Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci

[ Pregleda: 6151 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandar.smartart
BGD

Član broj: 47065
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci02.11.2006. u 22:51 - pre 212 meseci
Sve je instalirano (direct x 9c, drajveri sa asus cd-a, sistem (XP Pro SP2) nov, ( pa cak i najnoviji beta drajveri za zvucnu) ali problem ostaje prisutan. Naime, sa ovim cipom na ploci izgleda je nemoguce snimati zvuk koji reprodukuje bilo koji direct x plejer u sistemu. Znaci pustis winamp i zelis da to snimis u nekom sound editoru nema sanse. Izborom bilo kog izvora zvuka u kontrol panelu kartice ili windosovoj mikseti ne dobija se nista. Ja bih voleo da je ovo sto sam rekao glupost i da me neko demantuje u suprotnom fabriku ovog cipa bi trebalo zatvoriti jos juce!!!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci02.11.2006. u 23:56 - pre 212 meseci
prvo, ne znam sta ce ti novi drajveri za zvucnu, nije to graficka, pogotovo sto je beta.
drugo, u audio properties treba da pod "recording" ili "input" zavisno od modela nadjes "stereo downmix" i ukljucis ga
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

aleksandar.smartart
BGD

Član broj: 47065
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci03.11.2006. u 12:06 - pre 212 meseci
PRVO procitaj moju poruku pazljivo pa onda daj odgovor. I sa original drajverima i sa beta drajverima sve je potpuno isto. Izbor stereo downmix-a iz recording miksete ne funkcionise u tome i jeste ceo problem!!!
 
Odgovor na temu

[email protected]
nebojsa brnjasevic
novi banovci

Član broj: 61319
Poruke: 14
212.200.177.*



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci06.11.2006. u 10:28 - pre 212 meseci
Imam doticnu M2N-E ASUS plocu, bio bih prezadovoljan da nema problema sa zvukom. Ne znam da li je to do ploce, driver-a sta li. Naime imao sam problem sa pucketanjem zvuka pri jacem tonu, prilikom igranja nekih igrica itd. To se ispravilo driver-ima sa nekog kineskog site-a evo i link za isti:

http://file.mydrivers.com/sound/Anal...rv51014560.zip


...ali da tu ne bude kraj mukama pojavio se jos jedan problem, pa ako moze neko da pomogne i meni bilo bi lepo :P, ako ume naravno. Dakle, kada gledam satelit preko skystar2 kartice ili filmove, znaci sa pc-a na tv, imam uzasno slab ton na TV-u bez mogucnosti da pojacam jace ton. Naguram skalu do 100% i nista kao da je na nekih 20 standardnih na koliko se gledaju filmovi ili sta vec preko TV-a. Kabl je standardno kao i ranije na ostalim plocama koje sam imao, a bilo ih je, prikljucen na onaj mali zeleni line-out, za zvucnike. E sad, ova ploca ima i onaj S/PDIF.Out za audio uredjaje i ne znam da li da uzmem taj kabl, pa da idem činč tu i činč u TV.? Dakle, da li je problem tu do driver-a, neki softverski problem ili je sama ploca falična (ne verujem licno da je to) ako neko ima ideju neka javi.

Izvinjavam se sto sam upau u vec postojecu temu, ali mislim da je problem srodan, slican pa da ne otvaram drugu...
...hvala u napred.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci06.11.2006. u 16:01 - pre 212 meseci
sto se tice "zelenog line-ina", ako imas realtekov HD 7.1 audio (nisam siguran za tu plocu):
http://www.elitesecurity.org/t225546-0#1347777

sto se tice jacine tona treba da pojacas input (zaokruzeno crvenim) kod mene je pink in, ali moze biti bilo koji, zavisi gde si ubo jack. ako je vec pojacan, na dugme (zaokruzeno plavim) dobijas mic boost, pa ga ukljuci.



ako nemas rthd, sve moze da se dobije i u audio properties (desni klik na zvucnik dole desno).
u options->properties imas da izaberes sta ce biti prikazano.

sto se tice SPDIF, moze samo ako ti tv to podrzava, sto ne verujem. ako imas samo ona tri cinca (zuti-crveni-beli) nece moci tako, nego ti treba mali adapter koji je s jedne strane 3.5mm jack (ovaj sto moze u zvucnu) a s druge je cinc. ima ga svuda i kosta 50ak din.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 06.11.2006. u 17:14 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[email protected]
nebojsa brnjasevic
novi banovci

Član broj: 61319
Poruke: 14
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci06.11.2006. u 16:26 - pre 212 meseci
Ok, probacu, samo nije mi jasno ovo oko adaptera sa malim dzekom od 3.5 i činčom...gde da utaknem taj od 3.5? Na ploci imam audio izlaz, taj S/PDIF-Out ali je to izlaz za taj coaxial kabl, to jest debeli za činč :P...ako u njega tutnem taj adapter (kabl) mislis da mi onda treba i jedan sa činčom i 3.5 na razlicitim krajevima? Ako je tako to vec imam, mislim na kabl bez adaptera...i da nije Realtek ako se ne varam vec ovaj SoundMax integrisani zvuk...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci06.11.2006. u 16:55 - pre 212 meseci
ovo ti treba.

ovaj mali 3.5mm se ubode u "zeleno" (ili neku drugu boju) na zvucnoj, a na to onda mozes da prikljucis 2xchinch do tva
a naravno ako imas kabl koji ima s jedne strane 3.5, a s druge chinch, moze i tako!

realtek pravi integrisane za skoro sve proizvodjace ploca. u zavisnosti od kvaliteta ploce, ima i jos nekoliko drugih (adi, cmi, creative...) a soundmax je koliko ja shvatam samo softver koji svi oni koriste.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[email protected]
nebojsa brnjasevic
novi banovci

Član broj: 61319
Poruke: 14
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci07.11.2006. u 13:53 - pre 212 meseci
Imam takakv adapter na njega su mi prikljuceni TV i zvucnici, a evo i kako izgleda kontrolni panel od SoundMax-a
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci08.11.2006. u 14:57 - pre 212 meseci
trebalo bi da otavarnjem nekog od ovih tabova gore dobijes audio i/o ili tako nesto
tu bi trebalo da mozes da biras koja boja pozadi odgovara zvucnicima, koja je line in...
ako nemas mogucnost izbora, po defaultu plavo je line in, a roze mic.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[email protected]
nebojsa brnjasevic
novi banovci

Član broj: 61319
Poruke: 14
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci08.11.2006. u 16:35 - pre 212 meseci
Znaci sta, da treba dzek od TV-a da ustekam u plavu rupicu? Evo jos jedna slika za line in mi uvek nudi neke audio uredjaje tipa, mp3 player ili sta ti ja znam...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci08.11.2006. u 18:39 - pre 212 meseci
Citat:
[email protected]: Znaci sta, da treba dzek od TV-a da ustekam u plavu rupicu?

au... ne, ne, ne, moja greska....
ja sam te razumeo da hoces izlaz sa tvsat kartice da vezes na ulaz na zvucnoj. ovog puta izgleda stvarno nisam pazljivo procitao... :-(

a ti u stvari hoces zvuk sa pc-a da slusas na tv-u?
onda definitivno prikljucak ide u zeleno, a odatle u tv.

spdif je digitalni izlaz i mozes da ga koristis samo ako ti tv ima spdif ulaz, ili ako imas muzickuliniju sa spdif mozes da napravis:
kartica-[spdif]->linija-[cinc]->tv
drugim recima {spdif->obican cinc} ne moze

a sto se tice jacine zvuka, bice da je do kartice, novije integruse su veoma slabe. evo i moja je npr. isto veoma slaba, ne mozes direktno u nju slusalice (tj. mozes ali je zvuk sugav), nego mora preko pojacala. posto si zaista sve stavke pojacao na max, ne verujem da moze bolje. eventualno pokusaj da kao output umesto zvucnika izaberes slusalice ili passive speakers ako ima.

kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ibro9801
BiH

Član broj: 142996
Poruke: 13
*.PPPoE-3188.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci28.05.2007. u 12:15 - pre 205 meseci
a gdje si nasao drajvere za zvucnu
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa Sound MAX HD Audio uredjajem na ASUS M2N-E ploci

[ Pregleda: 6151 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.