Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.

[es] :: Muzička produkcija :: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.16.11.2006. u 08:42 - pre 212 meseci
Imam sledecu konfiguraciju: zvucna karta sound blaster live, 1 gb ram memorije, ati radeon 9200 graficka karta, procesor amd sempron 2500 i od pre nekoliko meseci sam poceo da se edukujem u vezi kjubejza i nuenda, ali i pored brojnih konsultacija sa vrlo kompetentnim ljudiima iz sveta aranzerstva, verovatno zato sto oni rade sa profi konfiguracijama pa im ova moja amaterska nije dovoljno poznata, ne mogu da nadjem resenje za sledeci problem koji je isti i u nuendu. Klavijaturu sam povezao preko midi kabla i nakon importovanja midi traka dobio sam ton koji nema latenciju ali prilikom usnimavanja, tonovi ne idu na zeljeno mesto na midi traku, to jest ne poklapaju se sa metronomom vec idu sami u levo i nakon preslusavanja idu ispred ritma, a ponekad, jer nema pravila nabiju se svi na prvi takt na sami pocetak i odsviraju istovremeno ili prva tri tona istovremeno a ostatak normalno ali ipak van usnimljenog ritma.Koristim kx drajvere 3537 kako mi je preporuceno ali negde gresim. Napominjem da kada rucno ukucam tonove sa olovkom sve funkcionise normalno, audio zapis je normalno sinhronizovan sa ritmom, mislim da je i sa kvantizacijom sve u redu, probao sam i drugu klavijaturu ali sve isto. Bicu vrlo zahvalan ako me neko spasi od ove muke.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.16.11.2006. u 09:08 - pre 212 meseci
1. Koji Cubase koristiš?

2. O ovome je pisano, ali 'ajde da vidimo...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.16.11.2006. u 10:13 - pre 212 meseci
Ja sam prvi put na ovom forumu i zao mi je sto nisam video sta je resenje , ali zahvalan sam sto imas strpljenja da se opet bavis ovim problemom. Koristim Steinberg cubase sx 3.0.2...Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.16.11.2006. u 10:27 - pre 212 meseci
Hajdemo ovako:

1. Skini .pdf iz attachmenta i pročitaj ga, tj. stekni uvid zašto je neophodan korak 4.

2. Deinstaliraj taj sadašnji Cubase SX

3. Sa nekim reg cleanerom, potpuno očisti sistem, preporučujem TuneUp Utilities 2006.

4. Instaliraj noviji Cubase, tj. valjda zadnji SX, ispravite me ako grešim:




5. Probaj iste okolnosti sada. Ako se problem ponovi, deinstaliraj KX drajvere i instaliraj ASIO4ALL drajver.

6. Piši jopet!

Naravno, čisti registry posle svake deinstalacije, to je vrlo bitna higijensko-tehnička mera!

Ima još jedna zvrčka nakon svega ovoga, ali prvo ovo odradi... i opet, pretraži ovaj Forum.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

felino
Bg

Član broj: 37042
Poruke: 71
212.200.219.*



+1 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.16.11.2006. u 23:18 - pre 212 meseci
Zvonko033, nisi jedini koji je imao slican problem. Imali su ga drugi a i ja. Meni je nekako prestajao sam od sebe, nakon izvesnog vremena od nove instalacije Cubase SX-a ili Nuenda. Gremlini, sta li je?
Drugi su to resavali tako sto su fajl ignoreportfilter iz foldera MIDI Port Enabler premestili u folder "gore" odnosno u folder Cubase SX.
Dakle, C:\Program Files\Steinberg\Cubase SX\MIDI Port Enabler.
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 01:22 - pre 212 meseci
Ma to je standardna boljka kod svih koji koriste Cubase SX3 i Live,znam
jer se i meni dogadjalo dok sam imao SBLive.Ne vredi ni asio4all.Ja sam se zezao
nedelju dana da bih provalio o chemu se radi,menjao kabal,klavijaturu,drivere i na kraju
sam lepo instalirao Cubase SX2 i problem je nestao.Ovo se deshavalo i drugim ljudima
jer sam video i na drugim forumima da se ljudi zale i bash su svi reshili stvar prelaskom
na SX2.Na srecu,nemam vishe SBLive tako da mirno mogu da uzivam u "blagodetima" SX3:)
Prosto cesh morati da zaboravish SX3 bar dok ne nabavish neku drugu kartu,pazi,nije
problem u KX driveru jer sam sve to isprobao,problem je verovatno u fajlu koji je zaduzen
za midi informacije a koji je verovatno isti i u KX-u i u originalnim Creative driverima jer sam
i sa njima probao i problem je isti.Potrazi na ovom forumu ako te ne mrzi,bash sam i ja
proshle godine postavio temu sa istim problemom.
Eto,reshen problem;)
pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 17.11.2006. u 02:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 10:01 - pre 212 meseci
Ne, ta boljka se javlja i na drugim platformama, konkretno na Digi 002r, meni nekada. A? Šta sad?

I u Nuendu, tada je bio još uvek 2.2, valjda.

Poenta je, navodno... ovde:



Kod mene, tj. na kompu sa kojeg ovo šaljem nema ništa pod ovom sekcijom, ali bi ti trebalo da imaš neke stavke. Treba pogasiti neke device-e ovde, tj. promeniti settings, pa očekivati boljitak.

Inače, na to je meni ukazao jedan od naših najvećih poznavalaca moderne muzičke produkcije, Luka Slavić. Ako treba, cimaću ga opet, samo mi treba tvoj feedback sa slikama i preciznim podacima.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 11:03 - pre 212 meseci
Probaj sledece:
Devices > Device Setup > Direct Music > chekiraj "Use System Timestamp"
Isto to probaj na Devices > Device Setup > Windows MIDI

To je meni svojevremeno sredilo problem dok sam koristio Audigy i KX drivere
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 11:22 - pre 212 meseci
Aco, svaka ti se dala, akoBogda.

Zvonko, odreaguj.. pa nam javni.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
213.244.197.*



Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 12:00 - pre 212 meseci
Kolege svaka cast na pomoci, trenutno nisam u mogucnosti da probam neku od opcija ali jedva cekam da dodjem kuci sa posla i javicu vam sta sam uradio. Pozdrav svima i jedno malo izvinjenje, nisam provalio kako da dopunim ili izbrisem poruku koja se tice kupovine midi klavijature tako da se trenutno nalaze dve iste poruke na forumu sto nije o.k. ali kad sam zeleo da dodam moj telefon, stalno mi stize poruka nemate dozvolu za izmenu, pa sam ja malo zapetljao.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 14:43 - pre 212 meseci
Sve sam sredio, ne brini... samo opušteno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 16:25 - pre 212 meseci
Citat:
ton_majstor: Aco, svaka ti se dala, akoBogda

Ne bas svaka, samo odabrane
 
Odgovor na temu

king.cobra
Plastik.Fantastik
Zemun

Član broj: 111947
Poruke: 65
212.200.220.*



Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 17:43 - pre 212 meseci
Da ne mislis mozda na kvantizaciju? probaj da ukljuchis "quantitise during recording" imas ga na transport-u u cubase-u, mislim da je to ona "zvezdica", videces vec tooltip....
He who dares - wins
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 18:26 - pre 212 meseci
king.cobra, nije to.

Da pojasnim, problem se manifestuje OVAKO:

0. Kreiran projekat
1. Postavljen tempo i takt
2. Otvoren rec za MIDI, aktiviran kanal, dodeljen VSTi
3. REC+PLAY
4. ...čukanje... manje-više u ritmu.
5. STOP

6: LINEARNA GREŠKA u Key-editoru! Sve note kasne podjednako ili se greška povećava-produžava kroz aranžman!
7. Grubi, nervozni edit, idemo ponovo!

7.1 REC+PLAY
7.2 ...čukanje... manje-više u ritmu. (manje, jer smo nervozni)
7.3 STOP

8. Ista greška, tj još gore... sa još čujnijim razlikama u odnosu na klik-MIDI klik!!!

9. Razbijanje tastature...

10. Pisanje posta na ES.

Jel' blizu istine?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 18:35 - pre 212 meseci
Darko,bash si to najslikovitije prikazao:)
To je taj problemchic!
 
Odgovor na temu

zvonko033
Zvonko M
Srbija

Član broj: 120457
Poruke: 18
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 20:47 - pre 212 meseci
Konacno sam uspeo!!! Ovaj forum je prava stvar. Zahvaljujem se svima koji su dali svoj doprinos da resim problem. Ne znam razlog ali kad sam instalirao cubase 2 sa kx asio drajverima problem je nestao. Jedino logicno objasnjenje je da je zvucna karta sound blaster live nekompatibilna sa novijim verzijama cubase-a ali posto se ovim poslom bavim kao kompozitor teksta i muzike samo do nivoa demo snimka (profesionalnu zavrsnicu aranzmana ipak prepustam profesionalcima ), onda mi je ova konfiguracija sasvim dovoljna. Medjutim nase druzenje nije zavrseno sa ovim. Kao muzicki urednik doma kulture, pripremam jedan veliki festival zabavne muzike koji ce biti izuzetno medijski propracen i naravno trebace mi pomoc mojih kolega u angazovanju iz raznih oblasti: ozvucenja, rasvete, bine, profi aranzmana itd. tako da cemo se mozda i licno upoznati. O detaljima cemo kasnije, trenutno sam angazovan oko sponzorstva. Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.17.11.2006. u 20:50 - pre 212 meseci
Ode čovek veselo poskakujući...

Zoki, imaš pivo. Dobio si opkladu.

Ono jes' da nije SX3, ali će mu i SX2 da posluži...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.18.11.2006. u 01:53 - pre 212 meseci
Darko,moze nikshicko:)?
@zvonko
Pa vidish shta znachi 'elite":),nadam se da nas necesh zaboraviti,drzimo te za rech:)
Znachi ako se samo bavish aranziranjem SX2 ima 95% alata kao i SX3 tako da ga slobodno
zaboravi,verovatno cesh nekad nabaviti jachu kartu a do tada ti zelim komforan recording
midija,njegovo editovanje,editovanje midi kontrolera,dobre aranzmane etc...
Uzdravlje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Muci me visemesecni problem u kjubejzu, molim za pomoc.

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.