Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Generisanje primarnog ključa tabele od tri podatka

[es] :: Access :: Generisanje primarnog ključa tabele od tri podatka

[ Pregleda: 2023 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vulin

Član broj: 120283
Poruke: 42
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Generisanje primarnog ključa tabele od tri podatka29.01.2007. u 10:55 - pre 209 meseci
Primarni ključ tabele je u obliku AA-001, gde su slova inicijali a broj AutoNumber. U tabelu se unose samo ime i prezime, a funkcija Left() u kveriju ostavlja samo prva slova i dodaje se broj. Sve je to ok i u nekom polju dobijem generisan podatak IP-1, IP-2, IP-3 (gde su IP inicijali Ime i Prezime, a broj je iz auto broja) - što bi trebalo da je rešenje. Problem mi je kako da taj podatak vratim u tabelu, u polje ID (Šifra) jer bez njega u tabeli - džaba sam krečio. Elem, okačio sam i primer, jer meni se čini da sam negde okrenuo stvari naopačke ( kveri mi izračunava podatak koji bi morao da postoji u tabeli, i da se čuva u tabeli ) a tu nema baš mnogo logike. Pretpostavljam da bi nekakva automatizacija unosa, ili nekakav makro za kopiranje podatka, ili stored procedure rešio problem, ali ako ima pametnije ili elegantnije rešenje - rad sam da ga prihvatim.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vulin

Član broj: 120283
Poruke: 42
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Generisanje primarnog ključa tabele od tri podatka29.01.2007. u 11:31 - pre 209 meseci
Problem rešen uz nesebičnu Getsbijevu pomoć!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Generisanje primarnog ključa tabele od tri podatka

[ Pregleda: 2023 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.