Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19230 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika23.02.2006. u 18:22 - pre 221 meseci
Da li bi neko mogao da mi pomogne oko izbora i kupovine digitalne mašine za izradu fotografija. Ja sam totalni početnik u ovom poslu pa molim za vašu pomoć.Treba da napomenem da imam obezbedjen veliki obim posla, pa samim tim smatram da mi treba dobra i kvalitetna mašina.Ako vam nešto znači trebalo bi da imam u proseku 4 svadbe nedeljno, plus foto radnja će se nalaziti u centru grada pa računam dosta i na fizička lica-izrada slika za dokumenta itd.Za mašinu sam spreman da dam 25-30 hiljada eura.Svaka pomoć bi mi dobrodošla jer ja nemam nikakvo iskustvo u ovom poslu.Ako moderator smatra da ovoj temi nije mesto na ovom forumu izvinjavam se i molim da je premesti.Unapred hvala i pozdrav iz Nevesinja.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika23.02.2006. u 21:24 - pre 221 meseci
Mislim da ti ovo nije pitanje za forum. Ozbiljne su to pare i ozbiljne masine. Al' kad si pitao... Ja bih isao na masinu koja ima najbolju podrsku. Znaci da najduzi down bude sat vremena tj. da se servisira u sto kracem roku. Misli i o nabavci papira i hemije da ne moras da cekas kad zatreba...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika23.02.2006. u 21:58 - pre 221 meseci
Kod nas se mogu kupiti masine od vise proizvodjaca ali sudeci po tvom budzetu mislim da ne mozes racunati na novu masinu. Koniku mozes uvesti licno iz Madjarske (mislim da je najpovoljnije) za oko 25.000 eura u prilicno solidnom stanju od "prvog" vlasnika.
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika24.02.2006. u 10:10 - pre 221 meseci
Znam i ja da se za taj novac nemože kupiti nova mašina, ali mislm da može dobro očuvana polovna mašina.Zato i tražim pomoć od onih koji se razumeju i hoće da pomognu.Interesuje me marka,tip i na šta treba da obratim pažnju prilikom izbora i kupovine Mašine za izradu fotografija.
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika24.02.2006. u 21:36 - pre 221 meseci
Izgleda da slabo ko moze da pomogne ili sam postavio temu u pogršnom forumu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika24.02.2006. u 23:38 - pre 221 meseci
Kao sto sam rekao postoji vise tipova ovih masina. Ako bi se madju njima pravila klasifikacija po tipu fotografije koje daju ja bih ih klasificirao po nacinu prosvetljavanja i to u 3 grupe:
1. Masine sa laserskim prosvetljavanjem,
2. Masine sa halogenim prosvetljavanjem i
3. Masine sa diodnim prosvetljavanjem.
Svaka od njih ima svoje prednosti i mane. Ne znam koliko vas to detaljno zanima ali recicu ukratko.
1. grupa poseduje osobinu gde su dobijene fotke nesto konturnije, kontrasnije i tvrdje (stice se utisak na prvi pogled kvalitetnije) ali im je mana ta da laserske glave imaju vrlo ogranicen vek trajanja a njihova zamena nije ni malo jeftina. Ovaj tip masine proizvodi (ili je proizvodio) Fuji i Konika (od popularnijih proizvodjaca). Po misljenju mojih kolega ove masine daju najbolje rezultate.
2. tip masina daje nesto umereniju fotografiju, nesto su sporije (to shvatite uslovno) ali po mom skromnom misljenju najplasticniju fotku sa velikim dinamickim opsegom, ali ne toliko atraktivnu, na prvi pogled, kao prethodna grupa. Po mom ukusu (volim da snimam portrete) ovaj tip masine mi najvise odgovara (mozda zato sto najvise podseca na analogiju). Ove masine poseduju i jos jednu veliku prednost; pogotovo na nasem terenu: LAKO SE I JEFTINO ODRZVAJU. Prosvetljavanje se vrsi uz pomoc lampe od 250 W i 24 V, koja ne predstavlja, za razliku od laserskih i diodnih glava, nikakav ili beznacajan izdatak. (Diodne glave kostaju i po 15.000 eura). Izraziti predstavnik ovih masina je francuski KIS koji ih proizvodi po KODAKOVOM receptu.
3. grupa, danas najrasprostranjenija (Konika R1,2 i 3 kao i novi Fujii) poseduje najsavremenije softvere (pa i, mora se priznati hardverska resenja). Odlikuju se dugim i pouzdanim radom kao i velikom produktivnoscu. Srazmerna tome im je, kako novim tako i polovnim, i cena. Inace sto se tice rezultata same fotografije (mada moram napomenuti da je rec o subjektivnoj proceni) ova grupa masina daje najlosije rezultate. Jos jednom napominjem da je rec o subjetivnoj proceni zasnovanoj na sobstvenom ukusu i na visedecenijskom iskustvu. I jos moram da kazem da su razlike u fotografijama mnogo vece zbog nekih drugih stvari (nepodesenost masine, hemikaljie, papir,...) nego sto su zbog tipske razlike samih masina, a gore receno shvatite kao uslovno i odnosi se na idealno bazdarene masine.

Jos bih vam nesto rekao. Ako vam neko slucajno ponudi Koniku QD 21, niposto je ne uzimajte. Ova masina ne zadovoljava profesionalnu kvalitetu a Madjari nam masovno uvaljuju bas nju. To je Konikin promasaj i NE moze se bazdariti da korektno radi.

Posedujem i konkretnije podatke korisne za Vas pa ako zelite obratite mi se na PP da ne zamaramo ostale ucesnike.

 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
213.244.197.*



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika27.02.2006. u 12:51 - pre 221 meseci
Zarko ne mogu da otvorim pp.Neznam zašto,ako si mi je ti poslao da znaš da ih nisam pročitao
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika27.02.2006. u 20:44 - pre 221 meseci
Kao što je pojava kvarcnih satova dovela do toga da izumru sajdžije, tako će i pojava digitalnih fotoaparata dovesti do toga da izumru fotografske radnje.
Nikon je objavio prestanak prizvodnje analognih fotoaparata. ne bi me čudilo ni da uskoro kodak objaviti prestanak proizvodnje filmova...

Da sam na tvom mestu ne bih bacao te pare, uložio bih u nesto sto ima perspektivu...


:.
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika27.02.2006. u 21:46 - pre 221 meseci
Ovde je rec o digitalnim a ne analognim masinama za print.
Nije jos na vidiku njihov prestanak, naprotiv i pored pojave sve kvalitetnijih printera, na zapadu cvetaju foto radnje.
Uostalom pokusajte da odprintate na vasem printeru svadbarskom fotografu bar jedne svatove pa ce te videti sa kakvim problemima ce te se susresti???
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 05:53 - pre 221 meseci
A u čemu je danas perspektiva,? i ko kome bilo šta moze da garantuje u ovoj drzavi.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 06:36 - pre 221 meseci
Citat:
Nikon je objavio prestanak prizvodnje analognih fotoaparata. ne bi me čudilo ni da uskoro kodak objaviti prestanak proizvodnje filmova...


Kodak je to prvi objavio (prestao da proizvodi) pre nekih 15 meseci! :)
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 06:50 - pre 221 meseci
Citat:
zarsilic: Ovde je rec o digitalnim a ne analognim masinama za print.
Nije jos na vidiku njihov prestanak, naprotiv i pored pojave sve kvalitetnijih printera, na zapadu cvetaju foto radnje.
Uostalom pokusajte da odprintate na vasem printeru svadbarskom fotografu bar jedne svatove pa ce te videti sa kakvim problemima ce te se susresti???



Digitalnim masinama, ali masinama koje rade i sa analognih filmova. Nisam mislio da svadbarske slike radi na inkjetu od 100 €, postoje i druge stvari za to. Svako ima prava da svoj novac ulaže u ono što misli da ima perpektivu...

Citat:
Axel DPS: Kodak je to prvi objavio (prestao da proizvodi) pre nekih 15 meseci!

Eto koliko ja nisam u toku, a ipak sam u pravu
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 06:57 - pre 221 meseci
Čuo sam za tu vest,ali mislim da ce proći još dugi niz godina do potpunog nestanka analognih foto aparata i filmova.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 10:33 - pre 221 meseci
Ako neko nesto zna o nekim masinama koje nisu digitalne print masine vezana za "klasicne" hemijske procese i ne spadaju u grupu spomenutih masina u prthodnom postu, neka napise nesto korisno kako bi se pomoglo clanu koji pomoc trazi, a ne da vice "ja sam u pravu" i slicno i oko odgovora okolise kao kisa oko Kragujevca.
Bilo bi korisno da se kaze o kojim masinama je rec i gde se mogu nabaviti!!!

U nadi da ce te zainteresovanom clanu a i ostalim (potencijalnim) kupcima koji se nisu uklucivali u diskusiju, svojim znanjem i poznavanjem materije pomoci i predloziti masinu koja ima bar 500 fotografija na sat (prethodno spomenute imaju preko 1000) a pri tome kako kapacitet tako i profesionalnu izdrzljivost shodnu zahtevu iz prvog posta ove teme, srdacno vas pozdravljam.

"Ocekujemo" konkretan odgovor bez Off topikovanja (u pitanju je velik novac a ne "digici" od 150 eura).
 
Odgovor na temu

zlatko-kg
Zlatko Stojanovic
Kragujevac

Član broj: 75437
Poruke: 51
*.octopussy.neobee.net.

Sajt: www.123rf.com/src_zlatko/..


Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 12:17 - pre 221 meseci
Citat:
zarsilic: Ako neko nesto zna o nekim masinama koje nisu digitalne print masine vezana za "klasicne" hemijske procese i ne spadaju u grupu spomenutih masina u prthodnom postu, neka napise nesto korisno kako bi se pomoglo clanu koji pomoc trazi, a ne da vice "ja sam u pravu" i slicno i oko odgovora okolise kao kisa oko Kragujevca.
Bilo bi korisno da se kaze o kojim masinama je rec i gde se mogu nabaviti!!!

U nadi da ce te zainteresovanom clanu a i ostalim (potencijalnim) kupcima koji se nisu uklucivali u diskusiju, svojim znanjem i poznavanjem materije pomoci i predloziti masinu koja ima bar 500 fotografija na sat (prethodno spomenute imaju preko 1000) a pri tome kako kapacitet tako i profesionalnu izdrzljivost shodnu zahtevu iz prvog posta ove teme, srdacno vas pozdravljam.

"Ocekujemo" konkretan odgovor bez Off topikovanja (u pitanju je velik novac a ne "digici" od 150 eura).



Pa na primer "KODAK PROFESSIONAL 6800 Digital Photo Printer"

detaljnije na http://www.logix-usa.com/pdfs/Kodak6800.pdf
mislim da izbacuje 750 fotografija 10x15 cm na sat,

SONY UP-CR10L SNAP LAB Event Print System





itd itd
Royalty Free - Stock Image and Photo WWW.SHUTTERSTOCK.COM - WWW.123RF.COM - WWW.DREAMSTIME.COM
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 12:28 - pre 221 meseci
Lepe mašine ali mislim da premašuju sumu koju sam odvojio za njihovu kupovinu.Ima li nešto slično polovno kod nas u Srbiji.Zna li neko nekog većeg uvoznika polovnih mašina. Naravno zanima me i sva prateća oprema:papir,hemija itd.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika28.02.2006. u 13:33 - pre 221 meseci
Ovi stampaci nisu skupi, ali ne zadovoljavaju trazene kriterijume. One mogu da ukrasavaju hol daktilobiroa gde je potrebno povremeno odtsampati nesto kvalitetno ali da rade ceo dan non stop, tesko. A i uklapanje cene od 10 dinara po fotki za 10x15 bi bilo interesantno? Kako da bude konkurentan? Kapacitet im je oko 300 fotki 10x15 teoretski dok je jos termalna glava hladna i on zagrevanjem rapidno opada. To znaci da bi svatovci svoje fotke mogli dobiti tek narednih dana kad se otrezne (a tada bi i oko cene bilo diskusije).

http://www.dealtime.com/xPC-Ko...r_6800_Dye_Sublimation_Printer

Sony je jos jevtiniji.

 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika01.03.2006. u 06:51 - pre 221 meseci
Ako neko zna da se prodaje negde neka polovna mašina neka napiše gde i koja je mašina u pitanju.
 
Odgovor na temu

bollmann

Član broj: 88151
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika02.03.2006. u 12:32 - pre 221 meseci
Da li neko nešto zna o mašinama: NORITSU QSS 2901 -- NORITSU 2301 sa digitalnim dodatkom, I AGFI DAJ LAB 1. Svaka informacija je dobro došla.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika02.03.2006. u 13:13 - pre 221 meseci
2901 je solidno resenje (pogledaj amortizaciju)
http://www.climaxphoto.com/noritsu.html

2301 zaboravi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pomoć oko kupovine digitalne mašine za izradu slika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19230 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.