Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?

[es] :: Hosting :: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7025 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?21.03.2006. u 18:33 - pre 220 meseci
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje za one koji imaju malo iskustva sa tim. interesuje me sledee: Kada je na serveru odredjen saobracaj sa 20 GB mesecnog protoka - koliko je to u praksi "posetilaca", odnosno koliko ljudi u proseku moze mesecno pristupiti datoj web prezentaciji.
Ako nesto znaci evo i podatka - svaka strana neka bude u proseku izmedju 45-90kb ... i recimo da mu za opstu informaciju najmanje treba da otvori 3 web strane!!!
Znam ja da mogu da racunam ali ipak racun i praksa se nikad ne poklapaju, jer nikad neznas koliko ce neki posetilac da otvari strana!

intresuje me da li jeko imao slicnih iskustava, kada mu web sajt prozali odredjen limit.

"Mozete i da ostavite red velicine i za manje i vece protoke !!!!

poz svima
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?22.03.2006. u 12:55 - pre 220 meseci
Ne treba da se bavis preterano matematikom, 20Gb prostora je apsolutno dovoljno za barem 2-3000 poseta dnevno (ako ne i mnogo vise). Ukoliko nemas neke sumanute download sekcije na sajtu, streaming ili nesto slicno tesko da ces ikad probiti tu kvotu.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

zrnoo
Vukašin
dizajn, programiranje
Beograd

Član broj: 73204
Poruke: 312
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 56375637
Sajt: www.Tjuner.com


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?22.03.2006. u 19:48 - pre 220 meseci
ma nemam, imam klasican sajt - izlistavanje podatake iz baze sa malom slikom....

ok hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.71.eunet.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Koliki hosting mi treba za download sajt?23.03.2006. u 16:39 - pre 220 meseci
Citat:
boccio: Ukoliko nemas neke sumanute download sekcije na sajtu, streaming ili nesto slicno tesko da ces ikad probiti tu kvotu.



Ja bih hteo da napravim sajt gde bi bili samo download programi, tj. mnogo mnogo download programa,koliki bi mi host trebao,koliki protok i koji je provajder najbolji za tako nesto. Da li bi neki od provajdera pristao da bude sponzor tj. da ja hostujem svoj sajt kod njega besplatno a za uzvrat da on ima banere na mom sajtu,video sam na Aladinu petrazivacu da dole pise "Hosted EUnet".Da li to znaci da im je on sponzor ?
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 18:10 - pre 220 meseci
Citat:
zrnoo: ma nemam, imam klasican sajt - izlistavanje podatake iz baze sa malom slikom....

ok hvala puno na odgovoru
Tebi ce verovatno i 1-2 GB biti dovoljno :)

Citat:
WawaHOO!: Ja bih hteo da napravim sajt gde bi bili samo download programi, tj. mnogo mnogo download programa,koliki bi mi host trebao,koliki protok i koji je provajder najbolji za tako nesto. Da li bi neki od provajdera pristao da bude sponzor tj. da ja hostujem svoj sajt kod njega besplatno a za uzvrat da on ima banere na mom sajtu,video sam na Aladinu petrazivacu da dole pise "Hosted EUnet".Da li to znaci da im je on sponzor ?
Tebi za download mnogo, mnogo programa moze trebati i preko 100 GB, naravno zavisi koliko ce ti sajt postati popularan ali download "mnogo, mnogo" bilo cega zahteva mnogo, mnogo protoka, dakle moze biti i 50 GB a moze i preko 500 GB za sta ce ti tesko neko tek tako biti sponzor, ali nikad se ne zna :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 18:55 - pre 220 meseci
@boccio

Nisi bas u pravu za 20Gb ja to prelazim bas svaki mesec (pik je preko 42Gb).

on-topic: ftp.cdrom.com, dok je postojao, bio je najoptereceniji sajt na svetu, a bio je download sajt (1Tb protoka dnevno). Dakle, za download moze i 50Gb ali i mnogo preko 400 ili 500Gb koliko je jedan dedicated server, otprilike. To zavisi od posecenosti, a nije ni lako napraviti kvalitetan i profitabilan download sajt (primer Home of the underdogs - http://www.the-underdogs.org/ ne postoji vise, a bio je najveci abandonware sajt na netu)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.03.2006. u 20:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 19:19 - pre 220 meseci
Matematika je, cini mi se, sledeca: uz prosecnu velicinu stranice od 50kb i 5000 pregleda dnevno, ostvareni mesecni saobracaj je 7.5GB .

U tvom slucaju: ako je prosecna velicina stranice 100kb, svih 20GB dozvoljenog transfera mesecno bi iskoristio uz oko 6700 pregleda dnevno.

 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.83.eunet.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 21:41 - pre 220 meseci
Veoma sam ambiciozan u ovom projektu da napravim download sajt,izgleda ne skromno ali cilj mi je da napravim Number ONE download sajt u SCG a kasnije mozda i sire.Kao sto su sve velike kompanije na samom pocetku muku mucile sa finansijama tako je slucaj i sa mnom (samo sto sam ja mali "internet mis" koji jos nije poceo) , nemam mnogo finansija ali se trudim nekako...

Citat:
bojan_bozovic: @boccio

a nije ni lako napraviti kvalitetan i profitabilan download sajt (primer Home of the underdogs - http://www.the-underdogs.org/ ne postoji vise, a bio je najveci abandonware sajt na netu)


Zbog cega nije profitabilno (ne razumem se mnogo ali mi je ne logicno) , ljudi vole da skidaju programe sa .neta pa samim tim takvi sajtovi donose velike posetioce pa reklame pa zaradu.Valjda se od reklama moze ziveti
(moj cilj naravno nisu reklame koje ce nervirati korisnike vec bih napravio striktne velicine i broj po strani ili bih isao na foru Google da ne koristim uopste graficke reklame)
ako je dobra poseta.Ja naravno nameravam prvo da pridobijem korisnike pa cu tek onda kada razvijem celu stvar da koristim reklame i bice veoma skupe jer ne zelim da imam 10 banera po strani jer ce unistavati izgled i "terace" posetioce , tih 10 reklama po ceni od 40-50 evra donosi 400-500 evra i donose veoma veoma ruzan izgled sajtu.Ja cu iznajmljivati prostor npr. jedan baner po jednoj strani a cena tog banera ce biti npr. 400 evra i sajt ce izgledati mnogo lepse.Nece reklamu moci da zakupi svaka susa i da mi za 30-40 evra unistava sajt.Ako i ne iznajmi niko reklamu posetioci i koriscnici mog sajta ce znati da ih postujem i da mi nije najvaznije da "okitim" sajt reklamama vec da kod njih stvorim utisak prijateljstva i da imam njihovu podrsku tako da ce novac sam doci kada budem imao dosta lojalnih korisnika.Google prve dve godine nije zaradio ni cent i muku je mucio sa ulaganjima.Danasnji Krstarica www.krstarica.com je "ruglo" jer su im najvaznije reklame a ne posetioci. Ista je stvar i sa:
Citat:
bojan_bozovic:(primer Home of the underdogs - http://www.the-underdogs.org/ ne postoji vise, a bio je najveci abandonware sajt na netu)
koji si naveo. Ne secam se tog sajta bas najbolje ali znam da su i oni "smarali" svoje posetioce reklamama kao da ce umreti od gladi (zato sada i gladuju :-) ) , zato su i propali jer nisu stvorili lojalnost korisnika,sve dok ljudi budu hteli da se obogate preko noci tako sto ce da postave brdo banera na sajt , ujutru ce se buditi kao siromasi jer ne mogu da pridobiju korisnike zbog svoje pohlepe.Google danas postaje najveci monopolist zato sto je pridobio korisnike i sada moze da radi sta hoce kada imaju najjaci brend na internetu.Mada oni i danas drze do svog cilja i politike kuce,"bez dosadnih reklama koje nerviraju korisnike" .Zato ce Google uvek biti Google a ostali ce moci samo da im se dive.

Internet je danas mnogo veliki da bi novac zgrnuo odjednom,danas se prvo moraju zgrnuti korisnici pa tek onda dolazi novac a dok se ne dodje do korisnika mora se muciti muka.
Ja mislim da je moj projekat na pravom putu i da cu uspeti u njemu,vazno mi je prvo da imam korisnike (do tada se moram boriti sa finansijama) a novac ce sam kapljati.

Sajt je sa dizajnerske i programske strane gotov jos samo da nadjem hosting sponzora i eto mene na veliku scenu kroz mala vrata ali verujte mi siguran sam da cu uspeti.Ja zivim za to :-):-):-)

Moze li jos malo saveta ili nekih ideja !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 22:01 - pre 220 meseci
Srecno, ali leeching bandwidtha ce ti biti problem, a ako ogranicis download (kao sto su underdogs i uradili) neslavno ces zavrsiti. Bilo je drugih, mnogo boljih abandonware sajtova koji su sada samo istorija (abandonware.thefrenchkiss.biz npr.) upravo zbog bandwidth leechinga - bandwidth ti je onda najvaznija stavka, i moras da budes vrlo pazljiv oko toga. BTW pravis SCG sajt, sta ces da reklamiras, nevaljalica.com :-) Postoji razlog zasto sam pravio sajt da imam clanove iz Italije, Belgije, Francuske iz Nju Meksika i sa Filipina ;-)
 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.83.eunet.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.03.2006. u 22:13 - pre 220 meseci
Citat:
bojan_bozovic:a ako ogranicis download (kao sto su underdogs i uradili) neslavno ces zavrsiti. Bilo je drugih, mnogo boljih abandonware sajtova koji su sada samo istorija (abandonware.thefrenchkiss.biz npr.) upravo zbog bandwidth leechinga


Sad sam bio na underdogsu i mislim da nisu pukli samo zbog bandwith leechinga vec kako sam naveo u prethodnoj poruci zbog mnogo reklama.Pa to ljude najvise izludjuje (reci sam da li volis npr. one reklame za screensavere - ima ih i na krstarici brdo).

Za svaki softver ce se postovati licenca,znaci nece neki program moci da se skine ako mora da se plati ali ako je kompanija odredila probno 30 dana i kod mene ce biti isto,ne zelim da me tuze za prava.

Citat:
bojan_bozovic:  i moras da budes vrlo pazljiv oko contenta. BTW pravis SCG sajt, sta ces da reklamiras, nevaljalica.com :-) Postoji razlog zasto sam pravio sajt da imam clanove iz Italije, Belgije, Francuske iz Nju Meksika i sa Filipina ;-)


To si u pravu ali SCG je samo za pocetak,ne znam Engleski bas najbolje (ua vuk karadzic,da se nikada nije rodio sada bi smo svi pricali engleski i bili bi smo deo sveta,ovako smo...Srbi) tako da moram da pocnem sa srpskim a kada skupim kintu valjda ce se naci i za nekog prevodioca ili tako nesto.Takodje nameravam da sve na sajtu kasnije bude prevedeno na nekoliko jezika ali prvo da ja pocnem sa nasim.


Sta mislite o sajtu www.download.com
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?24.03.2006. u 10:41 - pre 220 meseci
www.download.com je odlican sajt ali ga je pokrenula firma cnet.com koja je vec bila dobrostojeca firma i imala kapital da tako nesto pokrene a i tada davne '96 nisu imali neku konkurenciju. Da bi ti sada pokrenuo tako nesto potrebna su ti velika ulaganja, ako zelis da uspe.

U svakom slucaju srecno...
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?24.03.2006. u 11:13 - pre 220 meseci
WawaHOO!,

Da li si sebi postavio pitanje "zasto bi neko download-ovao nesto sa mog (tvog) sajta a ne sa download.com (ili majorgeeks.com , itd.)?"

PCTV je emisija koja se vrti na drzavnoj TV, pa mi nikada nije palo na pamet da odem na njihov sajt, a hvale se i da imaju "download sekciju" (moze biti...).

I jos nesto: tesko da ce bilo ko da ti dozvoli da hostujes download sajt na shared serveru (znaci ne gine ti dedicated), a sigurno nece dozvoliti bilo kakav ilegalan sadrzaj (warez i sl.). Pa sad ti razmisli jos jednom.

 
Odgovor na temu

WawaHOO!
Karaburma

Član broj: 86823
Poruke: 602
*.111.eunet.yu.

Sajt: www.infobuk.com


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?24.03.2006. u 11:24 - pre 220 meseci
Sajt ce postovati licence proizvodjaca softvera tako da nece biti nelegalnih sadrzaja a sto se tice :

Citat:
crews_adder:
Da li si sebi postavio pitanje "zasto bi neko download-ovao nesto sa mog (tvog) sajta a ne sa download.com (ili majorgeeks.com , itd.)?".


Svaki pocetak je tezak ali vreme je cudo...postoje mnogi surferi npr. iz SCG koji ne znaju engleski a hteli bi da skidaju programe,lakse im je valjda da to urade sa mog sajta neko sa nekog engleskog.
Pokusacu pa cemo videti :-) .Hvala na savetima
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?04.04.2006. u 15:21 - pre 219 meseci
A ja da pitam nesto, da li je 10 gb mesecno dovoljno za forum koji je tek startovao, a imam ambicije da ne bude stalno mali.

I kako se manifestuje kad se probije tih 10 gb mesecno? Da li uopste ne moze da se pristupi sajtu ili nesto drugo
 
Odgovor na temu

dr_ambis
Uzice

Član broj: 36362
Poruke: 221
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?04.04.2006. u 18:18 - pre 219 meseci
Uglavnom se naplacuje svaki zapoceti prekoraceni gigabajt protoka, to proveri obavezno posto zna da bude skupo, a mozes i da se dogovoris sa firmom gde hostujes sajt sta da se radi.

Pa ti vidi sta ti odgovara.

neceg novog se ne treba plasiti, treba ga razumeti
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?04.04.2006. u 19:28 - pre 219 meseci
mozes li mi reci posto je forum upitanju, da li se u protok racunaju i linkovane slike sa IMG tagom, znaci one slike koje se otvaraju direktno na forumu, a na drugom su free hostu (photobucket ili slicno).
 
Odgovor na temu

NeShYU

Član broj: 64446
Poruke: 106
217.26.79.*

Sajt: www.exyufun.com


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?04.04.2006. u 19:47 - pre 219 meseci
Racunaju se i slike i to mislim da cak dva puta - jednom dok preuzme sa remote servera a drugi put kad prikazuje korisniku. Za forum koji je tek startovao je sasvim dovoljno 10GB. ja sam imao za prvih 20-ak dana oko 600 unikatni poseta i protok oko 140MB stim da je tu uracunat i upload sajta (oko 6-7MB) i mnogo protoka koji sam pravio prilikom uredivanja sajta.
www.worldsmail.uni.cc - Besplatan mail na principu gMaila, Yahoo-a ili Hotmaila
Uskoro i com domen
www.exyufun.com besplatan web hosting
 
Odgovor na temu

Mimi_79
Miroslav Avramovic
Austria

Član broj: 92458
Poruke: 4
*.6.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.radio-cool.at


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.04.2006. u 09:54 - pre 219 meseci
Sto se tice protoka podataka, ja izgleda tu imam ozbiljan probem.
Citajuci vase komentare i planove za razvoj stranica i naravno zarade koja je neizbezna u nasim ocima video sam da nisam jedini koji stvarno veruje da ce njegov projekat sa sigurnoscu raditi.Ja sam to odlucio da radim na malo drugaciji nacin kako bi izbego problem sa autorskim pravom jer sam ja ipak u Evropi koja jos funkcionise po tom pitanju i moze da mi napravi veliki problem.Ja sam skoro zavrsio projekat koji se zove internet radio.Stranica je jako lepo uredjena,bas onako da se ljudi osecaju prijatno dok slusaju moju predaju muzike uz dobar Chat i prelepu galeriju slika[u prevodu klasika sa malo varijacija].Bez obzira na moje pocetnicke okolnosti mislim da sam napravio nesto pravo.Sledeci korak je Streaming od 24kb/s koji dobijam sledece nedelje, pa ce tada naravno projekat i poceti sa radom.Ali me sada muci sta je sa protokom podataka?Od Hostinga sam uzeo paket od 50Gb kako ne bi morao da razmisljam o kapacitetu protoka podataka, medjutim sada me hvata panika jer ne znam kako se to racuna u ovom mom slucaju sa predajom zvuka.Da li ja imam veze sa brojem slusalaca[ja sam uzeo kapacitet 100 slusalaca],ili je to problem streaming servera,dok se meni sa mog racunara sa kojeg se inace vrsi predaja, racuna samo 24kb/s?Mozda sam pogresio zbog svoje neinformisanosti i ako jesam da li je moguce povecati paket kod Hostinga na duplo?
Sto se tice zarade-neocekujem neki ludi start mada sam ja vec ubacio opciju SMS poruka i hotlin ukljucenje u program,i nesto sto je jako retko za inostranstvo a to je "direktne uplate u studiju radi blok pozdrava i cestitki povodom nekog slavlja nasih zemljaka"a ima nas bas dosta.Uostalom rezultati ce se videti u buducnosti pa cemo o tome tada komentarisati i naravno dopunjavati se medjusobno sa novim idejama.
Unapred hvala za pomoc!!!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.04.2006. u 14:29 - pre 219 meseci
Obicno, kada se uzima streaming server, ne navodi se protok vec:
- koliko korisnika;
- koji bitrate...

Tako da me tih 50 GB zbunjuje :(
Sa 20 slusalaca istovremeno, za mesec dana ode 150 GB na 24 kbs. Tako, da mi nije tu bash sve jasno :S

Da ti nije tih 50 GB samo za websajt?

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Mimi_79
Miroslav Avramovic
Austria

Član broj: 92458
Poruke: 4
*.6.14.vie.surfer.at.

Sajt: www.radio-cool.at


Profil

icon Re: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?23.04.2006. u 17:18 - pre 219 meseci
Da mislio sam na WebHosting.
Sa Streamingom nemam problema kod njih se placa po slusaocu, ali po tvom ja cu imati 15 puta veci saobracaj kod Web Hostinga od onog sto sam ja uplatio.
Sta u tom slucaju moze da se desi ako predjem preko granice dozvoljenog saobracaja?
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Merenje posecenosti sajta ! Da li neko mozda zna ovo ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7025 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.