Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera,Firefox,Internet Explorer i ostali browseri--usporedbe i mišljenja

[es] :: Advocacy :: Opera,Firefox,Internet Explorer i ostali browseri--usporedbe i mišljenja

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19050 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp491.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Opera,Firefox,Internet Explorer i ostali browseri--usporedbe i mišljenja13.02.2006. u 14:52 - pre 221 meseci
Da su kojim slučajem Opera ili Firefox instalirani na 70 % računara svijeta spojenih na Internet,da li bi i tada glasili za višestruko sigurnije od IE-a ili barem u većoj mjeri sigurnije?

Jer pisci virusa,spywareaa i adwarea,kad sjednu da stvore neki takav program,imaju u vidu da se on što više proširi i stvaraju ga takvog da iskoristi rupe u najzastupljenijem browseru svijeta--IE-u.

Dakle,kakvo je vaše mišljenje o tome?Jesu li i Opera i Firefox jednako "šuplji" ili samo imaju sreću da su imuni na bolesti IE-a.

EDIT:Promijenjen naslov da bi se obuhvatila širina teme

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 17.03.2006. u 13:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lonelyrider_44
Zrenjanin

Član broj: 42310
Poruke: 445
*.smin.sezampro.yu.



+20 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?13.02.2006. u 16:42 - pre 221 meseci
Morao bih da se slozim sa tobom, medjutim, s obzirom da se sve vise koriste opera i firefox mislim da ni oni vise nece biti toliko bezbedni...
 
Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
Poruke: 1143
*.astra-net.com.



+17 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?13.02.2006. u 23:15 - pre 221 meseci
Surfujem već godinama po n sati dnevno...
Uključim firewall, i pitam se šta to znači "sigurnosne rupe u browseru"?
(Inače, ni service pack-ove za windows ne koristim, i opet ne primećujem "rupičastost").

IE je "šupalj" po tome što nema tabbed browsing, svaki dalji komentar je rasipanje vremena dok se to ne sredi (bez plugin-a).
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?14.02.2006. u 07:23 - pre 221 meseci
1) ovo je tema za advocacy
2) ako mislis da je dovoljno ukljuciti firewall da bis sprijecio exploitanje bugova u IE-u onda normalno da si uspio primjeitti samo tabbed browsing

ko sto rekao... prezvakana tema hiljadu puta u advocacy i drugim forumima.....
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

djoka_iz_kaludjerice

Član broj: 63112
Poruke: 35
*.dsl.fiberworld.nl.

Sajt: www.geocities.com/djoka_i..


+7 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?04.03.2006. u 19:55 - pre 220 meseci
Ma FIREFOX je najbolji ostalo je sve bezveze (da nekazem s*****!!). Jos je sad Gojko napravio ovo gore sto pretrazuje direktno ES .. ma nema boljeg pretrazivaca.... I naravno da nije slucajno bolji, ma i da su hteli da ga naprave da bude losiji od bilo kog drugog tesko da bi supeli....
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?04.03.2006. u 20:57 - pre 220 meseci
Pa sad zavisi ako treba da se, na primer, skidaju velike slike onda je pravi smor i to toliki da se ponovo vratim na IE!
Ima tu još nekih "bubica" ali zasad toliko.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp237.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?05.03.2006. u 11:40 - pre 220 meseci
Što se tiče tih slika,eksperimentiraj sa Operinom mogućnošću Tools>Preferences...>Advanced(tab) pa Loading.Čini mi se da ima još neka mogućnost vezana direktno za slike u Operinim opcijama,ili je to bilo u nekim prošlim verzijama Opere,pa je izbačeno...

Citat:
djoka_iz_kaludjerice: Ma FIREFOX je najbolji ostalo je sve bezveze (da nekazem s*****!!). ...


Možda bi mogao da navedeš KONKRETNE pojedinosti gdje to FF tuče Operu.
Evo ja ću navesti dvije:TRENUTNO daje zaštitu od SVAKOG oblika pop-up-a i možda tu i tamo poneka korisna ekstenzija,npr. za pretragu Wikipedije i ona koja blokira downloading reklamnih bannera(ne znam njeno tačno ime).

S druge strane Opera:
-višetruko brža(glavna prednost Opere!)
-ima integriran mail i IRC klijenat(rudimentarni su,ali zbilja treba li većini ljudi više?)
-Opera mnogo pravilnije prikazuje web stranice(zapravo,mislim da Opera najviše poštuje web standarde)
...

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 05.03.2006. u 12:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_iz_kaludjerice

Član broj: 63112
Poruke: 35
*.dsl.fiberworld.nl.

Sajt: www.geocities.com/djoka_i..


+7 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 11:44 - pre 220 meseci
Citat:

Evo ja cu navesti dvije:TRENUTNO daje zaštitu od SVAKOG oblika pop-up-a i možda tu i tamo poneka korisna ekstenzija,npr. za pretragu Wikipedije i ona koja blokira downloading reklamnih bannera(ne znam njeno tacno ime).


- ajde sto ima pretragu za wikipediju nego ima za [es], IMDB, MSN, BitTorrent, + neki manje potrebni
- i jos puno stvari, ali necu da srozavam ovu konverzaciju sa primerima....

Citat:

- višetruko brža(glavna prednost Opere!)
- ima integriran mail i IRC klijenat(rudimentarni su,ali zbilja treba li vecini ljudi više?)
- Opera mnogo pravilnije prikazuje web stranice(zapravo,mislim da Opera najviše poštuje web standarde)


- Ne moze Opera da ti bude brza od Firefox-a to sve zavisi koliki imas protok ka internetu.
- Pa ima i Firefox ekstenziju za mirc. ( http://releases.mozilla.org/pu.../chatzilla-0.9.71-fx+fl+mz.xpi )
- To nije tacno, ja do sada nisam naisao ni na jednu stranicu koja ima problem sa firefox-om.


 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp231.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 15:48 - pre 220 meseci
I Opera ima inline pretragu,dakle samo u Adress Bar upišeš "g traženi pojam" i otvori se Google stranica sa rezultatima...doduše samo za fiksirani broj stranica postoji taj način pretrage.

Nisam mislio na brzinu prema Internetu,nego na procesorske i memorijske zahtijeve(memorijske naročito).Po tome je FF jednak,po mome utisku,ozloglašenom IE-u.

Što se tiče pravilnog prikazivanja stranica,ovo je primjer stranice u FF-u:

http://img485.imageshack.us/img485/927/firefox5pq.jpg

a ovo je ista stranica u Operi:

http://img477.imageshack.us/img477/2287/opera7hx.jpg
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 16:44 - pre 220 meseci
Citat:
-Opera mnogo pravilnije prikazuje web stranice(zapravo,mislim da Opera najviše poštuje web standarde)


i



ako odes na taj forum i pogledas kod onda ces primjetiti da je apsolutno NE standardan i bas zato ga Opera koja "najviše" poštuje standarde i prikazuje točno, tj. ne poštuje standarde i žvaće bilo kakav kod ista stvar kao i IE ... dok firefox koji poštuje standarde nemože pokazati tu stranicu kako treba.
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 16:54 - pre 220 meseci
Citat:
Što se tiče pravilnog prikazivanja stranica,ovo je primjer stranice u FF-u:

http://img485.imageshack.us/img485/927/firefox5pq.jpg

a ovo je ista stranica u Operi:

http://img477.imageshack.us/img477/2287/opera7hx.jpg


http://validator.w3.org/check?...s%26q%3D38%26n%3Dlast%23bottom

Užas.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

djoka_iz_kaludjerice

Član broj: 63112
Poruke: 35
*.dsl.fiberworld.nl.

Sajt: www.geocities.com/djoka_i..


+7 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 17:08 - pre 220 meseci
Evo bas sam sada hteo da postavim slicicu da se vidi da cak ni IE nece da prikaze stranicu kako treba.... ali sada nema potrebe, sve je receno.


 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?06.03.2006. u 19:53 - pre 220 meseci
Citat:
Jos je sad Gojko napravio ovo gore sto pretrazuje direktno ES


Nije Gojko napisao, pogledaj forum 'Vesti'.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 01:26 - pre 220 meseci
opera ne moze biti brza od nijednog browsera u pitanju protoka prema njemu. to je sve stvar implementacije tcp/ip stacka u operativnom sustavu. ali, opera ima mnogo inteligentniji rendering engine za stranice od firefoxa i explorera, recimo da ne ceka da skine neku sliku od 70 kb da prikaze tekst na stranici. i recimo, kod browsanja nekih drugih sarenih foruma gdje svaki user ima avatar + grafiku u potpisu, a jedna stranica topica ima oko 30 postova, internet explorer i firefox cekaju da skinu 50% koda i sadrzaja prije nego sta to renderiraju. opera ide malo pomalo, ali dovoljno da ti citas ono sta ti je izrenderirano dok se drugo radi. te male cake cine operu brzom. i razno razne opcije tipa dinamicko uljucivanje / iskljucivanje loadinga slika su zakon. konkretan primjer su opet forumi takvog tipa, gdje ti 80% vremena iscitavanja zauzme skidanje debilnih 200x200 avatara sta kreteni postavljaju. jednostavno ih iskljucis, i citas sta je napisano, sta je upravo poanta foruma.

opera je zakon.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.dialup.blic.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 10:05 - pre 220 meseci
Opera je stvarno sjajan borwser. Ja koristim FF, sviđaju mi se neke ekstenzije a i više mi paše.

Što se mene tiče, jedina prava stvar u kojoj je FF bolje od FF je ta što zauzima manje memorije. FF sa 15 tabova + 3 sata jede 400mb memorije. Opera satim stvarno nema problema.

FF je opet bolji od Opere zato što ima više ekstenzija.


Obra browsera su položila. Razlike su u nijansama tako da kako se kome sviđa.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 10:58 - pre 220 meseci
Opera je bolja od FF i IE (koji su IMHO djubre) zato sto nema ekstenzija - tj. svaka susa ne moze da pravi spyware. FF jos nije meta, ali ce postati ako nastavi da dobija udeo u trzistu. BTW, moram da kazem da je IE DOM inspector zakon, samo vidite ovo, To je MS web development ekstenzija:



I IE7 ca biti bolji od FF, sa ovakvim DOM inspectorom. Samo ga probajte: http://www.microsoft.com/downl...d5e1db91038&displaylang=en

Dakle *ahem* pretenciozan je naslov ove teme. IE ima najbolji DOM inspector koji postoji, Opera 9 dobija Bittorrent podrsku, FF najbolje podrzava W3C standarde i postoji brdo ekstenzija za njega... Ovo vam se mozda ne svidja, ali nereseno je a ne "Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?"

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.03.2006. u 12:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 17:12 - pre 220 meseci
Citat:
FF najbolje podrzava W3C standarde


Ne znam gde spada ACID-2 test, ali evo rezultata Opere 9 i Firefox 1.5.0.1:




Posto je Opera 9 jos u izradi, ima li neka verzija FF (2.0?) koja je takodje u izradi pa da uporedimo, da ne bude da sam namerno stavio Operu 9 i FF 1.5. :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.03.2006. u 18:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 19:39 - pre 220 meseci
Do danas sam koristio IE engine, nadgradnja Avant browser. To je padalo! Maxthon je bolji izbor. Go, plain IE je bolja opcija.

Od danas sam na Operi 8.53.b7722! Poslušao sam vas i na ovo sranjce PII na 333 MHz i 128 MB rama ona LETI! Sve je lepo i stabilno, i privikavam se aktivno. Šta sam samo čekao dosada?

Ranije sam cepao i FF, ali je to paralisalo ceo komp povremeno. Zaista je prezahtevan! I ne smatram ga bogznakakvim izborom. Osim zaista najboljeg tab browsinga.

Šta je sa tom Opera 9 verzijom? Jel to Beta ili ne? Ne nađoh je na njihovom sajtu.

Još jednom, hvala momci!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?07.03.2006. u 22:27 - pre 220 meseci
znam da ovo nije u duhu Advocacy foruma ali .... predajem se protiv zadnjeg ACID-2 testa nemam komentara... zagrizeni sam Firefoxaš ali eto idem da vidim šta će opera da mi rješi u životu ....
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Opera i Firefox,kvalitetniji browseri od IE-a--slučajno ili ne?08.03.2006. u 14:44 - pre 220 meseci
Opera jeste brza ali je prenabudžena i nepregledna, a FF je glomazan i spor. U poslednje vreme koristim ili IE (Windows) ili Epiphany (Linux i FreeBSD).
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Opera,Firefox,Internet Explorer i ostali browseri--usporedbe i mišljenja

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19050 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.