Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359289 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.01.2017. u 08:48 - pre 88 meseci
Verovatno CA12AWR/S12AQU to im je najbolja serija uredjaja sa relativno normalnijom cenom... mada nisu nista bolji od konkurencije, sto neko rece bezrazlozno napumpane cene, valjda na taj nacin prave lux brend...
 
0

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 00:47 - pre 88 meseci
Imam u stanu 3 panasonic klime *malezija* prva kupljena 2001 druga 2005 i treca 2016 inverter....probao sve 3 na minusu rade ko zmaj....mada imam cg pa cisto bila dopuna uvece da greje i da se testira...malo kako rade na minusu.....zadovoljan naravno redovno se odrzavaju svake godine ciste...itd...
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 08:11 - pre 88 meseci
Pa ako vec imas klime odjavi se sa centralnog i svake godine ustedi sebi za odmor na moru.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 09:28 - pre 88 meseci
Kod mene 4 klime za period od 15.12. do 15.1. potrosile 796kwh ili 65€. Imali smo jedan od hladnijih perioda odkako se mjeri vrijeme u Sarajevu.

[Ovu poruku je menjao podrizvan dana 15.01.2017. u 15:35 GMT+1]
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

1mario

Član broj: 335889
Poruke: 22
212.39.104.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 10:11 - pre 88 meseci
Citat:
podrizvan: Kod mene 4 klime za period od 15.12. do 15.1. potrosile 796kwh ili 30€. Imali smo jedan od hladnijih perioda odkako se mjeri vrijeme u Sarajevu.


Molim te da mi pojasnis kako moze biti 796kwh 30€ cca 60 km????
Srednja cijena kilovata je sa pdv-om 0.16 km, 796*0.16=126km (65€).
Ili to vi u sarajevu imate subvenciju od drzave pa plaćate pola racuna. ;)

Fujitsu 12 LU
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
37.208.34.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 10:29 - pre 88 meseci
U pravu si fulo sam kod konverzije i pdv-a
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

NeshaBgd
Beograd-Ub

Član broj: 335899
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 10:49 - pre 88 meseci
Citat:
rovaccccc:
Ajd nek neko malo baci svoje utiske o ovim klimama,cini mi se da vas ima i sa jednom i sa drugom.

1. fujitsu 09 leca (ili 07 leca ) haman je to isto
2. daikin ftxb35c


Imam dobro iskustvo sa fujitsu,znam da dobro griju,a kad pogledam ove specifikacije sve me vuce na daikin.S obzirom da bi to sluzilo kao dopuna postojecem grijanju,mislim da je sve skuplje od ovog nepotrebno.


Ja ti mogu izneti moje misljenje u vezi lece 07.
Ukratko receno, zadovoljan sam.
Radila na -19, neko iz Bosne rece i na -24.
Nije bucna ali u nekom trenutku zaletanja kompresora ume da se cuje neki prizvuk, narucito na jakom minusu. Moguce i jer se stvrdnu gumeni nosaci.
Defrosti traju od 5 do 10 min, a umeju da budu i na samo 40 minuta razmaka kada je mali minus, a velika vlaznost. Defroste i u tim uslovima proredio ogranicavanjem ventilatora na drugu brzinu (oko 800 w max).
Na jakim minusima, defrost se javlja na par sati.

Par zamerki.
Krilca levo desno su vrlo malog hoda.
Toplota koja izbija iz nje na vecim brzinama ventilatora (3-4), nije bas ubedljiva, ali to je subjektivno, a ona ipak zavrsava posao.
Kao da termostat nije precizan, temp se krece za ceo stepen gore dole, sto opet moze biti i zbog velicine prostora.
Daljinski mi je na suprotnom zidu i neki put klima ne odreaguje na zadatu komandu dok daljinski ne izvadim iz drzaca (nije bas da se koristi daljinski ali eto).

Kada sam kupovao klimu, dvoumio sam se izmedju bas ta dva modela koje pominjes, i kupio lecu.
Na -15 leca daje vise toplote, ozbiljnija klasa uredjaja (kao sada LM), i jeftinija za bar 10.000!
Sa druge strane Daikin je aktuelan model, i ako ti ista znaci, ne pise General (Fujitsu nema) na klimi.

Toliko od mene.
Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.
Stan, 61 m2, troslojni low e prozori. Fujitsu General 07
leca. Decembar 2016, 248 kw. 22-23 stepena, 24 h.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 12:17 - pre 88 meseci
@podrizvan
Sta si na kraj uradio sa onom neispravnom 09LLC? Pitanje, da li je to ASHGG09LLCA i da li pise Fujitsu ili General na njoj? Posto se razmisljam da uzmem dve takve, znam da su malo losije od LEC modela ali ne vredi, dok ja prikupim pare, 07LEC ce nestati sa trzista (vec su nestale, mada ih Dule jos ima ali je pitanje do kada). Dule mi rece da ne vidi neku razliku izmedju ASYG i ASHG modela sem u tom natpisu General i Fujitsu.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:04 - pre 88 meseci
kod njega je kombinacija, mislim da su mu unutrasnje ashg a spoljasnje asyg. sto opet nema nikakve veze. kvarovi se dese, nije to nikakvo spansko selo, resice se.
a bice valjda lece i za tebe, sacuvacemo :P
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:14 - pre 88 meseci
Citat:
djalf:
@podrizvan
Sta si na kraj uradio sa onom neispravnom 09LLC? Pitanje, da li je to ASHGG09LLCA i da li pise Fujitsu ili General na njoj? Posto se razmisljam da uzmem dve takve, znam da su malo losije od LEC modela ali ne vredi, dok ja prikupim pare, 07LEC ce nestati sa trzista (vec su nestale, mada ih Dule jos ima ali je pitanje do kada). Dule mi rece da ne vidi neku razliku izmedju ASYG i ASHG modela sem u tom natpisu General i Fujitsu.


Ja imam ASHG,a video sam i ASYG,sve je isto.
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
195.222.57.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:33 - pre 88 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
kod njega je kombinacija, mislim da su mu unutrasnje ashg a spoljasnje asyg. sto opet nema nikakve veze. kvarovi se dese, nije to nikakvo spansko selo, resice se.
a bice valjda lece i za tebe, sacuvacemo :P

Da takva ke kod mene kombinacija. Znaci fujitsu vanjska je crkla. Nista jos nema nisu dolazili iz servisa. Meni odgovara da ne dodju jos posto je sad u spavacoj malo hladnije i zeni bude hladno pa vazda trazi da je ugrijem 😉
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:39 - pre 88 meseci
A ok, nekako nisam navikao na kvarove Fujitsu klima, jos je on to skoro kupio pa mi bilo cudno. Bas bi voleo da znam sta je bilo u pitanju i da li je resio. Jos jedan dokaz da je bolje vise klima nego multisplit, sad da je imao multi stalo bi mu 3 unutrasnje jedinice a ovako ima backup i nece se smrznuti.
Dule, kod njega su bas bili teski uslovi, koliko se secam i do -28c je islo kod njega sa dosta vlage, da li mislis da je to razlog kvara ili je to nesto u fabrickim procentima kvarova, posto je klima nova? Racunam da bi smetalo i preostalim klimama, ima jos Nocriu i jos dve iste 09LLC.
Sto se tice LEC, cuvaj ako mozes. Ja cu se potruditi da ubrzam stvar. Problem je sto prodajem neku nekretninu i imam kupca, ali znas i sam ako ih previse ganjam da ubrzam to mislice da mi se zuri za pare pa ce mi ubijati cenu naravno, sto ja necu dozvoliti jer su vec dobili pristojno nisku cenu. Ako pak se oduzi, stavicemo 09LLC, sad sam gledao mere (uskoro cu imati i precizne jer sam pre kraja novembra pokrenuo legalizaciju kuce pa je bio geometar onim laserskim merio), jedna ide u deciju sobu koja je 12.5m2, tako da ce jedna 12LGC i 07LEC grejati deciju 12.5m2, dnevnu 24.5m2 i spavacu 11.2m2, ukupno 48,2m2, mislim da ce biti dovoljno.
Druga se postavlja u hodnik koja ce grejati njega i WC i kupatilo koji su odvojeni, kvadratura je Hodnik 3.64m2, WC 2.23m2, kupatilo 4.2m2 i kuhinja 27.3m2. Tu je i mala prostorija gde su ves masina i susara, nisam merio ali nije vece od WC-a, znaci oko 2m2. To je oko 39,5m2 ukupno za drugu 12LGC i 07LEC. Mislim da ce biti ok. Pokusacu da uradim skicu, nije bas jednostavno ali probacu.

@podrizvan
Da znas da se ne isplati da namestas, mozda i da izbacis klimu iz spavace sobe? :D
Kad kazes da je spoljna crkla, po gresci mislis da je kompresor, elektronika?

Ah, zaboravi, opet nam idu ledeni dani, od sutra krecu minusi i sve do subote nece biti plus. Najniza od -7 do -10c, nece biti strasno kao prosli put. Od pon-srede sneg, opet zimski sportovi, lopatanje i sankanje :D
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

NePa

Član broj: 222337
Poruke: 356



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:48 - pre 88 meseci
Kod mene u stanu radi jedan 09LLC i zadovoljan sam. Ono sto sam mogao da primetim je da skoro nikad ne predje trenutna potrosnja 900w, najcesce se krece 350-450w ... a u ovim hladnim danima je bilo oko 600w ... mada i nisam nesto mnogo testirao. Recimo druga klima - Vivax gexi ladno povuce 1700w kada mu se zada veliki zahtev i tada duva kao fen vreo vazduh. LLC09 bar kod mene nikad nije toliko topao vazduh izbacivao, te mi mozda zbog toga stvara utisak da je on kao neka "light" varijanta za grejanja, bmliga .... Doduse, obe klime rade paralelno, sva vrata u stanu skoro non stop otvorena, te mozda i zato LLC nema potrebe za takvom potrosnjom i izduvom. LLC je osetno manje potrosio (vise od 50% za period od dva i po meseca), nalazi se u decijoj sobi od 14-15 m2 i tu je temperatura danju 23,5-24,5, nocu 21-21,5 C non stop. Jel neko testirao LLC09 kako se ponasa u situaciji recimo u 20m2 ili vise kada potrosnja struje nije bitna, vec samo kolicina toplog vazduha koji treba sto pre da izbaci ? Koliko snage tada LLC vuce iz mreze i moze li, bas onako, da na izduvu ima vruc vazduh, sto se kaze - kao iz fena ?

[Ovu poruku je menjao NePa dana 15.01.2017. u 16:01 GMT+1]
1xVivax Gexi 12 (2013) - 40-55m2 (23-25C)
1xGeneral LLCA09 (2015) - 15m2 (24 C)
2x General LMCA12 (2017) - 40m2 (23-24C)
1xFujitsu 12LMCE (2020) - 31m2 (24C)
1xFujitsu 07LMCE (2022) - 15m2 (20-24C)
2xFujitsu 12LMCE (2021) - nemontirane
2xFujitsu 07LMCE (2021) - nemontirane
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
195.222.57.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:49 - pre 88 meseci
Iz servisa su mi rekli da je greska na vrzi sa kompresorom. Moze biti da je samo spoj ili elektronika ili kompresor. Klima je prestala sa radom kad je bilo oko -3 a -28 je odradila bez problema.
Ma ne mogu izbacit klimu iz spavace bice ofirno. Ovako su serviseri krivi. Moram im samo javit da sacekaju ljeto da mogu podhladit sobu hhhh.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 14:53 - pre 88 meseci
Citat:
NeshaBgd:
Citat:
rovaccccc:
Ajd nek neko malo baci svoje utiske o ovim klimama,cini mi se da vas ima i sa jednom i sa drugom.

1. fujitsu 09 leca (ili 07 leca ) haman je to isto
2. daikin ftxb35c


Imam dobro iskustvo sa fujitsu,znam da dobro griju,a kad pogledam ove specifikacije sve me vuce na daikin.S obzirom da bi to sluzilo kao dopuna postojecem grijanju,mislim da je sve skuplje od ovog nepotrebno.




Par zamerki.
Krilca levo desno su vrlo malog hoda.
Toplota koja izbija iz nje na vecim brzinama ventilatora (3-4), nije bas ubedljiva, ali to je subjektivno, a ona ipak zavrsava posao.
Kao da termostat nije precizan, temp se krece za ceo stepen gore dole, sto opet moze biti i zbog velicine prostora.
Daljinski mi je na suprotnom zidu i neki put klima ne odreaguje na zadatu komandu dok daljinski ne izvadim iz drzaca (nije bas da se koristi daljinski ali eto).



samo mali dodatak, mozda ce ti znaciti. mislim da leca kroz setovanje na daljinskom ima mogucnost stelovanja tog senzora da bude tacniji. pogledaj kroz manuale koje imas, mislim da je to u instalation manualu. nisam siguran.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2028
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 15:00 - pre 88 meseci
Citat:
djalf:
A ok, nekako nisam navikao na kvarove Fujitsu klima, jos je on to skoro kupio pa mi bilo cudno. Bas bi voleo da znam sta je bilo u pitanju i da li je resio. Jos jedan dokaz da je bolje vise klima nego multisplit, sad da je imao multi stalo bi mu 3 unutrasnje jedinice a ovako ima backup i nece se smrznuti.
Dule, kod njega su bas bili teski uslovi, koliko se secam i do -28c je islo kod njega sa dosta vlage, da li mislis da je to razlog kvara ili je to nesto u fabrickim procentima kvarova, posto je klima nova? Racunam da bi smetalo i preostalim klimama, ima jos Nocriu i jos dve iste 09LLC.
Sto se tice LEC, cuvaj ako mozes. Ja cu se potruditi da ubrzam stvar. Problem je sto prodajem neku nekretninu i imam kupca, ali znas i sam ako ih previse ganjam da ubrzam to mislice da mi se zuri za pare pa ce mi ubijati cenu naravno, sto ja necu dozvoliti jer su vec dobili pristojno nisku cenu. Ako pak se oduzi, stavicemo 09LLC, sad sam gledao mere (uskoro cu imati i precizne jer sam pre kraja novembra pokrenuo legalizaciju kuce pa je bio geometar onim laserskim merio), jedna ide u deciju sobu koja je 12.5m2, tako da ce jedna 12LGC i 07LEC grejati deciju 12.5m2, dnevnu 24.5m2 i spavacu 11.2m2, ukupno 48,2m2, mislim da ce biti dovoljno.
Druga se postavlja u hodnik koja ce grejati njega i WC i kupatilo koji su odvojeni, kvadratura je Hodnik 3.64m2, WC 2.23m2, kupatilo 4.2m2 i kuhinja 27.3m2. Tu je i mala prostorija gde su ves masina i susara, nisam merio ali nije vece od WC-a, znaci oko 2m2. To je oko 39,5m2 ukupno za drugu 12LGC i 07LEC. Mislim da ce biti ok. Pokusacu da uradim skicu, nije bas jednostavno ali probacu.

@podrizvan
Da znas da se ne isplati da namestas, mozda i da izbacis klimu iz spavace sobe? :D
Kad kazes da je spoljna crkla, po gresci mislis da je kompresor, elektronika?

Ah, zaboravi, opet nam idu ledeni dani, od sutra krecu minusi i sve do subote nece biti plus. Najniza od -7 do -10c, nece biti strasno kao prosli put. Od pon-srede sneg, opet zimski sportovi, lopatanje i sankanje :D


ajde skiciraj, citajuci sam zavrsio u podrumu hahahaha
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

AlekreSd
Smederevo

Član broj: 322289
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 15:34 - pre 88 meseci
Citat:
nesone1966:
Citat:
AlekreSd:
Prikljucio bih se pitanjem,

nekada se desava da Nocria ne izduvava kontastano, kao da se cuje vetar od spolja. O cemu se to radi?

Isto se i kod mene desava na 2 N. Znaci da je to ispravno, i ja sam mislio da nesto nije ok u samom pocetku. Nisam siguran, ali mislim da se to cuje freon.
Ako nas zajednicki majstor vidi ovo sto smo pisali, on ce nam odgovoriti.
Kad sam vec tu, kako se tvoja Nocria ponasala na ovim velikim minusima, i do koje spoljne temperature ti je radila?
Kod mene je bilo u Vrscu -19 st C.



Mi se grejemo samo klimom, nije stala tokom ovih minusa. Nije bilo bas toplo ali prezivesmo. Uredjaj se fantasticno pokazao ali nemam izolaciju. Za sledecu godinu izoliram plocu i uveren sam da vise nece biti problema.

 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 15:35 - pre 88 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
NeshaBgd:
Citat:
rovaccccc:
Ajd nek neko malo baci svoje utiske o ovim klimama,cini mi se da vas ima i sa jednom i sa drugom.

1. fujitsu 09 leca (ili 07 leca ) haman je to isto
2. daikin ftxb35c


Imam dobro iskustvo sa fujitsu,znam da dobro griju,a kad pogledam ove specifikacije sve me vuce na daikin.S obzirom da bi to sluzilo kao dopuna postojecem grijanju,mislim da je sve skuplje od ovog nepotrebno.




Par zamerki.
Krilca levo desno su vrlo malog hoda.
Toplota koja izbija iz nje na vecim brzinama ventilatora (3-4), nije bas ubedljiva, ali to je subjektivno, a ona ipak zavrsava posao.
Kao da termostat nije precizan, temp se krece za ceo stepen gore dole, sto opet moze biti i zbog velicine prostora.
Daljinski mi je na suprotnom zidu i neki put klima ne odreaguje na zadatu komandu dok daljinski ne izvadim iz drzaca (nije bas da se koristi daljinski ali eto).



samo mali dodatak, mozda ce ti znaciti. mislim da leca kroz setovanje na daljinskom ima mogucnost stelovanja tog senzora da bude tacniji. pogledaj kroz manuale koje imas, mislim da je to u instalation manualu. nisam siguran.



Ima mogućnost štelovanja senzora,imam LECU09.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 15:58 - pre 88 meseci
@tvrdoglavi
Jeste komplikovan raspored i nema bas puno mesta za pravilno postavljanje sto ces videti iz skice:


Kao sto vidis, klime su postavljene (12LGC) poprilicno lose jer sa obe strane gde bi trebalo da budu u kuhinji na primer, sa jedne je prozor a sa druge prozor plus drveni deo koji nam nije dozvoljavao odredjeni pad za letnji kondezat. U dnevnu sada gde pise ovo mali prozor bi i imalo mesta ali ranije nije bilo jer je kompletno taj zid bio zatvoren ormarima koji su bili iscela, drzali se jedan na drugi, od zida do zida. Takodje pad za letnji kondezat nije bio dovoljan.
Sto se tice decije, tamo gde pise 07LEC bi isao do plafona koliko moze pa pad ka zidu gde pise prozor i tu napolje spoljna jedinica.
Za drugu, morala bi da ide cev iznad ulaznih vrata pa desno da se probije zid u WC i tu da izadje da bude pokrivena terasom ali da mi ne bude bas na ulazna vrata da ne kaplje i ledi tu, desno od ulaznih vrata je ok. Pad tu nije bitan jer ona nece skoro nikad da hladi, nema potrebe pored LGC modela, samo ce grejati.
Dosta cudan dizajn kuce kao sto vidite, ulazi se u hodnik, tu su WC i kupatilo, pa onda ulazite u kuhinju pa iz nje u dnevnu a iz dnevne u deciju i spavacu. Nisam je ja pravio, nasledio tako pa sad ne treba gledati poklonu u zube a otac koji je pravio nije vise sa nama. Jbg, to mi je sto mi je.
Inace levo od spavace i decije je jos jedna prostorija koja je kao garaza, zatvorena metalnim vratima sa stiroporom unutra, tu je i kamin koji ne koristim, ona je oko 27-30m2, znacu tacno kada dobijem resenje o legalizaciji sa merama. Ona se ne greje zimi osim kada lozim kotao, tamo ima 2x radijatori. Tamo nikad nije palo ispod 8-9c prosle zime na spoljnih -17c bez lozenja.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.01.2017. u 19:38 - pre 88 meseci
NePa

A i ti si nasao da poredis Vivax Gexi , koji je ustvari prepakovani Gree Hansol , znaci dupe i glava za poredjenje . Gree Hansol je max jacine kao 12LU a tezinu spoljne ima kao LT ..


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359289 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.