Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tema "Interfejs racunara" za maturski rad

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad

[ Pregleda: 11888 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frkaman
dejan vujosevic
Podgorica

Član broj: 29762
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Tema "Interfejs racunara" za maturski rad02.04.2006. u 17:25 - pre 218 meseci
Pozdrav svima
Na izvlacenju tema za maturski rad (predmet programiranje) izvukao sam temu interfejs racunara... posto sam totalni laik po tome pitanju obracam se svima koji mogu da mi priblize sta je to interfejs racunara????, da mi predloze neku literaturu, ili sajtove na kojima bih mogao da se informisem o ovoj mojoj temi(na nasem ili engleskom jeziku)... ako neko ima nesto iskucano neke nacrte za prvu pomoc neka mi dostavi na moj mail [email protected]
UNAPRIJED HVALA
WaRwAr do groba
 
Odgovor na temu

smuk
Sarajevo

Član broj: 9894
Poruke: 24
*.PPPoE-202.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.elektroni.tk


Profil

icon Re: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad14.04.2006. u 23:55 - pre 218 meseci
[url]www.elektroni.tk[/url] pa nadownload, imas tu dobrih seminarski za download
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad15.04.2006. u 01:18 - pre 218 meseci
Citat:
frkaman: sta je to interfejs racunara????

Ajd pitaj profesora pa javi i nama. Kad kazes "interfejs racunara" to je kao da si rekao...
Ne mogu da verujem, ne mogu da smislim nista toliko uopsteno kao "interfejs racunara". Evo, zasto je to tako:
Prva rec interfejs ima znacenja za metod uspostavljanja bilo kakvog odnosa izmedju dve stvari/pojave ili za sredstvo kojim se taj odnos uspostavlja. Hajde da vidimo sta bi bio sve bilo interfejs automobila:
- sediste, jer je smestanje zadnice u njega prvi uslov uspostavljanja komunikacije
- upravljac, menjac, tasteri i rucice kojima vozac obavestava automobil o svojim zeljama
- lampice, skale, brojaci i drugi indikatori kojima automobil obavestava vozaca o svom stanju

Medjutim, automobil ne uspostavlja odnos samo sa vozacem, on uspostavlja odnos sa podlogom kojom se krece ili kliza, sa vazduhom koji pruza otpor kretanju i u koji se ispustaju produkti sagorevanja, tako da se i tockovi i vetrobran i izduvna grana nekakvi interfejsi. Sistem za kocenje je pocevsi od papucice pa sve do kocionih plocica interfejs za komunikaciju vozaca sa tockovima. Kvacilo je opet interfejs koji sluzi za trostruku komunikaciju izmedju motora, menjaca i vozaca. Registarska tablica je interfejs za komunikaciju izmedju automobila i policajca. Migavci i sirena su interfejs za komunikaciju automobila sa ljudima na ulici. To je sto se tice interfejsa unutar jednog uredjaja, ali tu su i interfejsi za medjusobnu komunikaciju 2 uredjaja. Kuka je interfejs za vezu automobila i prikolice. Konektor za dijagnostiku je interfejs za komunikaciju automobila i racunara. I tako dalje, da ne nabrajam, retko koji deo automobila nije nekakav interfejs.

Drugi deo izraza "Interfejs racunara" je rec "racunara" koja je isto veoma neodredjena - sta je to jednina ili mnozina? Da li pricamo o interfejsu izmedju 2 racunara, izmedju racunara i coveka ili mozda o interfejsu izmedju razlicitih sklopova unutar jednog racunara? Da ne govorimo o tome koliko je rec "racunar" sirok pojam i koliko je racunar evoluirao u 20. veku pa su zajedno sa njim evoluirali i interfejsi.

I, pre nego sto pocnes da vristis, procitaj i ovo - interfejs nije samo opipljiva sprava vec i svaki metod komunikacije. Tako je i svaki programski jezik interfejs, komandna linija je interfejs, desktop sa inonicama je interfejs. Na kraju ne zaboravi drajvere za komponente jer su to narocito vazni interfejsi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad15.04.2006. u 01:19 - pre 218 meseci
Eto, ja ti prakticno napisah uvod a za ostalo se snadji
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

frkaman
dejan vujosevic
Podgorica

Član broj: 29762
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad29.04.2006. u 00:10 - pre 217 meseci
ja tek sada procitah odgovore na svoju temu jer sam bio odsutan u poslednjih 20-ak dana... hvala vam sto ste mi pomogli, a pctel ne da si me zbunio prijatelju no sam se izgubio totalno... na papiricu za maturski rad pise "interfejs racunara" a kad sam pitao profesora o cemu da pisem rekao je pisi o cemu hoces samo da ima veze sa tim.... ja koliko sam shvatio iz tvoje price mogao bih napisati 2000 strana i ponovo ne bih sve rekao sto ima sa tim veze... ali u svakom slucaju pomogao si mi dosta da ukapiram makar najosnovnije stvari... pozdrav
WaRwAr do groba
 
Odgovor na temu

Milos Milosevic
Beograd

Član broj: 98063
Poruke: 140
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad10.07.2006. u 15:58 - pre 215 meseci
1. "Personalni racunari u sistemima merenja i upravljanja" Vujo Drndarevic, ETF
2. ''PC INTERFEJSI" Vojo Milanovic (Info Elektronika)

(pogledaj jos u skriptarnici ETF-a)

Uzdravlje!

Vreme je tica koja te kiti šarenim perjem no koja će doći
i da počupa svoje Ako budeš suviše vezao dušu svoju za perje
vreme će ti sa perjem i dušu očupati Ah kako će tada biti
nagota tvoja

Sv Vl. Nikolaj Velimirović
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Tema "Interfejs racunara" za maturski rad

[ Pregleda: 11888 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.