Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu

[es] :: Windows mreže :: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu

[ Pregleda: 4432 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandar obradovic

Član broj: 111429
Poruke: 28
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.internetprezentacije...


Profil

icon Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu13.09.2006. u 10:57 - pre 213 meseci
Kako je moguce podeliti korisnike u dve grupe: jedni sa pravom koriscenja interneta, a drugi bez tog prava. Doticne grupe su napravljene, mreza ima 30-ak racunara, ISA server 2004 je instaliran, internet je bezicni. Politika firme je bila da svi mogu da koriste internet, pa je u medjuvremenu promenjena.
O ISA serveru znam vrlo malo pa mi je svaka sugestija dobrodosla, pri cemu bi bilo pozeljno da odgovor bude sto prostije obrazlozen jer kako rekoh ISA sever mi je nepoznanica.
 
Odgovor na temu

KaruManta

Član broj: 88178
Poruke: 69
*.zepteros.co.yu.



Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu13.09.2006. u 12:57 - pre 213 meseci
nadam se da imas DC(valjda to podrazumjevas kad spominjes grupe).napravis 2 G_L grupe.u njih uclanis korisnike po izboru.
na isi vec imas podeseno da svi imaju full access.
kakav ti je plan??da jednog grupi das full access a ostalim samo browse ili kompletnu zabranu net-a?
 
Odgovor na temu

aleksandar obradovic

Član broj: 111429
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.internetprezentacije...


Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu14.09.2006. u 12:11 - pre 213 meseci
Plan je da jedna grupa ima full access, a ostali da ne mogu posecivati internet, znaci kompletna zabrana za drugu grupu
 
Odgovor na temu

aleksandar obradovic

Član broj: 111429
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.internetprezentacije...


Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu14.09.2006. u 12:12 - pre 213 meseci
Naravno da postoji DC, mreza je u domenu.
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu14.09.2006. u 13:44 - pre 213 meseci
Pazi, pošto nemam ISA 2004 pri ruci, pričam po sećanju: ako želiš da kontrolišeš pristup Internetu po grupama u AD-u, onda na ISA serveru moraš nekako te klijente da identifikuješ. Zato instaliraj na svaku radnu stanicu Firewall Client, i kada to napraviš, na ISA serveru (ne sećam se tačno gde) podesi da se klijenti obavezno autentifikuju koristeći naloge iz AD-a. Kada si to postigao, samo u access polisi na ISA serveru odredi da samo klijenti koji su u grupi "X" imaju pristup internetu, ostalima "deny". Nadam se da sam ti pomogao sa ne skroz preciznim odgovorom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu15.09.2006. u 10:10 - pre 213 meseci
ISA je mocan alat i to sto ti andre2000 preporucuje je prava stvar.

Ali, ako si u "svadji" sa ISom evo jednog predloga, pod uslovom da se korisnici ne loguju na vise racunara, vec iskljucivo na svom, tj. jedan racunar - jedan korisnik.
Ako ISu koristite kao Proxy, na racunarima kojima nije dozvoljen Internet iz podesavanja izbrisi adresu i port Proxy-a. Ti racunari vise nece moci na Internet. Ovako si taj racunar onesposobio za Net, tj. bilo koga ko se loguje na taj racunar. Zato i stoji gorepomenuti uslov da svako ima svoj racunar, jer ako se sef loguje na tri racunara moze doci u situaciju da sa dva racunara moze na Net, a sa treceg ne.
Ako je mreza NATovana, onda na nezeljenim racunarima u podesavanjima izbrisi Default Gateway, ali pod uslovom da lokalna mreza nije segmentirana, tj. da ne postoji ni jedan ruter izmedju klijenta i ISA servera. Posto imate svega 30 racunara, mislim da je taj uslov zadovoljen. I u ovom slucaju vazi da si racunar onesposobio, ali samim tim i onoga ko se loguje na taj racunar.
Vasa mreza moze biti istovremeno i NATovana i organizovana preko Proxy-a, to moras sam da utvrdis.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

KaruManta

Član broj: 88178
Poruke: 69
*.zepteros.co.yu.



Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu19.09.2006. u 12:51 - pre 213 meseci
jesi li resio problem??
 
Odgovor na temu

aleksandar obradovic

Član broj: 111429
Poruke: 28
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.internetprezentacije...


Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu19.09.2006. u 14:17 - pre 213 meseci
Hvala na korisnim savetima. Sve je bilo podeseno na ISA serveru, nego doticni Firewall clienti-i nisu bili instalirani na ostalim racunarima te stoga nista nije htelo da radi. Kada sam instalirao klijente proradilo je bez problema. Cak radi bez Deny karakteristike, znaci samo Allow internet users, gde doticnu grupu Internet users cine samo oni korisnici koji imaju pravo pristupa internetu.
 
Odgovor na temu

dimcevfs
Domazetovski Dimce

Član broj: 34792
Poruke: 115
85.30.69.*



Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu02.10.2006. u 08:51 - pre 212 meseci
Dali sa ISA servera se moze ograniciti mesecni saobracaj klientima na interneta
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu05.09.2007. u 13:31 - pre 201 meseci
Moze li to sa ISA serverom da se odradi bez dodatnih programa na klijentima?

U mrezi je domen kontroler i ISA koja je uclanjena u taj domen. Problem je sto ne mogu da nateram ISA-u da propusta korisnike po korisnickom imenu.
Ili prolaze svi, ili nijedan. Mogu da podesim da to ide preko IP adrese, ali nije u tome poenta.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu05.09.2007. u 13:37 - pre 201 meseci
Mislim da je ovde već odgovoreno?

Citat:
aleksandar obradovic: Hvala na korisnim savetima. Sve je bilo podeseno na ISA serveru, nego doticni Firewall clienti-i nisu bili instalirani na ostalim racunarima te stoga nista nije htelo da radi. Kada sam instalirao klijente proradilo je bez problema. Cak radi bez Deny karakteristike, znaci samo Allow internet users, gde doticnu grupu Internet users cine samo oni korisnici koji imaju pravo pristupa internetu.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu05.09.2007. u 13:47 - pre 201 meseci
Ne bih da instaliram nista na racunarima, lakse mi je onda da podignem RADIUS.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu05.09.2007. u 13:51 - pre 201 meseci
Pa i ne instalira se nešto posebno. Instalacija ISA firewall client-a se može i automatizovati, jednostavnije sigurno nego da dižeš još jedan server. :)
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu11.09.2007. u 08:52 - pre 201 meseci
Ima li ko Firewall Client, onaj koji ne instalira precicu u StartUp meniju? Video sam na netu da je neko to prepravio, ali nisam mogao da nadjem prepravljenu verziju. Pokusao sam da prepravim sam, ali nije islo.

http://forums.isaserver.org/m_.../mpage_1/key_/tm.htm#270031300
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Filtriranje korisnika koji mogu pristupiti internetu

[ Pregleda: 4432 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.