Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!27.03.2006. u 15:55 - pre 219 meseci
Namestio sam neki programcic koji snima avi fajlove sa kamere,sad mi je palo na pamet,
da prilikom nekog komesanja ispred kamere program sam pocne da snima,a dotle da miruje,tj nista da ne radi!
Nadam se da sam bio jasan!Ja imam ideju da npr svake sekunde slikam po jednu sliku sa kamere i da ih uporedjujem,pa ako se razlikuju slike,onda program pocinje da snima,ako su iste,nista se ne desava!
Ima li jos neko neku ideju,neki link,bilo sta?Posto mislim da ce ova moja ideja da trosi puno dragocenog vremena! :)
Ako nesto znaci,program sam radio sa DSPack-om!
Hvala puno,poz!

[Ovu poruku je menjao IvanBeograd dana 27.03.2006. u 16:57 GMT+1]
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
*.bbtec.net.



Profil

icon Re: Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!27.03.2006. u 16:05 - pre 219 meseci
To je bar prosto. Izracunas sumu kvadrata razlike izmedju komponenata svakog pixela prethodne i sadasnje slike. Ako je suma veca od thresholda, pocinjes snimanje, ako je manja, nikom nista.

Threshold ces vec naci experimentalno, a evo i pseudo code:

Code:

Sum := 0;
for y := 0 to Height - 1 do
  for x := 0 to Width - 1 do
  begin
    Sum := Sum + ((RGBPrethodna[y, x].R - RGBSadasnja[y, X].R) * (RGBPrethodna[y, x].R - RGBSadasnja[y, X].R));
    Sum := Sum + ((RGBPrethodna[y, x].G - RGBSadasnja[y, X].G) * (RGBPrethodna[y, x].G - RGBSadasnja[y, X].G));
    Sum := Sum + ((RGBPrethodna[y, x].B - RGBSadasnja[y, X].B) * (RGBPrethodna[y, x].B - RGBSadasnja[y, X].B));
  end;
if Sum > Threshold then PocniSnimanje;
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!27.03.2006. u 16:46 - pre 219 meseci
Hvala,hvala,sad cu probam,nesto da skuckam :)
Pozz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da namestim da mi program pocne pri kretanju ispred kamere,automatski da snima!

[ Pregleda: 2569 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.