Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja

[es] :: Visual Basic 6 :: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja

[ Pregleda: 4884 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dugru

Član broj: 22210
Poruke: 58
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja07.07.2006. u 14:48 - pre 216 meseci
Koristim VB 6.0 Ent. i Access 2000. U jednoj tabeli imam spisak zaposlenih i u svakom slogu OLE polje sa slikom zaposlenog. Napravio sam formu u VB i na njoj OLE kontrolu. Na formi koristim ADODB recordset da povezem polja iz baze za kontrolama na formi. Sva polja ( ime, prezime, godrodj...) uspesno programski povezujem sa naredbom npr.:

Set txtNaziv.DataSource = adoPriRS

Problem mi je OLE polje sa slikom zaposlenog. Komanda :

Set oleSlika.DataSource = adoPriRS

nepostoji za OLE kontrolu (nema DataSource propertyja).

Inace trenutno na masci mogu da insertujem sliku sa hard diska duplim klikom na OLE kontrolu i iz dijalog boxa izaberm neku bezveze sliku. I to se lepo vidi OLE kontroli. Ali nece da se zapise posle toga. Sto je i normalno posto kontrola nije povezana sa Recordsetom.

Ako neko ima neki savet bio bih mu veoma zahvalan.

PS. Znam za resenje sa cuvanjem patha slike u tabeli i ono me ne interesuje.

Pozdrav svim forumasima.



 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja07.07.2006. u 14:52 - pre 216 meseci
Sliku iz rekordset prikazujes preko Picture Box-a a ne preko OLE kontrole, na nacin koji si opisao (set DataSource, podesavanje DataField). Ako hoces da ucitas sliku u bazu to je neka druga prica koja je ovde takodje razmatrana vise puta.
 
Odgovor na temu

dugru

Član broj: 22210
Poruke: 58
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 09:24 - pre 216 meseci
Probao sam i sa PictureBox kontrolom. Pri izvrsavanju naredbe:
Set picSlika.DataSource = adoPriRS
javlja se poruka o gresci :
Unable to bind to field or DataMember: Slika.

Kao i kod OLE kontrole ovde pocinje sva muka kod rada sa slikama.
Ako neko zna za neku raniju temu sa ovim problemu bio bih mu zahvalan da mi javi.

Pomagajte ljudi ...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 09:42 - pre 216 meseci
Ne znam sta je kod tebe problem, ali to bi trebalo da radi. Moguci problemi:

1)Nemas polje Slika u adoPriRS
2)Graficki format slike u bazi nije podrzan od Picture Box kontrole (mora biti bmp, jpg, gif ... a ne cdr, psd ili nesto slicno)

Dakle, dao sam ti resenje, a ti polako pa proveri da li si sve dobro podesio, a ne da odmah odustajes.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dugru

Član broj: 22210
Poruke: 58
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 10:29 - pre 216 meseci
1) Imam polje Slika u tabeli. Format je OLE !?
2) Sliku sam u bazu uneo sa desnim klikom na polje pa Insert objects... Slika je u JPG formatu. A u polju tabele kada se insertuje slika sa diska pise: Package.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 10:38 - pre 216 meseci
Verujem da imas polje Slika u tabeli, pitanje se odnosilo da li si ukljucio to polje u SELECT od SQL-a koji ti je izvor za adoPriRS - proveri da li imas to polje u rekordset-u. Ako je jpg, onda nije problem pod 2).
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 11:11 - pre 216 meseci
Citat:
dugru: Sliku sam u bazu uneo sa desnim klikom na polje pa Insert objects... Slika je u JPG formatu. A u polju tabele kada se insertuje slika sa diska pise: Package.


Sad sam tek video sta si uradio! Sliku treba aplikativno da ubacujes, a ne tako kako si naveo. Mislim da sam Zidaru u nekom od topika napisao proceduru za to, a ako ne sigurno imas na forumu kako se iz aplikacije ubacuje slika iz fajla u bazu.

Dakle, problem je sto ti nije binary data vec OLE object pa ti zato javlja problem pri bound-ovanju.

A evo i link:

http://www.elitesecurity.org/t151363-0#987892

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 10.07.2006. u 13:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dugru

Član broj: 22210
Poruke: 58
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 12:25 - pre 216 meseci
Koji tip polja u Access 2000 bazi da stavim za sliku, da bi ova tvoja procedura funkcionisala?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 12:29 - pre 216 meseci
Onaj koji si stavio: OLE Object.
 
Odgovor na temu

dugru

Član broj: 22210
Poruke: 58
*.hemofarm.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja10.07.2006. u 13:40 - pre 216 meseci
Reseno.
Hvala ti mnogo.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja11.07.2006. u 14:36 - pre 216 meseci
Nema na cemu.

Inace, OLE kontrolu mozes vezivati za rekordset i raditi kako si inicijalno zamislio, ali iskljucivo preko DAO.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Prikaz slike u OLE kontroli VB forme iz Access baze iz OLE polja

[ Pregleda: 4884 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.