Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...

[ Pregleda: 5486 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...17.06.2006. u 09:17 - pre 217 meseci
Da pokusam da objasnim, treba mi npr 100m strujnog kabla, namotanog na dobos, koji se odmotava koliko treba, do potrosaca. Pri tom odmotavanju rotira se ceo namotaj kabla (kalem). Drugi kraj kabla (onaj na dobosu) treba prikljuciti na mrezu. Kako se to izvodi, a da se taj kraj pri rotaciji dobosa ne UVIJA ???
Znaci ne varijanta odmotam kolko mi treba pa prikljucim na mrezu, nego sve vreme treba da je prikljucen, i da se odmotava po potrebi...
Thx!
 
Odgovor na temu

cicovic
Zoran Cicović
Petrovac na Mlavi

Član broj: 58643
Poruke: 377
195.252.85.*



+4 Profil

icon Re: Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...17.06.2006. u 11:35 - pre 217 meseci
Cisto laicki razmisljam, kako su to resili momci na ringispilu (osvetljenje). Mislim da je fazon da su dva konektora napravljena oko osovine i po njima klize faza i nula (eventualno uzemljenje)
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...17.06.2006. u 12:59 - pre 217 meseci
Da, upravo taj princip, nasao sam na netu, slip ring konektori, ima ih i za 30 zica cak.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako se resava namotavanje kabla na kalem, a da se kabl ne uvija ...

[ Pregleda: 5486 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.