Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?

[es] :: Elektronika :: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 76711 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.240.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?30.10.2006. u 22:38 - pre 212 meseci
Na molbu jednog prijatelja, prihvatio sam da "usavršim" tzv. Zapper generator. To je u stvari običan oscilator sa kolom 555, koji "ubija" sve štetne bakterije, mikroorganizme i leči od svega i svačega. Ima toga na netu dosta.
Zahtev je bio da umesto jedne frekvencije ima dve, ili više, i da umesto izlaznog signala od 9V p.p. ima veći napon. Postigao sam 18 do 27V p.p.
Sa medicinskog aspekta ne bih želeo da komentarišem, jer nisam stručan u tome, ali je činjenica da i zvanična medicina koristi elektronske stimulatore za lečenje reumatičnih oboljenja i oporavak posle povreda i preloma.
Izneo sam temu ovde, jer ja na to gledam kao na elektronski uređaj, koji može da pomogne u nekim slučajevima, i molio bih one koji imaju neka iskustva u vezi frekvencija i intenziteta impulsa sličnih uređaja da nešto napišu na tu temu.





[Ovu poruku je menjao Proko dana 30.10.2006. u 23:53 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?30.10.2006. u 23:09 - pre 212 meseci
to oko bakterija i mikroorganizama batali, osim ako se ne koristi za pravljenje rastvora (koji su druga tema)
što se tiče signala i učestanosti, to se kojekakvim patentima i projektima krije ko zmija noge. mogu da ti saznam za stimulatore mišića i neke slične stvari ali čemu to? niti si licenciran za proizvodnju medicinske opreme niti bi trebao da to u vidu pomoći daješ drugima čiju upotrebu nemaš pod kontrolom.
ume da bude zeznuto, bar ovo drugo oko upotrebe.
 
Odgovor na temu

Tratincica
Tratincica
RS

Član broj: 20080
Poruke: 201
*.telekomsrpske.com.



+1 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?31.10.2006. u 06:25 - pre 212 meseci
Napravio sam mali milion stampi svome kolegi/sefu koji je ulozio u to oko 15000 evra za 7 godina.
Epilog:
Napravljeno je bruka kojekakvih uredjaja, najboljim su se pokazali oni sa najstrmijom ivicom izlaznog impulsa. Lijecio je moj kolega i grip za sat i po, i ubrzavao zarastanje preloma tako da su ljudi skidali gips nakon 15 dana... Mozda nekom izgleda smesno ali jebga, to je radilo...!! Poenta je da svaka bolescina ima svoju tipsku freq i podaci o ovome se kod njega svi nalaze udobno smesteni u preko 20 registratora...
Na kraju je sve to odlozio u stranu i posvetio se izradi Teslinog trafoa (kako ce on njime da leci ljude, meni nije jasno a nisam ni zapitkivao). Trafo je pri kraju, nedostaju mu neki VN uljni kondovi koje ceka iz USA. Trafo je oko 2.5 m u visinu...

Sta reci...

Odo' da lemim,lemim,lemim....
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?31.10.2006. u 08:38 - pre 212 meseci
kako sta reci?
evo:
"os kupis povoljno kondove?"
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.240.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?31.10.2006. u 10:17 - pre 212 meseci
Citat:
guja011: to oko bakterija i mikroorganizama batali, osim ako se ne koristi za pravljenje rastvora (koji su druga tema)
što se tiče signala i učestanosti, to se kojekakvim patentima i projektima krije ko zmija noge. mogu da ti saznam za stimulatore mišića i neke slične stvari ali čemu to? niti si licenciran za proizvodnju medicinske opreme niti bi trebao da to u vidu pomoći daješ drugima čiju upotrebu nemaš pod kontrolom.
ume da bude zeznuto, bar ovo drugo oko upotrebe.


Navodno bakterije i mikroorganizme uništava jednosmerna komponenta, koja takođe postoji u ovim generatorima. Ako možeš, saznaj koje su frekvencije u opticaju.
To za licencu je tačno, i ja najviše volim kada do kraja znam šta nudim. Prodao sam do sada par stotina raznih checkera (ESR i sl.), ali za 6 godina! A taj tip je naručio u startu 10 generatora. Etika je lepa stvar, ali ne kod nas.
A ovo ne može da šteti, osim onima sa pacemejkerima. Moja supruga je deset dana išla na tretman u Dom zdravlja u vezi lakta, i sada koristi ovaj generator, i kaže da je ovo ako ne bolje, onda isto.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?31.10.2006. u 14:52 - pre 212 meseci
Proko, aj daj shemu :) da pravim majci (ako moze)
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.240.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?31.10.2006. u 17:35 - pre 212 meseci
Za sada ne bih, kasnije ću verovatno objaviti šemu. Možeš kupiti gotov (25e), ili sam uraditi; u pitanju je dvostruki oscilator (12Hz i 2,5Khz) sa umnožavanjem izlaznog napona prema plusu i prema minusu, tako da se dobija 27V p.p.
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.240.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?01.11.2006. u 14:24 - pre 212 meseci
U ponudi je i novi, Multifrequency generator, koji svakih deset sekundi prelazi opseg od 12Hz do 16KHz.
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?01.11.2006. u 17:16 - pre 212 meseci
Te stvari nemaju veze sa realnoscu, to je isto sto na sajmovima mjere intenzitet bioenergije sa ommetrom na kiloomskom podrucju samo sto pipalice spoje na posebno konstruirane elektrode, a onda ljudima prodaju razne stvari da ih zastite od kojecega. Ako to nekom pomaze ili taj misli da mu to pomaze nemam nista protiv toga, ali vjerujte to je zabluda. Inace vec dugo servisiram uredjaje za fizikalnu terapiju i o tome bih mogao napisati knjigu (ali necu da se ljudi ne razocaraju).
Imao sam priliku testirati rad jednog RUSKOG izuma za dijagnosticiranje svega i svacega ciji se interface prikljucuje na COM port, a kruzi prica kako je uredjaj razvijen za dijagnosticiranje Ruskih astronauta, toliko sam cuo o tome da nisam mogao docekati da mi to cudo tehnike dodje u ruke da sam sebe uvjerim u ono sto sam znao od prvog trenutka kad sam cuo te SF price. Sad znam o kakvim se prevarama radi, ali svaka cast divim se ljudima koji su dosli na ideju i napravili tako nesto. Ko vjeruje u vjestice sigurno ce mu pomoci ovakvi i slicni uredjaji. Kad neko napravi uredjaj o kakvom vi u ovoj temi govorite i naucno i prakticno dokaze znacajno djelovanje vjerujte taj ce za tu stvar dobiti bar nesto od Nobela, a onda cemo valjda svi znati da tu nesto ima. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.240.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?01.11.2006. u 18:17 - pre 212 meseci
Uglavnom se slažem sa tobom, mada mislim da ipak postoji polje gde elektrostimulatori funkcionišu. Naš organizam na neki način radi na struju (nervni sistem, mišići...), pa sigurno da se pomoću strujnih impulsa može nešto promeniti.
Dobio sam na uvid jedan "fabrički" uređaj, sličan gorepomenutim, koji je čovek dobio od nemačkog socijalnog osiguranja (tamo je radio), kao terapijsko sredstvo za lečenje reumatskih oboljenja. On kaže da je jako zadovoljan sa njim i da mu to mnogo pomaže. Najbolje je kada nam ništa nije potrebno...
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.internet.krstarica.net.



+4 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?02.11.2006. u 00:05 - pre 212 meseci
Proko budi drug pa okači tu šemu. Ja lično imam problema sa kolenom i možda bi vredelo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Tratincica
Tratincica
RS

Član broj: 20080
Poruke: 201
*.telekomsrpske.com.



+1 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?02.11.2006. u 05:55 - pre 212 meseci
Kolega mi je trenutno na odmoru (uzeo ga je da zavrsi Tesla transformer) pa cu ga pitati za materijal...
Inace, radi se o nekim tabelama u kojima se ukrsta vrednost u nekim poljima pa se dobije neka en-ta vrednost za freq... Nije samo podatak tipa-za grip dvajspet kHz nego tu ima nekog bajanja i gledanja u plecku... Tesko da ti ja to mogu preneti tek tako, kopiranjem papira..
I sam sam debelo skeptican po pitanju ovih napravica, cak i sad kad mi je to pomoglo nakon sto sam ostetio nerv ishiaticus, februara ove godine. Dao mi je nesto sto je skrpio za dvadeset minuta, i ta stvar mi je tukla impulse na dve elektrode prisonjene na bolno mesto i taban desne noge. Nakon 2 dana sam bio na nogama... Ja sam bio malo seljacina pa sam to odvrtao do daske pa mi je to uzeo nazad :-P da ne napravim budalastinu...
Mislim da je ova Prokina sweep varijanta sa prebrisavanjem opsega dobra za eksperimentisanje...
U krajnjoj liniji, ne znam nikog kome je skodilo a znam bar 20 ljudi koji su bili kaceni na ove skalamerije i kojima je pomoglo, koliko toliko. Cak i da se radi o placebo efektu, opet je pozitivno.
Sada je od svega toga kolega odustao , i , kao sto rekoh pravi poprilican Tesla transformator.
Jedno vreme se bakcao i sa uredjajem koji pravi izvesni grk, Papimi i koji se moze naci na netu za 30-40 000$ i koji takodje radi posao.Bar kod ove dvojice mojih prijatelja koji su dosli iz USA pre nekih 2 meseca i pricali o tome. Jedan je popucao sav od bildovanja a drugi ima probleme zbog svoje visine...Proguglaj malo na temu Papimija, interesantno je..

itakoto....
Odo' da lemim,lemim,lemim....
 
Odgovor na temu

pantmil
elektro održavanje
Beograd

Član broj: 14978
Poruke: 160
*.yubc.net.



+4 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?07.11.2006. u 10:08 - pre 212 meseci
Stimulator mišića objavio je časopis "InfoElek."
U prilogu je samo šema a kompletan tekst na 7 stranica
je u broju 39.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.internet.krstarica.net.



+4 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?07.11.2006. u 11:11 - pre 212 meseci
Šemu sam skinuo ali na sajtu infoel. ne može da se sine tekst pa ako može u par reči neke bitne stvari.
pozdrav
 
Odgovor na temu

demade
Bgd

Član broj: 139166
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?14.04.2007. u 18:35 - pre 207 meseci
Za sve koji dobro stoje sa engleskim a hteli bi da saznaju nesto vise o Zapper-u evo sajta:www.drclark.net
Prvo ćete naići na jednu nasmejanu bakicu (Dr. Hulda Clark) i vec slutim komentar...
Medjutim, pročeprkajte malo po sajtu i naćićete dosta toga pametnog.
Za mladjane Tesle ima i nekih interesantnih frekvencija koje unistavaju viruse, bakterije, gljivice i parazite.
Zapper radi na frekvenciji od 10 Hz to 500,000Hz i naponu od 5 to 10 v.
Postoji još i uredjaj Generator frekvencije. Ako je kako kaze gorepomenuta bakica Zapper automatska puška, onda je Generator frekvencije snajper. Što će reći sa njim se gadja frekvencija odredjenih gadosti u organizmu. Na sajtu imate i pojedinačne frekvencije svih tih gadosti. Malo mi je senzacionalistički zvučalo kada sam pročitao HIV i još ponešto, ali ako pomaže...
Ovde se može i kupiti originalni Zapper.
Svega sam se naslušao o ovom aparatu i svi komentari su bili pozitivni.
Kod nas kruže i neke šeme po sistemu "uradi sam". Čak su i korisnici te napreve domaće radinosti oduševljeni.
Lično sam više za zvanične varijante iako koštaju poprilično.
Bacam se na nabaku Zappera pa kad isprobam eto me sa komentarima iz prve ruke.

 
Odgovor na temu

Abarth
Knin

Član broj: 59175
Poruke: 97
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?14.04.2007. u 19:05 - pre 207 meseci
Neznam momci, ja nekako nevjerujem u to sve........Da će brze zarasti slomljena ruka ako joj puštaš neku frekvenciju .....
meni to nedrži vodu....-to me posjeća na one magnetske jastuke :-) ; No moram reći da i ako ima nekog učinka vjerojatno je to bazirano na nervnom sustavu, koji se zasniva na elektricitetu,,,,, tko zna mozda djeluje kao plesibo :-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?18.04.2007. u 18:05 - pre 206 meseci
Hoce, elektroforeza je legitimna terapija koja pomaze, i kod povreda i kod degenerativnih promena(sitnih, starackih, ne mislim da ce grbu da ispravi).
Masaze za cirkulaciju, uz vezbe i elektroforezu i eto brzeg i pravilnog oporzvka.

Za zappere sam cuo da pomazu i kod kamenja, bubrezi, zuc, ciscenje organizma, mada mi nije jasno gde ta "stoka" treba da izadje..
U svakom slucaju, elektrohemija u organizmu nije imuna na uticaje spolja ili iznutra, ali bas tacno i konkretno dejstvo, niko nije uspeo da objasni, obrazlozi, ne tvrdim da ja 100% prevara, uz psihicko ubedjenje, i sitno dejstvo, pa mozda i placebo efekat, vazno je ipak da se covek oseca bolje

Poz.
 
Odgovor na temu

demade
Bgd

Član broj: 139166
Poruke: 10
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?10.05.2007. u 14:34 - pre 206 meseci
Ja evo kupih Zapper.
Probasmo ga svi u porodici, a i prijatelji.
Ovo čudo radi!!!
Slutim da će ovakvi aparati u budućnosti sahraniti farmaceutsku industriju.
Samo da narod provali.
 
Odgovor na temu

sevalav

Član broj: 23355
Poruke: 16
212.200.80.*



Profil

icon Re: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?06.10.2007. u 00:05 - pre 201 meseci
Rekao si da radi. Evo proslo je i nesto vremena od kako si kupio zapper, moze li nesto konkretnije o njegovom delovanju?
 
Odgovor na temu

pars30
spanija

Član broj: 82971
Poruke: 3
91.185.103.*

Sajt: www.pars30.com


Profil

icon Re: BIOELEKTROMAGNETSKA POLJA. Sira informacija za zainteresovane06.10.2007. u 11:20 - pre 201 meseci

BIOELEKTROMAGNETSKA POLJA

BOLEST možemo definisati kao disharmoniju organizma tj. kada organizam ne može održati dinamicku ravnotežu proturegulacijom. Sva oboljenja i njihova prethodna stanja prouzrokovana su ili pracena elektromagnetskim talasima. Ne postoji ni jedna pojava bolesti bez prisustva talasa koji pospešuju ili ukazuju na bolest u telu ili oko njega.
U telu pacijenta deluju pored zdravih - harmonicnih i «bolesni» - disharmonicni elektromagnetski talasii. Disharmonicni talasi ometaju prirodni životni tok i uravnoteženost tela. Telo oboljeva kada se regulacijom više ne može održati ravnoteža.

Da bi ovaj deo u potpunosti razumeli objasnit cemo i pojam medjustanicne ( medjucelijske) komunikacije.

Stanicama ( celijama) su stalno potrebni signali tj. informacije od njihovih susednih stanica. To znaci da je stanicama potrebna komunikacija sa susednim stanicama da bi one mogle živeti. Ako ta komunikacija izostane, stanice odumiru. Ako je stanica oštecena ili zbog starosti suvišna, tada joj susedne stanice dozvoljavaju umiranje, time što joj uskracuju signale za nastavak života. Stanice umiru cim su izolovane od okolnih stanica.
Stanice medjusobno komuniciraju i medjusobno daju signale za daljni nastavak života. Ako je okolni savez neke stanice razoren ili ako ti signali za nastavak života izostanu zbog drugih razloga, tada stanica umire.
Bolesne stanice zrace drugaciji spektar frekvencija nego zdrave. Patološki talasi ometaju uredjujuce, harmonijske upravljacke impulse u organizmu. Sve veci gubitak ovakve upravljacke i regulacijske kompetencije dovodi konacno do bolesti u trenutku kada organizam proturegulacijom više ne može održati svoju dinamicku energetsku ravnotežu.
Bolest je poremecaj reda elektromagnetskih talasa u tijelu
PULZIRAJUCA ELEKTROMAGNETSKA POLJA I TERAPIJA

To je poseban oblik elektroterapije primenom pulsirajuæih magnetskih polja (za razliku od primene statickih magnetskih polja u terapiji poznatih kao permanentni magneti). U ljudskom organizmu vec postoje elektromagnetski impulsi u prirodnom obliku. Terapija magnetskim poljem pomocu aparata nastavlja se na ove prirodne impulse kako bi se podržale funkcije koje su ljudskom organizmu svojstvene.Pulsirajuæa magnetska polja vrše znaèajan utjecaj na krv i na stanje krvnih žila.
Najbitnije komponente djelovanja jesu:
· Poboljšana ponuda kisseonika zbog povišenog odvajanja kiseonika od hemoglobina; · Proširenje predkapilara koje fiziološki upravljaju povecanjem prokrvljenosti organa i tkiva; · Oslobadjanje vodonikmonoksida; · Pojacano proticanje krvi u kapilarama usled njihovih proširenja zbog smanjenog edema endotela; · Pojacani metabolizam u opstem smislu usled pojacane ponude kiseonika i bolje prokrvljenosti ; · Smanjeni viskozitet krvi i povecana brzina proticanja krvi zbog pomaka u elektricnom naboju.Neke komponente djelovanja se ostvaruju preko živcanog sistema: · Komponenta delovanja na smanjenje bolova usled ojacanih fizioloških inhibitora bolova; I usled pojacane proizvodnje odredjenih transmitera, npr.endorfina; · Hiperpolarizacija na presinaptickim delovima odredjenih živcanih spojeva, odnosno na neuro- mišicnoj ploci, iz cega rezultira desenzibilizacija neuralnih impulsa, što znaci da se ovi impulsi usporavaju, odnosno slabe.Ovom se mehanizmu djelovanja pripisuje stabiliziranje vegetativnog živcanog sastava, ublažavanje boli, kao i opuštajuce delovanje na muskulaturu. Pomocu elektromagnetskih sila pulsirajuceg magnetskog polja se pokrecu joni vodonika (H+) koji predstavljaju barijeru elektronima. Time se, ukratko, preko joniziranog kalcijuma, u organizmu pospešuje: · Aktiviranje brojnih enzimskih procesa; · Oslobadjanje vodonikmonoksida iz endotela; · Jacanje imunološkog sastava aktiviranjem makrofaga ; · Stimulacija citokina koji igraju veliku ulogu u ortopediji, kod zarastanja rana i kostiju te kod regeneracije živaca; · Aktiviranje natrij-kalij pumpe cime se povecava napon na stanicnoj membrani ( 70 mV) i poboljšava njezina propusnost; · Kod slobodnih završetaka živaca snižava se senzibilitet za bol; · Baroreceptori (receptori za pritisak) u produženoj kicmenoj moždini i u karotidi se senzibiliziraju i regulise se krvni pritisak ( -dugotrajno djelovanje); - Reagiranje organizma na adrenalin i kortizol znatno je smanjeno (doprinos djelovanju protiv svakodnevnog stresa); · Djelovanje inzulina u stanicama se pojacava (poboljšano sagorijevanje šecera), jer se senzibiliziraju intracelularni inzulinski receptori.

BIOREZONANTNI ELEKTRONSKI UREDJAJ

Sva živa bica sastoje se od stanica - celija koje proizvode elektromagnetsko polje, a to polje predstavlja nacin medjustanicne komunikacije koja celijama omogucuje regulaciju razlicitih fizioloških procesa u organizmu. Celije i tkiva redovno se snabdievaju novim gradivnim materijama, a tokom procesa rada stvaraju se otpadne materije. Izmena tih materija životno je važan sklop biohemijskih procesa, za ciju je harmonizaciju u organizmu potreban složen informacijski sastav.
Ljudski organizam je splet složenih energija i vibracijskih talasa, koji se kod zdravih osoba nalaze u stanju savršene harmonije ili, drugim recima, medjusobno skladno rezoniraju. Te frekvencije zdravih stanica ometaju brojni štetni uticaji, a biorezonancija ispravlja tako nastale disharmoniène vibracione frekvencije unutar organizma, pospešujuci njegovu samoregeneraciju. Možemo reci da biorezonancija samo ponovo uci i vraca organizam onim procesima koji su mu, u zdravom stanju, od ranije vec bili poznati.

Biorezonantni elektronski ureðaj za biostimulaciju organizma pulsirajucim magnetskim poljem slabog intenziteta. On proizvodi vanjsko elektromagnetsko polje, cime utice na prirodno elektromagnetsko polje koje proizvode odredjena tkiva u telu i stimulira ga, te na taj nacin povecava prirodnu funkciju metabolizma i mogucnost regeneracije (samoizlecenja) organizma.

Biorezonancija – novi pristup razumevanju života

U prvoj polovini 20. stoleca dva su velikana postavila dve komplementarne teorije koje su obelžile nauku i utrle put k razumevanju tajne života:
To su Kvantna teorija (Heisenberg) i Teorija relativnosti (A. Einstein).
Iako su bile naizgled oprecne, nakon brojnih pokušaja tek je Burkhard Heim prepoznao nacin unifikacije ovih teorija. To je ucinio putem Heimove matematicke metode, poznate i kao metron calculus, što je imalo direktan uticaj na medicinu. Putem Heimove teorije danas možemo razlikovati nekoliko nivoa (aspekata) života. To su: materijalni nivo, iznad kojega je biološki nivo, iznad kojega je mentalni nivo, te konacno duhovni nivo iznad svih njih. Dakle, danas je jasno da postoji više dimenzija postojanja svakog organizma, koje možemo obuhvatiti samo holistickom medicinom. Primena paradigme koja se desila u fizici sada dobija svoj odraz u medicini i ostalim podrcjima nauke.

Biorezonantna terapija prvi je iskorak temeljnih teorija fizike i biofizike prema novom pristupu zdravlju i bolesti.

Kratak istorijat biorezonancije

- Luigi Galvani (1737. – 1798. g.), talijanski znanstvenik, otkrio je bioelektricitet.( cuveni ogled sa zabom)

- ruski inženjer Georgije Lakovski 1925. g. –objavio je knjigu Tajna života, u kojoj je otkrio da svaka živa celija emituje zracenje u obliku elektromagnetskih signala te da jezgro celije ima ulogu elektricnog oscilirajuceg izvora, slicno radio-predajnicima i prijemnicima.

- prof. Burr s medicinskog fakulteta na sveucilištu Yale 1945. g. –, u saradnji s brojnim biolozima i naucnicima te americkom vojskom, objavljuje rezultate petogodišnjeg istraživanja prema kojem “sve žive celije poseduju kompleksno elektromagnetsko polje”.

- nobelovac prof. dr. Fritze-Albert Popp 1970. g. otkrio je da sve žive celije emituju svjetlost u obliku biofotona. Od tada istraživanja potvrdjuju da je celijska jezgra živih organizama izvor biofotona. Dosadašnji rezultati dovoljan su temelj za ideju naucne javnosti da su biofotoni u stvari odgovorni za pokretanje svih biohemijskih reakcija u organizmu.

-. istraživaci dr. Franz Morell i ing. Eric Rasche 1970. g konstruisali su prvi uredjaj za biorezonanciju.

- P. Lauterbur i P. Mansfield 1977. g. razvili su novu metodu, danas poznatu kao Nuklearna magnetska rezonancija, za što su dobili Nobelovu nagradu.


2.- Primena pulsirajuće magnetske rezonancije u medicini

Terapija zasnovana na magnetskoj rezonanciji živih organizama naziva se "terapijom bio-magnetske rezonancije". Terapija pulsirajucim elektromagnetskim poljem aktivira energiju tela uz pomoc kontrolisanog elektricnog toka, koji se stvara pomocu elektromagnetskog polja. Vanjsko elektromagnetsko polje koje proizvodi uredjaj utice na prirodno elektromagnetsko polje koje proizvode odredjena tkiva u telu i stimulira ga, cime se povecava delotvornost metabolizma i sposobnost samoizlijecenja. Terapija pulsirajucim elektromagnetskim poljem stimulise i pomaže u održanju elektricnog naboja koji imaju zdrave celije, što pomaže u smanjenju stope celijske smrti, a istodobno povecava i ubrzava metabolizam i sposobnost celija da se obnove i podmlade.

Sve u našem organizmu ima svoju frekvenciju

«Svemir je more energije«, tvrdio je nas Nikola Tesla, a današnji fizicari znaju da su materija i energija jedno, samo vibriraju na drugim frekvencijama. Celi naš svemir je, zajedno s nama, 98% energija, a samo 2% materija. Do nedavno se vecina naucnika, pa tako i medicina, oslanjala iskljucivo na materiju, a energija koja tu materiju stvara bila je nešto jako misticno. Danas se ispostavlja da je materija odraz energije ili, tacnije receno, informacija. Mnogo puta tokom života možemo iskusiti znacaj tacne informacije, kao i štetu koja nastaje netacnom informacijom. Kako u stvarnom životu, tako i na nivou celija, pogrešna informacija stvara haos, a to je put prema bolesti. Tacna informacija doprinosi redu u sastavima tj. homeostazi.

Dr. Ludwig, poznati biofizicar, matematicar i biohemicar kaže: «Kljuc razumijevanja biorezonantne terapije leži u poznavanju i razumevanju cinjenice da su svi životni procesi u organizmu pod uticajem i kontrolom elektromagnetskih titraja. Elektromagnetski procesi, prema najnovijim znanstvenim saznanjima, funkcionalno su nadredjeni biohemijskim procesima.» Dr. MaeWanHo, svetski priznata biofizicarka, navodi da je kljuc stanicne koordinacije biohemijskih I drugih organskih delovanja u energetskoj medjustanicnoj komunikaciji. To znaci da nauka danas otkriva da procesi na biohemijskom nivou samo zajedno uz elektronske podražaje omogucuju normalno funkcioniranje organizma kao cjeline. Dr. Ludwig isto tako tvrdi da poremecaji biohemijskog reda i dosljednosti u biološkim sastavima mogu biti promatrani kao poremecaji reda u elektromagnetskim titrajima u telu, potaknuti egzogenim (vanjskim) i endogenim (unutrašnjim) uticajima.
Albert Abraham koji je došao do zakljucka da "bolest treba promatrati kao promenu u rasporedu I broju electrona u molekulama, a koja ima za posledicu promenu molekularne structure stanice.Ova promena kasnije postaje vidljiva pod mikroskopom kao promena pojedinih stanica.
Ovo je esencijalni temelj za primenu biorezonancije u dijagnostici i terapiji. Svi elektromagnetski titraji, kao I sve na ovome svetu ima svoju frekvenciju koja je jedinstvena, kao potpis ili otisak prsta. Frekvencija je fizikalna velicina kojom se izražava koliko se puta neki dogadjaj ponovio u odredjenom vremenskom intervalu. Rezultat se meri jedinicom herc (Hz), nazvanom po njemackom fizicaru Heinrichu Rudolfu Hertzu. Jedan Hz predstavlja ponavljanje dogadjaja jednom u sekundi, 2 Hz dvaput u jednoj sekundi itd.
Frekvenciju zdravih stanica našeg organizma ometaju nebrojeni štetni utjecaji okoline (od elektromagnetskih polja, visokonaponske struje, mikrovalnih pecnica, televizora, racunara i mobitela do otrovnih hemikalija, virusa, bakterija i gljivica). Na primjer, toksini koji ulaze u organizam imaju svoju frekvenciju s kojom tijelo nije u rezonanciji. Tako toksini svojom frekvencijom ometaju frekvencije tkiva i organa, stvarajuci disharmoniju, neravnotežu i haos. Ova disharmonija negativno utice na telesne funkcije, zdravlje i samu homeostazu organizma.

3.-Tajni svet stanicne komunikacije

Jedno pitanje dugo je zaokupljalo naucnike: „Kako je moguce da bilijoni celija-stanica mogu koordinirati zajednicku aktivnost tako savršeno da svaki put postignu željeni rezultat?
Kako je moguce da neizmeran konglomerat sacinjen od 75 trilijona stanica i stotina trilijona molekula, koje cine ljudsko tijelo, može funkcionisati tako dobro kao jedinstvena celina?“

Svaku stanicu tela možemo usporediti s baterijom. Ona je pozitivno nabijena na vanjskoj strani membrane te negativno nabijena na unutrašnjoj strani stanicnog zida. Zdrava stanica ima elektricni naboj od 70 mili Volta (mV). Stanice medjusobno komuniciraju putem vibracija odredjenih frekvencija. Osoba kod koje je ovaj komunikacijski tok neometan i harmonican, smatra se zdravom osobom. Umorne, neishranjene i istrošene stanice imaju niži naboj membrane od oko 30 mV, što je nedovoljno za transport nutrijenata u stanicu, a rezultat može biti stanicna smrt. Dok istrošene stanice umiru, energijom bogate stanice se dele, kako bi uz pomoc novo stvorenih stanica popunile nastalu prazninu. No, kljucni je problem vreme, jer kako organizam stari, sve je manji broj energijom bogatih stanica. Naši organi iskazuju sve manje delotvornosti, naša se koža devitalizira i bora, naš imuno sastav biva sve umorniji. Celi se metabolizam, dakle, usporava. Stoga ne iznenadjuje cinjenica da što smo stariji to smo izloženiji riziku nastajanja bolesti, uz manje šanse za izlecenje.

Stanice zdravog organizma covjeka emituju valove odredjene frekvencije. Kada je organizam bolestan, frekvencija tih valova je izmijenjena, zbog cega dolazi do patoloških promena elektromagnetske ovojnice. Vratiti organizam u zdravo stanje moguce je samo primenom jednakih valova odredjene frekvencije, koji ce normalizovati frekvencije elektromagnetske bio-ovojnice.
Uredjaj za biorezonanciju emituje celi spektar frekvencija elektromagnetskih valova, jednakih onima koje ima organizam zdrave osobe. Telo prepoznaje svoju osnovnu frekvenciju, a ta se pojava prepoznavanja osnovne frekvencije svakog coveka zove biorezonancija. Zapravo, radi se o promeni oscilirajuce frekvencije elektromagnetskih valova bolesnih stanica u organizmu na odgovarajucu frekvenciju stanica zdravog tela.

4,-Kljuc dužeg života stanica, a time i vece metabolickog nivoa, je jacanje potencijala stanica. U tu svrhu primjenjuje se terapija pulsirajuceg magnetskog polja (biorezonantna terapija), kao jedna od najnovijih naucno utemeljenih metoda.
Svakom biohemijskom procesu prethodi odgovarajuca elektromagnetska aktivnost!
Telo ima prirodnu tendenciju zaštite od bolesti te održavanja zdravlja i stabilnosti. Ova prirodna unutrašnja stabilnost naziva se homeostaza. Ona je moguca samo ukoliko svi upravljacki sastavi u telu rade optimalno. Ukoliko su biološki procesi delotvorniji, telu ce biti lakše održati zdravlje, a zaštita od bolesti ce se poboljšati. F. A. Popp još je 1980. godine upucivao na to da se u našim stanicama svake sekunde odvija tristo trilijuna (3x10 na 16) hemijskih procesa u samo jednoj sekundi. Svakih nekoliko sekundi telo treba zameniti nekoliko milijona stanica, kako bi organizam kao celina nastavio funkcionisati. Za sve to telo treba stalan i dovoljan izvor energije, ali najvažnija je pravilna informacija kako usmeriti ove procese, kako ih nadzirati i privesti kraju. Kao i u gradjevinarstvu, uz gradjevni materijal i radnike, bez nacrta i programa nemoguce je izvesti projekt. Tako i naš organizam ima sisteme upravljanja i projektovanja.

Pored hormonalnog i živcanog upravljanja, postoji i jedan elektromagnetski biokomunikacijski upravljaèki sistem, koji je odgovoran za harmonizaciju svih biohemijskih procesa unutar stanica. Naime, naš hormonski sastav regulise brojne funkcije, ali te informacije može preneti samo specifiènim receptorima. Živcani sastav sa svojih 25 milijardi neurona u centralnom i periferalnom delu ima vrlo znacajnu ulogu u procesima prenosa informacija u organizmu, ali ni on nije povezan sa svim stanicama., Situaciju, nadalje, otežava i cinjenica da on dosta sporo reaguje, obzirom da se prenos informacija nakon podražaja obavlja brzinom od otprilike 20 m/s. Zbog toga dolazi do kašnjenja od 0,2 sekunde kada prilikom vožnje moramo pritisnuti pedalu za kocenje. Najnovija otkrica otkrivaju upravo informaticki sastav u našem organizmu koji radi po principu rezonancije s intenzitetom ekstremno niskog eletromagnetskog polja, koji omogucava fantasticno aktivno i precizno strujanje informacija, cime se bavi biorezonantna terapija.Iz toga proizlazi cilj bioinformativne medicine – obnoviti harmonicne frekvencije kako bismo postigli telesno, mentalno, emotivno i duhovno zdravlje, a bio-magnetska rezonancija kao terapeutska metoda za cilj ima spreciti pojavu bolesti daleko pre nego je možemo otkriti na organskoj ravni.

5.- Uloga vode u prijemu i prijenosu elektromagnetskih valova

Bio-magnetizam je energija koju stvaraju elektroni u svojim orbitalama, krecuci se suprotno smeru kazaljke na satu. Svakom je organizmu za opstanak potreban unutrašnji ili vanjski izvor magnetizma. Telo unutar sebe stvara mineralne kristale magnetita koji se mogu magnetizirati. Ovi elementi koji se mogu magnetizirati pronadjeni su u pinealnoj žlezdi i neuronima. Unutar stanica glavno magnetsko polje smešteno je u DNA. Nutrijenti koji isto tako mogu biti magnetizirani su voda i kiseonik.
Uticaj bio-magnetizma na vodu odražava se u njegovoj sposobnosti da menja nacin na koji molekule vode medjusobno deluju te uzrokuju kljucne promene u enzimatskoj aktivnosti. Oblik koji enzim poprima zavisi o medjusobnom delovanju proteinske molekule enzima i molekule vode, a iz toga proizlazi efikasnost enzimatsko-kataliticke aktivnosti.Ovaj fenomen ima važan uticaj, kao i primenu u funkcionisanju bioloških sastava. Cinjenica da bio-magnetizam utice na medjusobni raspored molekula vode odražava se i u njezinoj sposobnosti da otopi razlicite soli i mineralne materije te tako smanji nakupljanje razlicitih nerazgradjenih soli u organizmu.

Zbog te se cinjenice bio-magnetska terapija primjenjuje kod osoba s bubrežnim i žucnim kamenima te ostalim abnormalnim nakupinama soli u organizmu, pri cemu dolazi do polaganog razlaganja i izlucivanja ovih skupina iz tela.

Svaki otkucaj srca, dah ili emocija generiraju karakteristicna elektromagnetska polja. Kada voda sa slabim elektromagnetskim signalima udje u nervnu stanicu, veze medju stanicama, tzv. sinapse, ne mogu stvoriti jake impulse medju stanicama (tako nervne stanice prenose podražaje). Stanice mozga su pogoðene nedostatkom odgovarajuæe neuro-stimulacije jer sinapse ne mogu osigurati protok živcane informacije . Terapija bio-magnetizmom omogucuje da voda, a pomocu nje i više mineralnih materija i nutrijenata potrebnih za medju stanicnu vezu neurona, udje u svaku nervnu stanicu. Time se jaèa neurološki sastav i njegova funkcija. Brojni se istraživaèi slažu da je primena bio-magnetizma tj. pulsirajuceg magnetskog polja u poboljšanju zdravlja iznimno važna i korisna i zbog same cinjenice da se može uticati na ukupnu vodu koju sadrži svaki organizam. Ne zaboravimo da više od 65% našega tela cini voda!

Sva ova saznanja omogucila su da se razviju uredjaji koji odašilju vibracijske informacije (biološke prozore) u skladu sa svojstvima zdravih stanica, tkiva i organa u organizmu. Na taj nacin pomažu u uklanjanju ili neutraliziranju nepovoljnih i štetnih vibracijskih informacija iz okoline (toksini, zracenja, stres, buka, itd).

6.- Prenosivi biorezonantni uredjaj

Elektromagnetska polja mogu pozitivno uticati na aktivnost živog organizma samo uz ove uslove: ako imaju odgovarajucu snagu polja, odgovarajucu frekvenciju i amplitudu te ako se emitiraju ritmicki (pulsirajuci). Zato je Biorezonantni uredjaj treba da:

1. Emitje pulsirajuce magnetsko polje i da

2. Sadrži oko 20 specijalizovanih programa kojima ciljamo terapiju, a svaki program, zbog kompleksnosti biološkog sastava našeg organizma, ima široki spektar podprograma

3. Emituje valove u skladu s Biološkim prozorima tkiva i organa

U gornim smo poglavljima rekli da ljudsko tijelo i svaka stanica emituju elektromagnetske valove u obliku svjetlosnih cestica – fotona. Ovaj stanicni razgovor odredjuje metabolizam, stanicni rast i diferencijaciju. Rekli smo i da emitovanje ovih poruka ima oblik sinusoidnog vala koji se ponavlja odredjeni broj puta u jedinici vremena, dakle ima odredjenu frekvenciju. To nije ništa drugo nego kodirana informacija koju ce stanica, na koju se ta informacija odnosi, dešifrirati kao u detektivskim filmovima. Kada je stanica procita, prihvati je i poène s njom rezonirati – vibrirati istom frekvencijom. Isto tako, stanicne strukture ne mogu postici rezonanciju ako postoji opstrukcija ili mešanje drugih frekvencija. To se dešava kada odredjene vibracijske energije (npr. energije toksina, bakterija, el. uredjaja, stresa...) nisu uskladjene s vibracijom stanicnih struktura. Dolazi do blokiranja normalnog protoka energije i narušavanja, pa i degeneracije stanicne aktivnosti. Stanicu treba ponovo nauciti ili podsetiti na normalne vibracije.

Ali pitanje je kako?

Kao ni mi sami, ni stanice ne mogu podneti neprestani sled informacija. Naše stanice ne primaju informacije duže od 4 sekunde! Dakle, preduvet je da se ta informacija odašilje ritmicki, pulsirajuce. Izmeðu dve informacije postoje vremenske pauze koje stanici ostavljaju vremena da ih primi, shvati i prihvati. Nakon odredjenog vremena stanice pocinju medjusobno rezonirati, zbog cega pulsirajuce magnetsko polje ima uticaj na cijeli organizam.
Kada govorimo o bio-magnetizmu i njegovoj primeni u medicini, u stvari mislimo na pulsirajuce magnetsko polje ekstremno niskih frekvencija. Pritom ne mislimo na fiksne magnete koji imaju konstantno magnetsko polje, te se zbog toga ne mogu uporedjivati s kompleksnim biorezonantnim uredjajima . Kod fiksnih magneta ta je informacija konstantna, te ju organizam nakon odredjenog kraceg vremenskog perioda više ne prihvata. Magnetsko polje fiksnih magneta ne može dopreti do kompletnog organizma, jer stanice zasicene ovim informacijama ne stupaju u rezonanciju. Samo u slucaju pulsirajuceg magnetskog polja, njegova frekvencija za vas ima terapautsko djelovanje.

Dakle, za razliku od obiènih magneta ili sliènih proizvoda koji se koriste, Biorezonantni proizvodi pulsirajuæe elektromagnetsko polje. Dakle, titraji se odašilju ritmièki, u odreðenim vremenskim razmacima, a stanice ih primaju, tj. ne dolazi do zasiæenja. Bio uredjaj ima i druge važne karakteristike. To je pre svega cinjenica da svaki od programa ima cak 25-60 podprograma (titraja odredjenih frekvencija) u rasponu frekvencija od 1 Hz do 200 kHz, što doprinosi stvaranju jedinstvene simfonije tonova koje cuju naše stanice. Time se potstice citav spektar željenih promena u organizmu.
Jedna od specificnosti ove terapije je djelovanje na odredjene, poznate i unaprijed izmjerene biološke prozore – transmisijske kanale biološki korisnih informacija.

7.- Što je biološki prozor?

Svaki organ i svako tkivo u telu, naime, ima svoje talasne duzine koje zovemo biološki prozori. Oni su odredjeni frekvencijom, intenzitetom i fazom. Ukoliko se podudaraju u frekvenciji i intenzitetu te ukoliko ne postoje fazni otkloni, kažemo da tkiva rade sinhrono ili uskladjeno. To možemo najjednostavnije shvatiti ako zamislimo grupu sviraca. Ako svaki od njih svira po drugim notama i proizvodi razlicite tonove (frekvencije), razlicitom jacinom (intenzitet) te neuskladjeno (razlicite faze), tada orkestar gubi prepoznatljivost i postaje disharmonicna, nepodnošljiva buka. Organi koji ovako funkcionisu (sviraju) su bolesni, a svrha je uredjaja da, proizvodeci titraje koji se slažu u frekvenciji, intenzitetu i fazi, poput dirigenta uštima orkestar. Dakle, znacajna prednost Bio uredjaja je u tome što istovremeno otvara više bioloških prozora, cime stanicama istovremeno prenosi više informacija, a to ga cini mnogo delotvornijim u odnosu na ostale slicne uredjaje koji rade u okviru mnogo manjeg spektra frekvencija, a u datom trenutku otvaraju samo po jedan biološki prozor.
I još jedna znacajna odlika Biouredjaja je u tome što on proizvodi ekstremno nizak intenzitet magnetskog polja.
Zašto je to znacajno?
Da bismo postigli ucinak u telu nije nam potrebno puno energije, vec da je ona precizna, zbijena i koherentna. Za poredjenje, fotoni obicne svetlosti nisu koherentni te se za osvetljavanja velikih udaljenosti koristi se laser koji emituje koherentni snop signala sinhroniziranih u fazi. Isto tako, korištenjem Biouredjaja postiže se fiziološki ucinak u organizmu do 200 cm, za razliku od fiksnih magneta, ciji je domet djelovanja najviše 4 cm.
Ovaj uredjaj stvara signale ekstremno niskog intenziteta koji se dovode u rezonanciju. Medjutim, korisnik to ne oseca direktno, vec dolazi do samoregulacije raznih procesa u organizmu. Kao posledicu, korisnici mogu osetiti blage podražaje (npr. toplina, vibriranje itd.). Upotreba Biouredjaja potpuno je sigurna (osim kod osoba sa pace makerom ili kod trudnica, koje se moraju pre korištenja konsultovati sa svojim lekarom), jer deluje u opsegu ekstra niskog intenziteta frekvencije elektromagnetskih valova. Najveca prednost mu je što se može koristiti neovisno o dobu dana i aktivnostima koje obavljate.

Programi uredjaja

Biouredjaj sadrži 20 programa, a svaki program ima više potprograma. Ovi programi i potprogrami regulisu frekvenciju, amplitudu, intenzitet i puls elektromagnetskog signala kako bi delovali na odredjeni biološki prozor.Dakle, svaki od 20 programa napravljen je tako da odgovara stanicnoj elektromagnetskoj aktivnosti povezanoj sa odgovarajucom telesnom funkcijom ili delom tijela.

Termin biološki prozor oznacava specificni elektromagnetski uzorak koji dele dve stanice, ukljucene u odredjenu telesnu funkciju. Svaki program traje otprilike 25 do 30 minuta i djeluje u stimulaciji rezonancije unutar radijusa od 1,5 metara od ureðaja.

Vecina programa može se provoditi nekoliko puta dnevno, no uglavnom se preporucuje najviše 6 do 9 programa dnevno. Terapeutski ucinak se ne povecava ukoliko se izlažemo vecem broju programa od navedenog.

- DIJETE

Za zdrav razvoj i rast dece neophodni su osnovni sastojci (hranjive materije) i korektna uputstva (prenos informacija). Štetni utjecaji okoline i eventualne zaraze poremetit ce optimalni razvoj. Program Dijete može pomoci u koordiniranju ovih funkcija, kod kojih kombinacija potprograma utice na sve funkcije koje su neophodne za zdrav razvoj.

- IMUNO SUSTAV

Primjenom ovog programa možemo postici i održavati harmoniju urodjene, prirodne (nespecificne) i nastale (specificne) otpornosti pospješujuci funkcionalne aktivnosti razlicitih vrsta leukocita (bela krvna zrnca) i imuno stanica (B- i T-limfociti). Program se može delotvorno kombinvati i s drugim programima za podršku imuniteta, kao što su Dijete, Veno mladi, Opuštanje, Živci, Bioritam i Meridijan.

- VECNO MLADI

Potpomaže antioksidativni sustav organizma, cime se usporava starenje stanica. Kombinacija potprogramskih sustava koja sadrži ovaj program pospešuje rad imuniteta, kako kod muškaraca, tako i kod žena, te jaca libido. Program se može vrlo uspješno kombinovati s programima Opuštanje, Živci, Detoksikacija, Cirkulacija, Bioritam i Meridijan.

- HORMONI

Deluje na endokrine receptore stanica, s ciljem da poboljša njihovo receptorsko delovanje za hormone. S obzirom da je njegova namena ubrzati unos i iskorištavanje proteina neurotransmitera, može biti koristan u održavanju energetskog balansa u telu i ublažavanja simptoma puberteta, menopause i PMS-a.

- BOL

Analgetik je bilo koja tvar koja smanjuje osjeæaj bola. Kao odgovor na bol, tijelo može iskoristiti nekoliko prirodnih analgetika, kao što su skupina hormona neurotransmitera - endorfina i vrsta enzima koji se nazivaju proteaze. Program je namenjen poboljšanju receptorskih svojstava tih prirodnih analgetika te stoga može pomoci u smanjenju boli kod ozljeda, problema sa zglobovima i glavobolja. Program se može kombinovati i s drugim programima za ukupni blagotvorni ucinak, kao što su Opuštanje, Živci, Vjecno mladi, Hormoni, Cirkulacija, Bioritam i Meridijan, kao i s programima koji potpomažu probavu i detoksikaciju – Detoksikacija, Probava, Jetra-gušteraca i Urinarni trakt.

- OPUŠTANJE

Na negativne psihološke ili fizicke stimulanse telo reagira tako da stvara vlastitu negativnu energiju u obliku stresa. Fiziološki, energija nastaje oslobadjanjem hormona adrenalina i kortizola. Ukoliko stanicni receptori postanu manje osjetljivi na ta dva hormona i pojacano osetljivi na prirodne neurotransmitere za opuštanje i smirenje, poput serotonina i dopamina, ukupno zdravstveno stanje – fizièko i psihièko, postati æe smirenije i opuštenije. Namena programa je pomoc kod suzbijanju štetnih posledica stresa, i podrška opstem osjecaju dobrobiti.

- ŽIVCI

Program je zamišljan kao podrška harmonizaciji živcanih procesa, a time i harmonizaciji koordinaciji ostalih funkcija. Preporucuje se osobama koje se bave intelektualnim radom za povecanje ucinka, kod disfunkcije živcanog sistema prouzrokovane nepravilnom cirkulacijom u mozgu (zbog sporosti kojom vanjski uticaji deluju na hormonski sastav, period tretiranja trebao bi iznositi barem jedno godišnje doba), kod depresija (kao dopunska terapija), kod oporavka od vegetativne distonije, za uspostavljanje pravilne cirkulacije (u kombinaciji s redovitom tjelesnom fizickom aktivnosti), za povremeno pospešivanje mentalnih sposobnosti, (pad kvaliteta mentalnih sposobnosti najcešce nije oboljenje, ali vracanje na normalu ili jacanje ovih funkcija od velikog je znacaja!). Upotreba se preporucuje takodfer kod hiperaktivne djece. Program se može kombinovati s program OPUŠTANJE, u cilju suzbijanja delovanja hkronicne napetosti.

- DETOKSIKACIJA

Bez obzira na nacin života, naše telo uvek akumulira odredjenu kolicinu toksina. To mogu biti pesticidi, konzervansi, alkohol, dim ili ostala onecišcenja iz hrane ili okoline ili rezultat nepravilnog ili nedovoljnog uklanjanja otpadnih materija iz organizma za koje telo poseduje posebne sastojke, a ponajpre organe kao što su jetra, bubrezi i slezena. Rad tih vitalnih organa zahteva ogromnu kolicinu energije, stanicne regeneracije i koordinacije. Detoksikacija je program koji se sastoji od nekoliko potprograma namenjenih poboljšanju delovanja jetre, bubrega, slezene, gušterace i creva. Može se uspesno kombinovati s drugim programima, kao što su Disanje, Probava, Jetra-gušteraca i Urinarni trakt, a sve u svrhu podrške metabolizmu.

- MRŠAVLJENJE

Prirodni nacin izbacivanja masnoce iz tela je njeno oslobadjanje iz adipoznog tkiva i prevodjenje u lipoprotein u jetri. Kada je u formi lipoproteina, stanice je mogu apsorbirati i oksidirati s ciljem dobivanje energije ili pak izbaciti kao otpadnu tvar Program MRŠAVLJENJE je zamišljen kao podrška tom procesu.

- VID

Za pravilno delovanje, oci imaju vrlo specifiène zahteve na stanicnom nivou. Program je namenjen podršci delovanja i regeneracije stanica povezanih s vidom. Može biti u kombinaciji sa suplementima koji pomažu funkciju vida, kao što su beta karoten, lutein, vitamin C, masne kiseline i cink. Program se može koristiti nekoliko puta dnevno.

- CIRKULACIJA

Naše srce i krvožilni sastav su neophodni za prenos kiseonika i hranjivih materija do stanica, kao i za prenos ugljen dioksida i otpadnih materija iz stanica, te za podupiranje imuno sastava. Sama kolicina stanicne aktivnosti u ovakvom sastavu diktira visoki nivo elektromagnetske komunikacije. Stoga bi srce i cirkulacija mogli biti posebno osetljivi na blagotvorno delovanje biorezonance. Program je namijenjen podupiranju i poboljšanju delovanja i zdravlja svih komponenti cirkulacije. Može se uspesno kombinovati s programima kao što su Opuštanje, Živci, Vjecno mladi, Bioritam i Meridijan, kao i s programima koji pomažu probavu i detoksikaciju – Detoksikacija, Probava, Jetra-gušteraca i Urinarni trakt.

. -DISANJE

Program je usmjeren na funkcionisanje pluca, te je zamišljen kao podrška optimalnom delovanju i uspesnosti ovog vitalnog organa.

- VARENJ

Jedan od faktora pravilne prehrane je kvalitet hrane, no podjednako je važna i sposobnost pravilne apsorpcije hranjivih materija iz hrane koju jedemo. Za apsorpciju su zadužene crevne bakterije i epitelne stanice tankog crijeva, enterociti. Program deluje na elektromagnetsku aktivnost tih stanica s ciljem njenog poboljšanja.
Takodje podržava djelovanje jetre i žuci, koji proizvode sokove neophodne za varenje. Uspesno se može kombinovati s drugim programima koji deluju na gastrointestinalni trakt, poput programa Jetra-gušteraca ili Detoksikacija, te koristiti kao dodatna terapija uz dodatke prehrani koju pomažu pravilan rad varenja.

- JETRA - GUŠTERACA

Program koji takoðer podupire pravilnu probavu i apsorpciju hranjivih tvari. Jedna od mnogobrojnih funkcija jetre je i regulacija metabolizma masti i glukoze, proizvodnja žuèi, što je neophodno za pravilnu probavu. Gušteraèa proizvodi enzime za probavu i pomaže stanicama u procesu dobivanja energije iz glukoze, preko hormona inzulina. Èesto hrana koju jedemo sadrži enzime koji pomažu probavu, no obrada i kuhanje mogu uništiti te enzime. To zapravo znaèi da u tom sluèaju gušteraèa mora proizvesti dovoljno enzima za pravilnu probavu. Preduvjet savršenog procesa probave (uz veæ spomenuti) je i optimalno funkcioniranje jetre i žuèi, kao i uravnoteženost i vremenski usklaðeno funkcioniranje gušteraèe. Blagotvorni uèinci mogu se još poveæati u kombninaciji s dodatcima prehrani namijenjenih pomoæi kod probave.

- URINARNI TRAKT

Bubrezi obavljaju mnoge funkcije u tijelu, ukljuèujuæi regulaciju hormonskog sastava, proizvodnje krvi, metabolizma vode i soli, te izmjenu materija koštanog tkiva. Jedna od najvažnijih uloga bubrega je svakako filtracija i ukljanjanje otrovnih materijai iz metabolizma, i upravo zbog toga zastoj u radu bubrega može imati ozbiljne posljedice na zdravlje. Program je namijenjen podršci rada bubrega i urinarnog trakta, i može se kombinirati s programom Detoksikacija. Program je najbolje koristiti tijekom ranih prijepodnevnih ili kasnih poslijepodnevnih sati, jer su tada i bubrezi najaktivniji.

. -KOSTUR

Veæina ljudi o kostima razmišlja kao o statiènoj komponenti, na istina je da se naše kosti aktivno mijenjaju, poput ostatka tijela. Kako bi ostale zdrave, kosti moraju obnavljati stanice, a te stanice moraju imati sposobnost apsorpcije i zadržavanja minerala iz krvotoka, potrebnih za njihovu izgradnju, poput kalcija. Uèinci jaèanja snage kostiju, moguænost zacijeljivanja uslijed lomova, te stanja poput osteoporoze su dovoljan dokaz da kosti sadrže žive stanice. Program je namijenjen poboljšanju djelovanja i efikasnosti tih stanica te stoga može pomoæi osigurati èvrstu strukturu kosti, kao i poboljšati djelovanje fiziterapije, oporavka od ozljeda i osteoporoze.

- NAKON TRENINGA

Metabolizam posjeduje mnoge sustave prilagodbe na intenzivnu fizièku aktivnost. Nakon treninga, tjelesne rezerve energije, ATP i glikogen su jako iscrpljene, kao i kisik iz krvotoka. Dolazi do akumuliranja mlijeène kiseline i katabolize mišiènih vlakana. Kada fizièka aktivnost prestane, organizam se odmah baca na obnovu energetskih rezervi i ponovnu izgradnju mišiænih vlakana. Program je zamišljen kao potpora djelovanju razlièitih stanica ukljuèenih u procese obnove i izgradnje. Brzina i uèinkovitost oporavka ovise o snazi sportaša, pa program može pomoæi u poboljšanju cjelokupnih rezultata i kondicije.

- MERIDIJAN

Prema tradicionalnoj kineskoj medicini, ljudsko tijelo prekriveno je nevidljivom mrežom kanala, koji se nazivaju meridijani. Meridijani su smješteni na razlièitim mjestima i dubinama ispod kože, i teže poklapanju linearnih sustava našeg tijela, poput krvnih žila, skeletnih mišiæa i živèanih kanala. Meridijani imaju znaèajnu ulogu u komunikaciji i kordinaciji razlièitih organa i dijelova tijela, kao i u strujanju krvi i energije. Poremeæaj meridijana, nepovoljno æe djelovati na sklad i ravnotežu metabolizma. Zbog toga tijelo može postati osjetljivije na bolesti, oboljenja, ozljede i bol. Kineska akupunktura i akupresura stimulira odreðene toèke uzduž meridijana, što onda djeluje i na druge toèke duž istog meridijana. Meridijani vrlo dobro reagiraju na elektromagnetsku terapiju. Program Meridijan namijenjen je stimuliranju i harmoniziranju svih meridijana istovremeno, èime pomaže optimalno cjelokupno djelovanje metabolizma, uz osjeæaj sklada i dobrobiti. Ovaj osjeæaj dobrobiti može se posebno poboljšati ukoliko se program koristi u kombinaciji s progamom BIORITAM.

- BIORITAM

Fizièko, emotivno i intelektualno stanje svake osobe nisu konstantne, veæ su podložne ciklièkim modelima koji se nazivaju biološki ritmovi. Nije poznat toèan unutarnji mehanizam koji uzrokuje te cikluse, no jedan od mnogih èimbenika koji bi mogao biti zaslužan je èinjenica da je tijelo po svom sastavu 70 % voda. Voda je dobar medij za elektromagnetske valove, zvuène valove, silu težu, atmosferski pritisak, hladnoæu, vruæinu i svjetlost. Svi ti elementi mogu utjecati na bioritam. Program se posebno preporuèa za ljude koji èesto putuju, i mijenjaju vremenske zone, ili za one koji pate od fizioloških promjena povezanih s promjenom vremenskih uvjeta ili godišnjih doba. Djelovanje programa se može poveæati ako se koristi s drugim programima kao što su Živci, Opuštanje, Meridijan i Cirkulacija.

- KOŽA

Program djeluje na obnovu epitelnih i drugih stanica, neophodnih za zdravi razvoj kože.

Tekst priredio,
Dr. Slavko Radosavljevic, dipl. Ing.




 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Elektronski stimulator, Zapper generator, ili nešto treće?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 76711 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.