Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!

[ Pregleda: 7153 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!02.06.2003. u 17:59 - pre 253 meseci
http://news.zdnet.co.uk/story/0,,t278-s2135445,00.html

Spam 'overtakes' legitimate email
09:31 Monday 2nd June 2003
Patrick Gray, ZDNet Australia

Filtering companies have reported that spam is now making up over 50 percent of all email for their customers

The latest statistics from spam filtering companies have confirmed their customer's in-boxes are getting more spam than legitimate mail, increasing concerns over the ongoing useability of email.

The statistic is a genuine concern to SpamTrap chief executive Andrew Kent, despite the likelihood that it will lead to a boost in business for his company.

"We've just closed off May and done the sums. 55.8 percent of all customers' email was spam," he said.

According to Kent, the cross-over happened in April.

"April for us was just over 50 percent. It was a transition month," he told ZDNet Australia.

MessageLabs, another mail filtering company, has released similar statistics, showing 55.1 percent of all messages scanned in May were spam.

The scourge of spam is a genuine threat to the usefulness of email when "you start looking at some other numbers," Kent says. "We think there's about 50 million emails in Australia sent every day. We're taking an estimate that one-third of that is spam."

The fact that the ratio of spam is higher among SpamTrap users than the general population is because the customers usually sign up because they're being spammed heavily, Kent says.

As for legislation that's going to make spamming a crime in Australia, he is looking forward to it being tabled.

"We haven't heard much about it, we're hoping they're going to hurry it up," he said.

In the UK, MPs are planning to hold a series of events this summer to look at all the issues surrounding the problem of unsolicited email.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!02.06.2003. u 18:38 - pre 253 meseci
Ma ne verujem.

Pre nedelju dana sam propustio „poslednju šansu“ da nabavim CD sa 15,6 miliona e-mail adresa (pretpostavljam da je među tim adresama i moja). U međuvremenu sam propustio još jedno 10-tak „poslednjih šansi“ da taj CD dobijem po veoma povoljnoj ceni.

Ne, pošto se radi o „poslednjim šansama“, ubeđen sam da e-mail spam propada, i da više neće biti tako lako nabaviti ove e-mail adrese.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!12.04.2006. u 19:23 - pre 218 meseci
ja mislim bas naprotiv.. bit ce sve lakse.. [email protected] i [email protected] adrese su mi prepune spama.. imam jedan poseban mail account samo za forume.. i taj mi je prepun spama.. samo onaj privat kojeg znaju samo drugari je ceo i prazan.. osim onih normalnih mailova

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 12.04.2006. u 20:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 12.04.2006. u 20:25 GMT+1]
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!12.04.2006. u 20:30 - pre 218 meseci
Iz mjeseca u mjesec se izbacuju različiti postotci spama u e-mail komunikaciji od strane različitih izvora, ali najviše vjerujem MessageLabs-u i njihove izračune smatram da su na mjestu. Zasad nije bilo revolucionarnih stvari koje bi uzrokovale stagnaciju i(li) smanjenje postotka spama u e-mail komunikaciji - što je potrebno da se u skoro vrijeme razina spama dovede na koliko-toliko prihvatljivu razinu. Kako stvari teku, to neće biti u "skorije vrijeme"...
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!17.04.2006. u 01:02 - pre 218 meseci
@tOwk
eh, da mi je docekati to da jednom spam propadne...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!18.04.2006. u 23:35 - pre 218 meseci
cekaj jos malo pa ce direktno telepatski da ti spamuju u glavu :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Više nije 30% - danas je preko 50% poslatih mailova SPAM!

[ Pregleda: 7153 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.