Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke? voleo bih da neko ko je radio s tim stvarima pogleda i..

[es] :: Web aplikacije :: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke? voleo bih da neko ko je radio s tim stvarima pogleda i..

[ Pregleda: 6187 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke? voleo bih da neko ko je radio s tim stvarima pogleda i..02.02.2003. u 12:07 - pre 257 meseci
Ovo je kao novi portal Ministarstva za nauku
http://160.99.1.20/mntr/sr/index.php
to je izgleda modifikovana verzija phpnuke-a ili postnuke-a, voleo bih da neko ko je radio s tim stvarima pogleda i da kaze. Mislim, nije nista lose i da jeste ali je lose kada pogledate ciji je copyright. Ako jeste onda je to stvarno jako bedno!

[Ovu poruku je menjao secret dana 30.11.2004. u 15:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 15:01 - pre 257 meseci
Ovo nije phpnuke ili postnuke.

Pogledaj url-ove, nema modula, akcija, phpsesid, i jos mnogo toga.
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 16:37 - pre 257 meseci
Nema ovo veze sa ni jednim free portalom, i uopste sa FreeEnergy konceptom...
Ovo je napravljeno specijalno za ovaj sajt, i mogu da se kladim da je organizacija engine-a katastrofalna, posto nema modula a ima posebnu php skriptu za svaku akciju...
 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 16:58 - pre 257 meseci
Nisam bas siguran da je tako, imam utisak da je ovo neka starija verzija koja je preradjena da se ne vidi.

E a ovo sigurno jeste:
Ministarstvo finansija i ekonomije:
http://www.mfin.sr.gov.yu/html/index.php

 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 18:09 - pre 257 meseci
da, sajt ministarstva jest phpNuke (ili post, svejedno). ja sam bash se setio njega kada si ovo postovao, ali sam nesto pomesao, i sve sam to trazio na sajtu vlade srbija.sr.gov.yu

inace, ovaj drugi nema veze sa php/post nuke. (sigurno)

a i sta ako jeste uradjen na postNuke. pa sta i ako drze linux i apache na serveru. umesto da podrzavamo da je jednom vlada uradila pametnu stvar, i platila nekom nasem / domacem coveku da BESplatni phpNuke prilagodi njenim potrebama, umesto da je platila $100000... m$-u za windows, iis, sql, exchange, ...

dobro, znam da php/post nuke nisu najsjajniji, ali sta da se radi.. ovo je ipak bolja od dve solucije koje sam pomenuo...


inace pedja: to sto sajt ne radi sve preko index.php?module=blah;action=truc;blah=and;truc=again ne znaci da je los, kao sto sajt koji radi tako ne znaci da je dobar. (php/post nuke rade tako).

inace, takvi sajtovi su do skora bili bash popularni (od kada je uradjen port od fusebox na php), ali od skora vrlo NISU u modi takvi sajtovi, zato sto google (i drugi SE-ovi) ne vole linkove sa mnogo ?a=b;c=d parametara u url-ovima..

 
Odgovor na temu

zira
Vladan Zirojevic
Beograd

Član broj: 7520
Poruke: 38
*.verat.net

Sajt: www.plotun.com


Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 18:49 - pre 257 meseci
Zombi,

Jedna mala ispravka: Google od nedavno sasvim lijepo indeksira dinamicke URL-ove, pa PHPNuke i Postnuke sajtovi bez problema budu indeksirani. Kako rekose u Google-u "Just one of those little things that we do all the time to improve our quality..." jer takvih stranica je svakim danom sve vise, a ozbiljan pretrazivac ne moze da se odrekne takve kolicine informacija. Sasvim je sigurno da ce i ostali pretrazivaci vrlo brzo poceti da prepoznaju dinamicke stranice...

Do tada, moguce je (ne previse tesko) promijeniti Nuke URL-ove da ne koriste
htto://www.sajt.com/index.php?nesto=2&drugo=3&trece=4 .... vec
htto://www.sajt.com/index.php/nesto/2/drugo/4/trece/4 sto ce svaki pretrazivac indeksirati.

Sa druge strane, dosta PHPNuke sajtova zaboravlja da napravi dobar robots.txt fajl, sto je prilicno bitno. Za vise informacija: http://www.robotstxt.org/wc/faq.html#robotstxt

Zira






 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 19:10 - pre 257 meseci
Zombie:
"a i sta ako jeste uradjen na postNuke. pa sta i ako drze linux i apache na serveru. umesto da podrzavamo da je jednom vlada uradila pametnu stvar, i platila nekom nasem / domacem coveku da BESplatni phpNuke prilagodi njenim potrebama, umesto da je platila $100000... m$-u za windows, iis, sql, exchange, "

SLazem se, ali ima tu jedna "sitnica", naime phpnuke i/ili postnuke su zasticeni copyright-om. A na sajtu ministarstva je to iz footer-a izbrisano!!!!
To je ozbiljno krsenje pravila igre. Na sta to lici, niko nema prava to da radi i zasto bi mi to podrzavali.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 19:27 - pre 257 meseci
zira: nisam rekao da ne indexiraju takve url-ove, vec da ih "ne vole".

sta mislim pod time. iz licnog iskustva sam proverio da na sajtu koji je imao 2-3 stotine stranica uglavnom .php bez ?parametara, ili sa jedan-dva parametra, i plus forum, koji je imao na hiljade postova, ali sa ?milion=ovakvih;parametara da su sve stranice bilie indexirane, osim ovih u forumu, jer ih je google smatrao "manje vaznim", a sajt nije imao dovoljan pagerank da bi mu svih nekoliko hiljada stranica (ukljucujuci i one sa furma) bile indexirane..


batice: ja bi pre iznosenja takvih optuzbi prvo proverio licencu za php/post nuke, jer mozda to nije zabranjeno. drugo, mozda su i platili nekome da imaju pravo da to skinu (to je sa nekim OS programima dozvoljeno na taj nacin)


 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?02.02.2003. u 20:11 - pre 257 meseci
Jeste zabranjeno, moraju da ostave u footer-u copyright.
A to da su platili nekome da skinu copy, e bas bi to voleo da vidim (pa do juce su tamo koristili ne licenciran softver )
 
Odgovor na temu

miles_davis
Milan Zdravković
Niš

Član broj: 6127
Poruke: 81
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 62215378
Sajt: www.webtopsolutions.net


Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?06.02.2003. u 11:24 - pre 257 meseci
Bez sekiracije, sajt nije nista od onoga sto ste naveli.
U pitanju je prototip novog sajta mntr koji sam ja uradio. Iako se nalazi na www.mntr.sr.gov.yu, njegovo objavljivanje je oglaseno samo naucno-istrazivackoj javnosti (barem koliko ja znam). Premijera je bila planirana za 1.februar, ali zbog problema i guzve koje je drugi tim imao sa J2EE aplikacijama za slanje izvestaja, ona je pomerena.
Ispod sajta je moj CMS koji sam prebacio na PHP, a izvorno J2EE.
Tek sada se javljam jer nisam video ovu temu, slucajno sam natrcao na nju.
Pitanja ?
There is only one chance to make a first impression..
__________________________
www.webtopsolutions.net
 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke?06.02.2003. u 14:30 - pre 257 meseci
Ne , sve je u redu meni se ucinilo pa sam pitao (uzgred, znam adresu zato sto sam iz te fele-naucno-istrazivacke).
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Novi portal Ministarstva za nauku- PhpNuke? voleo bih da neko ko je radio s tim stvarima pogleda i..

[ Pregleda: 6187 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.