Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"

[ Pregleda: 3750 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"13.01.2007. u 15:06 - pre 210 meseci
Problem je slijedeći. ( popratit ću to slikama radi boljeg razumijevanja problema)

Želim napraviti tablicu u Excelu koja će zbrajati Binarne brojeve po sistemu Logičkog "AND" koji se koristi za dobivanje Mrežne adrese iz kombinacije IP adrese i Default Mrežne maske.

Nije mi problem ako binarne brojeve pišem pojedinačno u ćeliju, ali je tada problem konvertiranje Bin u Dec
No želio bih da zbroj automatiziram tako da mi Excel pomoću svoje funkcije BIN2Dec pretvori Binarni broj u Decimalni a to ne mogu ako je svaka znamenka u posebnoj ćeliji ( bar ja ne znam kako )



Ovo pretvaranje Bin u Dec pomoću funkcije BIN2Dec mogu ako mi je Binarni broj pisan u jednoj ćeliji.

E sada je problem kako dobiti Binarni broj rezultata u jednu ćeliju. Dakle u osam ćelija imam osam znamenki a trebam ih sve spojiti u jedan binarni broj u jednoj ćeliji i da bude redoslijed kako je bio u pojedinačnim ćelijama.



Ovo je problem i zna li netko kako ga riješiti i općenito DA LI JE UOPĆE MOGUĆE? da se ne patim i istražujem dalje.

 
Odgovor na temu

lampica
Bg

Član broj: 31577
Poruke: 109
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 334198593
Sajt: www.skoladekart.com


Profil

icon Re: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"13.01.2007. u 18:15 - pre 210 meseci
Evo predloga za prvu varijantu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"13.01.2007. u 23:48 - pre 210 meseci
Citat:
lampica: Evo predloga za prvu varijantu...

Ovaj tvoj prijedlog riješava većinu problema ako samo koristim prvu varijantu. ( ako ne nađem drugu onda će to biti to ).
No volio bih znati da li postoji i ova druga mogućnost.

BTW: od silnog dumanja kako da riješim ja sam koristio CONCATENATE(";B5;" ";C5;" ";D5;"......) što mi nije dalo rezultata pa sam se zato i javio. Zbrljao sam u toj funkciji, a primjer te funkcije sam postavio na web, morao sam to ispraviti.

Hvala ti na trudu i pomoći.

BTW: MOžeš li mi reći zašto si koristio ovu proširenu formulu?
=BIN2DEC(CONCATENATE(CONCATENATE(B13;C13;D13;E13);CONCATENATE(F13;G13;H13;I13)))

kada funkcionira i ova formula
=BIN2DEC(CONCATENATE(B4;C4;D4;E4;F4;G4;H4;I4))


[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 14.01.2007. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"14.01.2007. u 01:41 - pre 210 meseci
Standardno problem sa vodećim nulama u excelu se rešava upisivanjem apostrofa tj znaka ' ispred brojčanog podatka koji sadrži vodeće nule i to ne utiče na operacije sa brojevima (ako je podatak iza znaka ' broj).

Možda ovako

Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lampica
Bg

Član broj: 31577
Poruke: 109
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 334198593
Sajt: www.skoladekart.com


Profil

icon Re: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"14.01.2007. u 12:36 - pre 210 meseci
Citat:
Ivek33

BTW: MOžeš li mi reći zašto si koristio ovu proširenu formulu?
=BIN2DEC(CONCATENATE(CONCATENATE(B13;C13;D13;E13);CONCATENATE(F13;G13;H13;I13)))

kada funkcionira i ova formula
=BIN2DEC(CONCATENATE(B4;C4;D4;E4;F4;G4;H4;I4))


Ubacivala funkcije pomoću dijaloga Insert Function, i za CONCATENATE mi je nudio samo 5 argumenata. Nisam se udubljivala da li može više od toga nego sam uradila tako kako stoji.
Odlično ako može da primi svih osam argumenata, to lepo pojednostavljuje formulu...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"14.01.2007. u 17:28 - pre 210 meseci
Citat:
lampica: Ubacivala funkcije pomoću dijaloga

........hvala ti i sorry za oslovljavanje , nisam znao spol ;-).

Citat:
Brz_na_tastaturi: Možda ovako

......da bi čovjek riječi rekao, riješenje jedno i drugo je ono što sam tražio sada samo moram sve to iskombinirati.
BTW: znao sam za pisanje apostrofa ispred nekog broja koji ima na početku nule i tada se automatski centrira u lijevo. Ali nisam nikada ni pomislio da vršim neke računske operacije s njime. Hvala i tebi.

bye4now
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Zbrajanje Binarnih brojeva po sistemu Logički "AND"

[ Pregleda: 3750 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.