum u pozadini mracne sobe , pored tvog glasa . kao da se okrece 8mm-atrski film na kinoprojektoru . jel ima tu istine ?


 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika23.07.2007. u 19:19 - pre 204 meseci
"ali meni ovo izgleda kao zvuk nekog filmskog aparata iz '70 tih godina, mada nemoj mi verovati . nisam strucnjak . cujem neki sum u pozadini mracne sobe , pored tvog glasa . kao da se okrece 8mm-atrski film na kinoprojektoru . jel ima tu istine ?"
Upravo zbog tog šuma i protestvujem sve vreme. Video je snimljen kao što rekoh u zamračenoj sobi (vrućina) zatvorenoj da se ne bi čulo ništa drugo osim mog glasa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: A630_greška "Unidentified image" u modu pregledanja slika

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9865 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.