Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec

[es] :: ISP :: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec23.03.2006. u 14:18 - pre 220 meseci

Interesuje me koju opremu koriste za taj bezicni link, i koliko stanica koriste za to, ne vjerujem da je linija direktna beograd<---> segedin.. :)
Koliko kosta mjesecna cijena za zakup tog linka kod Deutsche telekoma? >10.000 jevreja ? Ono bas sam radoznao kao malo dete :)

moze i pp


pozdrav
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec23.03.2006. u 17:55 - pre 220 meseci
www.nera.no


bilo je vec price po forumu...


ps. u pitanju je 2x155

[Ovu poruku je menjao djricky dana 23.03.2006. u 18:58 GMT+1]
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec24.03.2006. u 14:02 - pre 220 meseci
Da, bilo je price ali vise fragmenti..recimo ja mislim sto je propusnija moc linka veca to je domet manji, ili gresim neka me neko ispravi. Tako da sam mislio da taj link ima vise hops - da nije direktan.

eto toliko pozdrav :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

yz4mb

Član broj: 56154
Poruke: 3
212.200.139.*



Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 01:46 - pre 219 meseci
Odes fino u HMZ na fruskoj gori,pa pogledas dvije 4 m antene i to je to....onda se zaputis u madjarsku na jedno brdo,zaboravio sam kako se zove i opet vidis isto.Odatle ide optika ,preko Madjara ,sve do beca.....a tamo u becu to kosta oko 70-80 USD po MB ali na velike protoke,155 mb i vise..kontas?A od FG ide sve na Genex......i onda dalje po Bg
Propusan moc linka nema nema veze sa dometom,bitna je radna frekvencija,tacnije ,opseg o 7 GHZ se pretezno koristi za "long range" linkove,dok opseg od ,recimo,21 GHZ koristi za male udaljenosti....i da bi ti napravio taj link,trebas jedno ??.??? ejvrica,plus papirologija...bla,bla,bla,bla,jer jedan nerin link,tj,par uredjaja na 7 ghz dometa do 75 km kosta oko 50.000 EVRA + antene,recimo andrew.....

i tako to...nego,gdje nam je Vladimir?????volio bih bar nesto saznati o tom covjeku..jel ovde il je u USA?

pozdrfav

 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
194.106.186.*



+11 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 02:27 - pre 219 meseci
Citat:
...bla,bla,bla,bla,jer jedan nerin link,tj,par uredjaja na 7 ghz dometa do 75 km kosta oko 50.000 EVRA + antene,recimo


hmm Beograd - Budimpešta nekih 300 km koliko to košta.... Mislim ako kažeš da je jedna antena na FG a sledeća već u HU ...mora da su koristili neku antenu od bar 24 dB :) ....kakvi su pingovi tu?!? i to što Dušan kaže nemoguće samo jedan hop

ne mogu da skapiram da to može da radi a ja se mučim sa mojim wirelessom na 120m od provajdera i savršenom optičkom vidljivošću...
 
Odgovor na temu

krtica14

Član broj: 68269
Poruke: 13
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 11:38 - pre 219 meseci
Ma kakava 24dBi tu su mnogo jace antene sigurno preko 36 dBi,jer koliko se secam za parabolicne antene dobitak je 18dB+20*log(d),gde je d precnik antene uz uslov da imas savrsen iluminator,sto verovatno priblizno ima kod profesionalne opreme.Kao drugo sigurno su prijemnici veoma osetljivi bar -98dBm ako ne i vise.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 13:55 - pre 219 meseci
Citat:
Odatle ide optika ,preko Madjara ,sve do beca.....a tamo u becu to kosta oko 70-80 USD po MB ali na velike protoke,155 mb i vise..kontas?A od FG ide sve na Genex......i onda dalje po Bg
Propusan moc linka nema nema veze sa dometom,bitna je radna frekvencija,tacnije ,opseg o 7 GHZ se pretezno koristi za "long range" linkove,dok opseg od ,recimo,21 GHZ koristi za male udaljenosti....i da bi ti napravio taj link,trebas jedno ??.??? ejvrica,plus papirologija...bla,bla,bla,bla,jer jedan nerin link,tj,par uredjaja na 7 ghz dometa do 75 km kosta oko 50.000 EVRA + antene,recimo andrew.....



znaci placaju oko 10.000 dolara DT-u mjesecno link?



Btw, meni je covjek tvrdio da sa nekom P-Com opremom radi backhaul link na 23 milje na 38 Ghz - 45 Mbit/sec. Science Fiction?



Hvala puno na infosu


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 27.03.2006. u 14:57 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 14:43 - pre 219 meseci
Što bi bio science fiction :)

Imaš na ebayu povremeno tih P-Com linkova prilično povoljno. Interfejs na krajevima je T3 tako da će ti trebati konverzija u ethernet ili ruteri na krajevima sa T3 interfejsima, što je malo ređe u evropi, ali nađe se.

Što se tiče linka do Mađarske, ima malo više hopova, nije iz jednog, naravno. Za tehničke detalje o antenama i opremi pogledaj sajt koji su ti već dali, www.nera.no

 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.03.2006. u 17:20 - pre 219 meseci
Citat:
ili ruteri na krajevima sa T3 interfejsima


Hvala gojko, da li znas neki model (sa T3) - pretpostavljam da su od cisca? :)


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec29.04.2006. u 11:05 - pre 218 meseci
Citat:
kakvi su pingovi tu?!? i to što Dušan kaže nemoguće samo jedan hop



sa nera sitea:

http://networks.neraworld.com/default____101.aspx


Design and installation of the longest radio hop of 160 km in Kyrgysiztan





Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec29.04.2006. u 11:21 - pre 218 meseci
Rekoh li ja da ima više hopova, ne znam odakle vam uopšte da je jedan?
 
Odgovor na temu

VMedic

Član broj: 84138
Poruke: 34
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec27.05.2006. u 02:40 - pre 217 meseci
Antene koje se koriste za takve point-to-point veze (pretpostavljam da je to takva veza)
su paraboloidne antene 2 ili 3 metra i dobitka 43dBi
POZ
 
Odgovor na temu

stealth167
MKD

Član broj: 96910
Poruke: 49
85.30.68.*



Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec04.06.2006. u 00:31 - pre 217 meseci
ne znam za Madjarsku, ali ja sam ozbiljno razmisljao o ideji da budem lokalni Wi-Fi internet provajder, pa sam se malo raspitao
i ovako:
da bi postavio
20MBit dvosmerni link (neogranicen protok) sa Kosova (valjda neka americka firma sa sedistem u KiM) do Skopje (oko 100 km)
trazili su 5.000 Eur za osnovnu opremu (Canopy + antene) + 1.000 Eur za ostalo (routeri + APii za lokalne bazne stanice + program za limit-connection per user itd.)
+ 1.000 Eur. mesecno za link.

Ako pruzas uslugu 256Kbit
Na 1 Mbit se mogu realno povezati 20-30 korisnika , a da se pritom ne oseti zagusenje veze. (moze i 100 ako mozes mirno da spavas dok te pola grada psuje zbog brzine konekcije )

znaci 500 zadovoljnih korisnika za 1000 Eur. ili 2 Eur/mesecno po korisniku
Pa sad vi vidite kolko vas dragi vam vasi provajderi j..u

Ali, ***i ga, kad ti 2000 korisnika trazi internet a ti imas 'samo' 20Mbit... nije fer da 2 trecine vratis (ili das drugom provajderu), pa kazes 'ma nema problema, konekcije su super, nekad je malo sporije... ali od 3 do 5 ujutru mozes da furas punim protokom...


 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec04.06.2006. u 12:08 - pre 217 meseci
1.000 Eur mesecno za link od 20mbita? pa to je dzabe! uzimaj odmah!
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec06.06.2006. u 13:54 - pre 217 meseci
Obozavam kad pametni laici rade nase financije, i napale se kad njihova matematika kaze da za mesec dana mogu da budu miljoneri ako rade provajding.
Imam cesto ovakvih slucajeva u svakodenvnom zivotu, nisi ni ti prvi koji mislis tako.

Samo za tvoje informacije, u Kosovo internet linkovi idu iz Crne Gore, isto tako i od Srbije, i mada koliko bi te neko lagao ne moze da bude jeftiniji internet od Srbije ako prodaju 100% CIR.
(za tebe: CIR = committed information rate, sto znaci da je link 100% zagarantovan). Ako oni ti prodaju 20Mbps sherovan link, kao sto ti ces prodati 1mbit 20 korisnicima po 256kbps, onda mogu i za 100 eura da ti ga daju niko ih ne zaustavlja. Ali ako zelis biti provajder treba ti zagarantovan link.
Ima i puno toga sta nistu ti rekli za tu opremu (routeri + APii za lokalne bazne stanice + program za limit-connection per user itd.) ali necu sad u detalje.
 
Odgovor na temu

stealth167
MKD

Član broj: 96910
Poruke: 49
85.30.68.*



Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec07.06.2006. u 01:53 - pre 217 meseci
nisam rekao da od provajdinga pojedinac moze postati milioner za mesec dana
nego da provajderi preteruju sa cenama pokusavajuci da svoju pozamasnu investiciju naplate od korisnika za godinu dana.

u vezi cene za 20Mbit - Ako su oni lagali mene i ja lazem vas.
mozda su, jer sam se raspitao i kod naseg telekoma za iznajmljeni vod i trazili mi 2000 Eur mesecno za 2 Mbit.!!!!
ALI,
mozda i nisu jer su 2005 godine cene u EU (prema podacima COMMISSION OF THE EUROPEAN COMMUNITIES )
za 155 Mbit iznajmljeni internacionalni vod prema 'evropskoj zemlji u blizini EU' bile u granici od 110.000 - 200.000 Eur godisnje
Link na cenovnik sto je oko 100 Eur mesecno za 1 Mbit.
Za nacionalni vod cene su i do 5 puta manje (primer Danska - 14.000, Nemacka 25.000 Eur godisnje).

S obzirom na to da je ovde u pitanju opticki kabl, a u mom slucaju Wireless - moja 20Mbit cena je sasvim realna.
Video sam i dosta tekstuva na ovom forumu koji govore o tome da 155 Mbit WiFi link iz Madjarske kosta oko 10.000 Eur mesecno.


 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec07.06.2006. u 13:39 - pre 217 meseci
Naravno da su cene u svetu potpuno drugacije, ali zivimo tu gde zivimo, i cene koje ti daje Telekom su cene koje treba da platis. Da bi telekom znao da ima alternativnih izvora linkova za internet i oni bi snizili cene da bi bili kompetitivni. Sto znaci da nema alternativnih izbora, i da telekom drzi monopol.
(u slucaju da ima alternativnih izbora, budi siguran da ce telekom uraditi sve sto treba da bude veoma tesko dolaziti do njih)

Koliko kosta u madjarskoj nisam siguran ali kako ces uraditi link iz madjarske do skopje?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec07.06.2006. u 13:50 - pre 217 meseci
Sto da vuce iz Madjarske? Uzece link iz Grcke.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec07.06.2006. u 14:10 - pre 217 meseci
Verat od oprene u Beogradu poseduje 155-icu domace proizvidnje(ODS155 Optički digitalni sistem 155 Mbit/s) http://www.iritel.com tacnija adresa za 155-icu http://www.iritel.com/iritel/l...20sistemi%20prenosa/ODS155.htm

I ima RR sistem sa krova zgrade u Gavrila Principa koji je usmeren ka Madjarskoj odakle ide optika ka glavnom provajdru Dojce Telekomu(DT)(ne znam kako se ptavilno pise)

Ovo mi je poznato jer sam radio(nazalost vise ne radim) u IRITEL-u na montazi te i druge telekomunikacione opreme,po celoj srbiji.

Ovaj ceo sistem je i tazlog zasto verat ima probleme sa telekomom(pre svega oko pustanja novih ADSL korisnika,sto je meni poznato jer mi je tetka sigurno rekorder u cekanju preko 2 meseca na centrali Zemun i jos Gospodin Vojkan laze i maze kako ce da puste sledece nedelje.Ali dobro razumem ga ja ali sto laze ,sto ne kaze istinu ljudima imamo problema ne znamo kad ce moci da vam se pusti link...) jer je verat jedini nezavisni ISP od telekoma u Srbiji i zato telekom zeza verat jer ne moze da ga muze kao sve ostale.
Inace sam korisnik veratovog ADSL-a 256/64 vise od godinu dana i u poslednjih par meseci su poboljsali kvalitet veze (vise nepuca i ne prekida,ne pad protok) tako da svak pohvala za njih(tako je barem stanje kod mene):-)





[Ovu poruku je menjao Igorn dana 07.06.2006. u 17:59 GMT+1]
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec07.06.2006. u 18:08 - pre 217 meseci
Igore, bio nekad ODS155 ali sada je to sada unapređeno. Ne mogu da pričam čime i kako, ali odavno se ne koristi Iritelov ADM. Postojale su neke funkcije koje taj Iritel nije podržavao (npr. ethernet add-drop direktno u STM,..) tako da su prešli na novo rešenje.

Link takođe ne ide više ka DT-u. O tome se već pisalo na ovom forumu, a ako vas baš zanima kuda ide, pogledajte BGP i kuda se oglašava AS15982, da ne bude da ja iznosim neke informacije.

Što se tiče kvaliteta ADSL-a kod verata, valjda ti je jasno da na to "pucanje" utiče jedino telekom, kvalitet tvoje parice, kvalitet tvog modema, kvalitet tvoje kućne instalacije, a ponajmanje je tu kriv verat (ili bilo koji drugi provajder). Od njih jedino zavisi kapacitet koji ćeš dobiti ka internetu, a tu je retko problem što verovatno i sam znaš.

Tako da od cele tvoje poruke mogu da se složim jedino sa delom da Verat ima problema sa Telekomom, da.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Verat net link prema madjarskoj 155 mbit/sec

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8852 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.