Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8677 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 17:37 - pre 210 meseci
Zadnjeg puta ulaska u zemlju sam usao sa stranim pasosem u zemlju,znajuci proceduru otisao sam do Policijske stanice da se prijavim,
ali posto nisam znao dali se nesto promenilo u tom zakonu okrenem par drugara koji imaju turisticke agencije i rade sa strancima da pitam dali je obavezno prijavljivanje ili se nesto promenilo:

Normalno jedan kaze crno drugi belo,a ja ipak odem do Stanice gde mi je ljutito policjac reko U roku 24 sata(kako oni znaju vreme ulaska u zemlju da mi je znati??)i ja tako ucinim,dobijem papiric i cuvam ga sve do izlaska gde kazem sebi ajde da istestiram i da vidim dali ce mi policajac traziti odjavljivanje.....................na neocekivano policajac mi je prverio strani pasos kao da se nista ne desava i pustio me da izadjem iz zemlje......

PITANJE Glasi:
dali JESTE obavezno ili je pozeljno prijavljvanje!

a ako neko zna i po kom stavu zakona da ili ne,da nebude rekla kazala........
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 17:51 - pre 210 meseci
Pa ako nisi primetio, ukucaju te u kompjuter kad ulazis u Srbiju, pa mogu proveriti da li si se prijavio na vreme.

U praksi, ovo jako retko rade.

Nije mi jasno zasto se zezas i ulazis u domovinu sa stranim pasosem kad imas srpski?

Stranci se trebaju prijaviti, a ti, ako imas srpski pasos, ne trebas.
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
217.24.27.*



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:06 - pre 210 meseci
Odgovor je obavezno je!

Čudo jedno šta sve može kompijuter

Propis ti je: Zakon o kretanju i boravku stranaca

Član ti je 81

Organizacije udruženog rada, druge samoupravne organizacije i pojedinci koji pružaju usluge smeštaja strancima uz naplatu, kao i lica kod kojih stranci dolaze u posetu, dužni su da nadležnom organu u republici, odnosno autonomnoj pokrajini prijave boravak stranaca, u roku od 12 časova od časa pružanja usluge smeštaja strancu, odnosno od časa dolaska stranca u posetu.

Stranac koji ne koristi usluge smeštaja iz stava 1 ovog člana dužan je da nadležnom organu u republici, odnosno autonomnoj pokrajini prijavi boravak i promenu adrese stana narednog dana od dana dolaska u Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju, odnosno u roku od 24 časa od časa promene boravišta ili promene adrese stana.


[Ovu poruku je menjao slaks dana 08.01.2007. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:22 - pre 210 meseci
Desilo se da zaboravim SRJ pasos tako da je to bila jedina opcija.
ukucavanje moze da bude svasta a i nista(provereno kod nadleznog za takva pitanja u konzulatu),sto jest moze da bude samo provera posto mi je ime i prezime domace dali postoji potera na moje ime dali u zemlji ili u inostranstvu(interpol)....

Neupisuje se ulazak u zemlju nego se vrsi samo provera.........
posto sam vec ulazio sa stranim pasosem a izlazio sa SRJ i uvek sledeci put kad sam koristio isti taj strani nije niko pitao kako si izasao iz zemlje kad nema pecata ili kad nepise u kompjuteru

obavezno mislim i ja de je ali me kopka zasto mi nije trazeno onda na granici odjavljivanje........?????

A sta se desava kad je neko u zemlji vise od 24 sata a neprijavi se?kakve su mere protiv njega????
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
217.24.27.*



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:25 - pre 210 meseci
Citat:
grk:
A sta se desava kad je neko u zemlji vise od 24 sata a neprijavi se?kakve su mere protiv njega????


Pa mere su po džepu, novčana kazna ili kazna zatvora ;)

član 108

Novčanom kaznom do 10.000 dinara kazniće se za prekršaj stranac(čini mi se da je kazna veća ovo je stara suma):



[Ovu poruku je menjao slaks dana 08.01.2007. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
89.216.238.*



+172 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:29 - pre 210 meseci
Obavezno je. Stranac koji je dosao u zemlju mora biti prijavljen u roku od 12 sati nadleznoj sluzbi.
Pravno lice (npr. turisticka agencija ili ugostiteljski obnjekat) koje ne prijavi stranca placa kaznu od, cini mi se. 140.000 dinara.
Fizicko lice placa 14.000 din.
Strani drzavljanin koji je boravio vise od jednog dana u nasoj zemlji, ukoliko na granici ne pokaze neki dokaz da je negde boravio (prijava boravka, racun ili nesto trece) placa kaznu od 8.000 din.
Sto se tice dvojnog drzavljanstva i ulaska sa nasim pasosem - moras takodje da se prijavis, ali formular koji popunjavas je drugaciji.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
89.216.238.*



+172 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:32 - pre 210 meseci
Citat:

obavezno mislim i ja de je ali me kopka zasto mi nije trazeno onda na granici odjavljivanje........?????

Mislim da je u pitanju bio "revnosan" sluzbenik na granici. :D

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
217.24.27.*



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:35 - pre 210 meseci
Citat:
commissar: Obavezno je. Stranac koji je dosao u zemlju mora biti prijavljen u roku od 12 sati nadleznoj sluzbi.
Pravno lice (npr. turisticka agencija ili ugostiteljski obnjekat) koje ne prijavi stranca placa kaznu od, cini mi se. 140.000 dinara.
Fizicko lice placa 14.000 din.
Strani drzavljanin koji je boravio vise od jednog dana u nasoj zemlji, ukoliko na granici ne pokaze neki dokaz da je negde boravio (prijava boravka, racun ili nesto trece) placa kaznu od 8.000 din.
Sto se tice dvojnog drzavljanstva i ulaska sa nasim pasosem - moras takodje da se prijavis, ali formular koji popunjavas je drugaciji.


Te sume su ti stara kao biblija

Pravno lice 420.000
Fizičko lice 42.000 ili 30 dana zatvora
stranac 10.000 (ako nije još uvećano nisam siguranu)

[Ovu poruku je menjao slaks dana 08.01.2007. u 19:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
89.216.238.*



+172 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:39 - pre 210 meseci
Nisu kao Biblija, ali par godina sigurno jesu.
Sunce te j***lo, pa oni su utrostrucili kazne!!!!!
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:53 - pre 210 meseci
Citat:
commissar: Obavezno je. Stranac koji je dosao u zemlju mora biti prijavljen u roku od 12 sati nadleznoj sluzbi.


Ovo ti je greska 100% je 24 casa....

Citat:
commissar
Strani drzavljanin koji je boravio vise od jednog dana u nasoj zemlji, ukoliko na granici ne pokaze neki dokaz da je negde boravio (prijava boravka, racun ili nesto trece) placa kaznu od 8.000 din.


Bas me zanim sta trece?????

Citat:
commissar
Sto se tice dvojnog drzavljanstva i ulaska sa nasim pasosem - moras takodje da se prijavis, ali formular koji popunjavas je drugaciji.


U policijkoj stanici gde sam se prijavljivao 2 puta sa SRJ pasosem!!!!(i dalje nemogu da verujem sa se prijavio u svojoj zemlji rodjenja,cemu svrha ovoga??????)
NAKON MOG pitanja dali to da radim svaki put kad solazim u zemlju:
ODgovorili su i izneli i na osnovu nekogog zakona clan ******(nemogu da se setim) da POZELJNO!!!!!

Ja ih pitam ponovo STA znaci pozeljno(da nije obavezno) ona se lepo namrgodi i kaze POZELJNO gospodine,bio sam i do nacelnika koji mi je potvrdio POZELJNO!!!!!
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
217.24.27.*



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 18:59 - pre 210 meseci
Citat:
grkvo ti je greska 100% je 24 casa.... !


Nije greška nego nečitaš celu rečenicu

Ovde je čovek govorio o prijavu koju vrše hoteli, moteli idr obejkti za smeštaj i on je 12 sati.

Citat:
grk:a ih pitam ponovo STA znaci pozeljno(da nije obavezno) ona se lepo namrgodi i kaze POZELJNO gospodine,bio sam i do nacelnika koji mi je potvrdio POZELJNO!!!!!


Pa možeš ti i da se ne prijaviš i da uđeš i izađeš više puta bez problema ali kad te neki pandur koji se drži zakona navata pa te sudija kazni 10.000, pa ti udare privremenu zabranu ulaska u zemlju onda ćeš da da bude kuku što se ne prijavi.

Ovo ti je Srbija ovde ti se sve radi na hiljadu načina
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 19:38 - pre 210 meseci
izvinjavam se zbog greske.......

Ali i dalje mi nije jasno zasto se prijavljuje gradjanin SRJ u privremenom boravku u inostranstvo u svojoj zemlji.
Cemu je svrha toga kad se taj isti drzavljanin javlja pri DKP u stranoj zemlji o njegovo borovistu u datoj zemlji?

Dali to ima neke veze sa odsluzivanjem vojnog roka?

I zasto se onda dozvoljava vadjenja pasosa ili licne karte ako nije regulisano redovno prijavljivanje pri svakom dolasku,jer kolko shvatam svaki put kad udjem u zemlju a neprijavim se ja krsim neki clan zakon+sto sam jednom kad sam trazio da se prijavim receno mi je da to netrebam da radim,malo sam insistirao ali sluzbenik je odbijao i ja to nisam uradio??

@Slaks
@commissar
Hvala obojici na dosadasnjim odgovorima
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
217.24.27.*



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 20:07 - pre 210 meseci
Citat:
grk: izvinjavam se zbog greske.......

Ali i dalje mi nije jasno zasto se prijavljuje gradjanin SRJ u privremenom boravku u inostranstvo u svojoj zemlji.
Cemu je svrha toga kad se taj isti drzavljanin javlja pri DKP u stranoj zemlji o njegovo borovistu u datoj zemlji?

Dali to ima neke veze sa odsluzivanjem vojnog roka?

I zasto se onda dozvoljava vadjenja pasosa ili licne karte ako nije regulisano redovno prijavljivanje pri svakom dolasku,jer kolko shvatam svaki put kad udjem u zemlju a neprijavim se ja krsim neki clan zakon+sto sam jednom kad sam trazio da se prijavim receno mi je da to netrebam da radim,malo sam insistirao ali sluzbenik je odbijao i ja to nisam uradio??

@Slaks
@commissar
Hvala obojici na dosadasnjim odgovorima



Pa šta da ti kažem osim: Ovo je Srbija

Ovde ti je sve moguće i nemoj da se mnogo čudiš i pokušavaš da razumeš, kad i oni koji treba da primenjuju i sprovode nerazumeju baš najbolje šta treba da rade
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 21:08 - pre 210 meseci
OBOZAVAM SRBIJU!!!!!!!

Nego jedno zadnje pitanje i da zatvorimo temu:

Sta se desava ako udjes u zemlju sa stranim pasosem i boravis u stanu u kome si ti vlasnik?
Kako prijaviti sebe da privremeno boravis u svom stanu?????(jer pri prijavi boravka mora da se pojavi i vlasnik na koga je stan)
Jel tako nest moze da se desi?
a sto nebi moglo.....

POSLE SRBIJE SAMO HAOS...............................
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 21:48 - pre 210 meseci
U stvari sve zavisi od godisnjeg doba i broja cipela konduktera u nasumicno odabranom lokalnom autobusu.

Previse dramis za jednog Srbina...

Vidis da ti ni policija ne da da se prijavis bre... fokusiraj se na zene i sarmu... mani se birokratije... :P
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???08.01.2007. u 23:52 - pre 210 meseci
Citat:
Zadnjeg puta ulaska u zemlju sam usao sa stranim pasosem u zemlju,znajuci proceduru otisao sam do Policijske stanice da se prijavim, ali posto nisam znao dali se nesto promenilo u tom zakonu...

Posto nisi znao da li se sta promijenilo, pokusas i postupis po starom (znas i sam da ulazis sa stranim pasosem); ionako uzme pet minuta + shlepanje od/do.

Citat:
Normalno jedan kaze crno drugi belo,a ja ipak odem do Stanice gde mi je ljutito policjac reko U roku 24 sata(kako oni znaju vreme ulaska u zemlju da mi je znati??)i ja tako ucinim,dobijem papiric i cuvam ga sve do izlaska gde kazem sebi ajde da istestiram i da vidim dali ce mi policajac traziti odjavljivanje.....................na neocekivano policajac mi je prverio strani pasos kao da se nista ne desava i pustio me da izadjem iz zemlje......

Pa ne uzimas papiric zbog osobe koja nece provjeriti, nego zbog one koja hoce. :)

Citat:
PITANJE Glasi:
dali JESTE obavezno ili je pozeljno prijavljvanje!

I jedno i drugo.

Sem sto te eventualno moze kostati koju paru ako carinik bude bijesan pa se kasnije pokrene postupak i sl. gluposti, moze te kostati jos koju paru ako trebas da uhvatis aviJonchic, a ono - nema papirchica. Znaci, kazu ti da ne mozes proci, pa se slikaj. :) Desilo se starijem rodjaku (covjek 73+). Posto je morao hitno u AU, ondaK je morao da nadje AU$2,000+ iste sedmice. Ako cimaju nekog u tim godinama, zapitaj se sto ne bi i tebe. :)

Citat:
Sta se desava ako udjes u zemlju sa stranim pasosem i boravis u stanu u kome si ti vlasnik?
Kako prijaviti sebe da privremeno boravis u svom stanu?????(jer pri prijavi boravka mora da se pojavi i vlasnik na koga je stan)
Jel tako nest moze da se desi?

Pa odete i ti i on - to jest', pojavite se obojica (znaci ti :) ) sa papirologijom. Koliko sam citala (posljednji put), nesto ne pise da moraju biti dvije razlicite osobe, sem ako nadjes nacin da se isfotokopiras ili postanes sopstveni klon u tako kratkom vremenskom razmaku. OndaK ces imati pitanje identita, ali ce vas biti komada dva, ako bas to zahtjevaju. :)

Citat:
...jer kolko shvatam svaki put kad udjem u zemlju a neprijavim se ja krsim neki clan zakon+sto sam jednom kad sam trazio da se prijavim receno mi je da to netrebam da radim,malo sam insistirao ali sluzbenik je odbijao i ja to nisam uradio??

Valjda se pitanje odnosi na ulazak u zemlju sa stranim pasosem? Pa koliko shvatas, nikad ne ides sam u policijsku stanicu (pod jedan), (a pod dva) zapises njegovo ime i prezime, vrijeme, datum, i pitas da ti izda papir u kome kaze da ne treba da se prijavljujes (sve sa pecatom i potpisom). Ako neces da se cimas, odes do druge policijske stanice, i pitas drugog policajca. Naravno, ako se odjavljujes, opet se cimas do drugog mjesta.

I sto kaze hecky - CHILL. Zasto pravis paniku i viku, kad se ionako radi o jednom papiricu?
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.5.142.57.acn.gr.



Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???09.01.2007. u 00:28 - pre 210 meseci
Ma bice i sarmi i zena ustvari da se ispravim bice toga vise......posle ovih odgovora
A kuliranja tek.......
Ma kopkalo me to da saznam sta se desava a ovo ustvari potvdjuje i ocekivano

Ma bice Bolja sine............vidim ja da je sindrom komsijski(organizacija) i da svuda vlada isti virus(Neorganizacija)

Mada neko uplacuje SAFARI i Razne AVANTURE kad putuje,
eto ovako svaki put ti dodje Avantura i to DZZZZZ

Mali daj jedno pivo........................
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
70.165.173.*



+7177 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???09.01.2007. u 01:00 - pre 210 meseci
Citat:

Ja ih pitam ponovo STA znaci pozeljno(da nije obavezno) ona se lepo namrgodi i kaze POZELJNO gospodine,bio sam i do nacelnika koji mi je potvrdio POZELJNO!!!!!


Pozeljno = cinis im uslugu sto im olaksavas posao pracenja ako izbije neka frka - znaju gde si ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.ptt.yu.



+141 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???11.01.2007. u 06:50 - pre 210 meseci
"Doktore, imam problem, mnogo sam neodlucan... a mozda i nisam..."

Odnosno, htedoh reci da sam vas razumeo, a mozda i nisam. Ne znam kako to ide ali kad ulazis sa nasim pasosom niko te ne pita gde ces da odsednes i bla, bla, bla, bla (ne pise valjda u l.k. da imas dvojno drzavljanstvo) a ako ti neko zatrazi dokumenta, lepo pokases srpska. Nasi panduri su nadprosecno glupi (cast izuzetcima) a i vecinu njih i ne interesuje odakle si, sta ces ovde i te gluposti.

Druga stvar, ako ulazis sa stranim pasosom a u trenutku boravka imas nase papire, o5 ces ih pokazati (u stvari i ja loopam mnogo, zasto ces da ulazis sa stranim kad vec imas nase papire) Nego, hteo sam ovo reci, kad ulazis sa stranim pasosem onda bi trebalo (citaj MORA) da se prijavis jel' tako pise u zakonu kao sto su neki i napisali. Medjutim, ja imam druga is HR koji je u Srbiji vec nekih 8 godina. Mislim (ali mogu i da tvrdim) da se on nije nigde prijavio. Decko radi u UN-u i sve sto treba to je da mora jednom u 3 meseca da predje granicu. Znaci, mora da izadje iz zemlje pa da udje ponovo. Po ovom vasem, on bi trebao svaki put na 3 meseca da se odjavljuje pa da se prijavljuje ponovo da boravi na teritoriji Srbije??? Misljenje?

Pozdrav
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???11.01.2007. u 07:32 - pre 210 meseci
Citat:
Urkelele: Odnosno, htedoh reci da sam vas razumeo, a mozda i nisam. Ne znam kako to ide ali kad ulazis sa nasim pasosom niko te ne pita gde ces da odsednes i bla, bla, bla, bla (ne pise valjda u l.k. da imas dvojno drzavljanstvo) a ako ti neko zatrazi dokumenta, lepo pokases srpska. Nasi panduri su nadprosecno glupi (cast izuzetcima) a i vecinu njih i ne interesuje odakle si, sta ces ovde i te gluposti.


Glupa je jedino ova tvoja izjava. Omiljena ekipa za skidanje sa autobusa npr. za nase pandure je bila upravo ekipa koja je prema pecatima u pasosu upravo pala iz stratosfere na granicni prelaz. Ne bih preporucio nikome da se za.ebava na taj fazon...sta god mislio o inteligenciji srpske policije. Znaci ta prica moze proci samo na prelascima granice gde se ne udara pecat u pasos, kakvih je sad manje nego malo. Sto se prijava tice, u najvecem broju slucajeva ne prave problem ako se strani drzavljanin ne prijavi, ali najveci broj slucajeva ne znaci i u svim slucajevima.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prijavljivanje SRB gradjana sa dvojnim drzavljanstvom???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8677 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.