Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu

[es] :: Windows mreže :: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu

[ Pregleda: 3700 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu06.07.2006. u 22:49 - pre 215 meseci
Hteo bih da postavim dns server koji se nalazi u mojoj privatnoj mrezi opsega 172.16.0.0./16.
Ja sam mu definisao priv staticku adresu, a ka internetu imam cisco pix 506e koji mi radi nat ka spolja. Definisao sam i zone i dodao moj domen. Sa isp sam dogovorio da oni transferuju moju zonu na njihov dns, znaci da moj bude primarni a oni sekundarni za moj domen. na pixu sam mapirao ip adresu dns servera na javnu ip. Medjutim kada podesim ns rekord na dns sa javnom ip, on mi stalno ocita svoj ip i zameni unos koji sam ja definisao u zoni (javnu ip) na svoju privatnu 172.16.x.x na pixu sam propustio zone transfer ka isp dns-u i to radi. Neznam gde gresim, kako da mi se ne oglasava sa privatnom ip, vec sa javnom.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu08.07.2006. u 20:06 - pre 215 meseci
elem ajmo redom....

Znaci imas LAN i DNS u njemu....

Recicemo da imas DC i da ovaj DNS je dio tog AD-a.

Znaci imas dva nacina da taj server ucinis dostupnis sa vana, prvi je da uradista staticko mapiranje, ako ti je ISP dodlijelio vise adresa, a drugi da uradis port forwarding. Ako je to DNS koje je dio AD-a i na istoj masini je kao i AD, moj savjet ti je da uradis port forwarding zbog sigurnosti, jer ipak nije primjereno da domen kontroler izlazes internetu bas tako. E sad, posto si "dogovorio" sa ISP da hostuju sekundarnu zonu pored porta 53 UDP, koje ti treba za DNS klijente, treba da otovris i TCP port 53 da bi ISP mogao da replicira zonu sa tobom.


Ako si u LAN-u u tcp/ip tabu, podesio kao prefered dns privatnu ip adresu, on ce uvijek da ti se predstavlja sa tom privatnom iz lana i to ne mozes da izbjegnes.


Isprobaj ovo sto sam ti rekao pa javi.
Bojan
 
Odgovor na temu

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu08.07.2006. u 22:50 - pre 215 meseci
Hvala na savetu ali nikako nece da se oglasi samo sa javnom ip adresom cak i kada u tcp podesavanjima stavim samo javni a nestavim priv, on valjda procita svoj interfejs i oglasi mi paralelno i javnu i privatnu. Pokusao sam razne kombinacije, al' ne moze. Na kraju sam dogovorio sa isp da ja klijentima u dhcp-u stavim isp ove dns adrese kao sekundarne a moju priv kao primarne, a da moji dns koristim samo za razresenje u okviru mog domena. Neznam da li je pravilnije da definisem u dns u da kada dobije upit ako nezna da razresi, forwarduje na ISP ov dns. Inace ja sam sa onom starom idejom bio definisao replikaciju i to je radilo, samo sto se oglasavao sa upisima sa javnim i privatnim adresama, iako ja u pocetku definisem samo javne
 
Odgovor na temu

Mitar Ostojic
Sabac

Član broj: 26425
Poruke: 201
212.62.48.*



+1 Profil

icon Re: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu10.07.2006. u 08:22 - pre 215 meseci
A jesi li definisao "reverse lookup zone" ?
Customer: I'm having problem closing this dialog box here on my screen.
Tech Support: Ok, in the upper left hand side of the screen, can you see the 'OK' button displayed?
Customer: Damn! How can you see my screen from there?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu25.08.2006. u 22:09 - pre 214 meseci
Je l' uključena opcija enable netmask ordering u DNSu?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: definisanje dns servera u privatnoj mrezi da se oglasava na netu

[ Pregleda: 3700 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.