Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.

[es] :: Web dizajn softver :: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.

[ Pregleda: 6537 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morpheusscg
Vladisav Milosavljevic
Srbija

Član broj: 81342
Poruke: 61
217.169.219.*

Sajt: napravicu jednom


Profil

icon Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.04.01.2007. u 15:02 - pre 210 meseci
Imam problem, radim neki obrazac(formu) na sajtu-konkurs za posao. Kako da korisnik posalje obrazac na moj mail kad ga ispuni. Probao sam da selectujem tag obrasca i u properties obrasca u opciji action upisao sam mailto:ime maila,ali ne radi. Site radim u dreamweaver-u.

Hvala na pomoc unapred .
Daj vise odmora jeziku nego rukama!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
213.137.127.*



+3 Profil

icon Re: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.06.01.2007. u 19:16 - pre 210 meseci
Optimista si

Mora malo vise mleka da se pije za slanje maila. Jel ti server na kojem ti je sajt "radi na php" ili na nesto drugo?
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.96.*



Profil

icon Re: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.24.01.2007. u 17:04 - pre 209 meseci
posto ti je predhodni clan dao jako pametan odgovor to jest nije ti kazao nista pametno citaj pazi sad koriscenjem scripte a koje to bas ni jane znam tacno kako su meni objasnili dobro sam i shvatio
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.24.01.2007. u 17:17 - pre 209 meseci
A posto ti je prethodni clan dao veoma pametan i koristan odgovor, to jest preko skripte nadam se da ce ti pomoci. A ako ne pomogne, ti odgovori na moje pitanje koje sam ti postavio pa da ti kazemo nesto konkretno.

A ti NICS da znas nesto, ne bi pljuvao po tudjim odgovorima. Ne moze nista da mu se kaze konkretno kad nije pruzio nikakvu informaciju. Ako mu server ima PHP, objasnicu do kraja, tj. dacu mu gotov kod.
 
Odgovor na temu

predic
Milan Predic
?

Član broj: 94920
Poruke: 68
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.28.01.2007. u 21:56 - pre 209 meseci
Evo ti nesto konkretno na brzinu!!!!

Proveri da li server gde zelis da postavis stranicu, ima instaliran php! Ako ima onda probaj ovako nesto:
Prvo napravi formu kakvu zelis u toj stranici!
Zatim zadaj action u okviru forme: action="salji.php"

U fajl salji.php smesti sledece:
Code:

<?php
$ime  = $_POST['ime'];
$prezime = $_POST['prezime'];
$mesto = $_POST['mesto'];
$nesto = $_POST['nesto'];
$nesto2 = $_POST['nesto2'];

// zavisno koliko polja imas toliko i promenljivih napravi po ugledu na ove

// zatim uradis kontrolu polja, cisto da se neko ne bi zezao
if(empty($ime) || empty($prezime) || empty($mesto) || empty($nesto) || empty($nesto2)) {
echo "Niste popunili sva polja! Bicete preusmereni nazad za <b>5</b> sekundi...";
?>
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=forma.html" />
<?php
}
mail("[email protected]",$prezime,"
---------------       Poruka     ------------------
Ime i Prezime: ".$ime." ".$prezime."
Mesto  : ".$mesto."
Nesto   : ".$nesto."
Nesto2   : ".$nesto2."
----------------------------------------------------
") or die("Email nije poslat!");
echo "Email je poslat!";
?>
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn softver :: Treba mi odgovor kako se salje na mail obrazac u dreamweaver-u.

[ Pregleda: 6537 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.