Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara

[es] :: Video karte i monitori :: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12199 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara21.01.2006. u 15:22 - pre 222 meseci
Mozda ce Vam ovo pomoci.

PS. RGB su niskoimpedantni izlazi tako da slobodno mozete koristiti
za drajvovanje vise stepena.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 21.01.2006. u 16:25 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara21.02.2006. u 20:03 - pre 221 meseci
Stigle su mi one dve "Gigabyte GV-3D1-68GT" video karte i ploca "GA-8N SLI Quad Royal", upravo radim testiranje, i tražim po netu gde je problem...

Ceo dan sam se cimao, i jedva napakovao to sve u kućište, međutim, nikako mi na drugoj kartici neće da inicijalizuje dva sekundarna monitora, i sada imam prikaz na 'samo' 6 monitora, a nikako mi ne uspeva još ona preostala dva da inicijalizujem...

Nadam se da ću večeras uspeti da poteram svih 8 ekrana sa ovom konfiguracijom, pa ću postovati fotke ovde...

Za sada evo samo jedna fotka kako to sve izgleda kad je (nekako) spakovano u kućište...

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara21.02.2006. u 20:36 - pre 221 meseci
@ventura

Koje napajanje je u pitanju,koje jachine?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara21.02.2006. u 20:41 - pre 221 meseci
Napajanje je Cooler Master od 450w
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara21.02.2006. u 22:51 - pre 221 meseci
Citat:
ventura: Napajanje je Cooler Master od 450w

zaboravio si REAL POWER.
Ventura, ti k'o da gonis tramvaje a ne monitore. Sta je to u tvojoj masini? Po hladnjacima sudim i ovaj Cooler Master ce biti malo. Ja sa njim teram 7 uredjaja sa prosekom 250W potrosnje ali ovo sto vidim u tvojoj kutijici izgleda kao Dynacord 2KW.

[Ovu poruku je menjao buljko dana 21.02.2006. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara22.02.2006. u 15:00 - pre 221 meseci
Citat:
buljko: zaboravio si REAL POWER.
Ventura, ti k'o da gonis tramvaje a ne monitore. Sta je to u tvojoj masini? Po hladnjacima sudim i ovaj Cooler Master ce biti malo. Ja sa njim teram 7 uredjaja sa prosekom 250W potrosnje ali ovo sto vidim u tvojoj kutijici izgleda kao Dynacord 2KW.


Pa radilo je to sve nekih 6 sati sinoc, i nije dolazilo do nekog preteranog pregrevanja... A stavili smo 6 ventilatora dodatnih za svaki slučaj, i jos je kućište odozdo izbušeno kako bi ventilator od donje grafičke izduvavao napolje..


Inače, ispalo je da sam sve ovo kupio za džabe, ida ovo ustvari niko na svetu nije ni probao ni uspeo, već da su svi samo teoretisali... Ova ploča je jedina koja ima pcix16 slotove na sebi, i slagali su da ima 4 komada, ustvari ima samo dva, a druga dva su pcix8, a fizički je nemoguće zabosti ove dve grafičke u dva susedna pcix16 jer su preblizu jedan drugome, i fali čitav 1 cantimetar....

Napravio sam reklamaciju Gigabajtu u Holandiji od kojih sam i kupio ovu opremu, i rekao sam im da mi ili zamene ploču odmah za neku koja može to da podrži (a ne postoji trenutno nijedna koliko je meni poznato), ili da mi vrate pare i za ploču i za grafičke... Pa ću videti šta na šta će izaći sve...


I onda ladno uzmem sve one sajtove koji baš pišu o toj ploči i toj grafičkoj, i svi negde na kraju tekstvoa kažu da je to ustvari sve teorija, i da to niko nikada još nije probao, ali teoretski bi radilo...

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 22.02.2006. u 21:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara22.02.2006. u 16:58 - pre 221 meseci
Osecam da se sada u Gigabajtu cesu gde ih ne svrbi. Garantovano se gledaju i
misle, kome li je palo na pamet da budzi tolike monitore. Istina je da retki
od nas iskoriste 100 % mogucnosti svoje ploce, graficke... Ti si na zalost
po njih jedan od onih koji traze da SVE radi. I treba, kada das tolike pare
(znem da je ispalo jeftino po tebe) ima da mora radi, i da pita jel ima jos,
a ne da fale silni cm. To se kod svih ploca primecuje. Kod klasicnih ploca
sa 5 pci, vide se nedostaci u prostoru. Pa ja pored klasicne 9550 ne mogu
najlepse da zaglavim slot do neku stvarcicu kao zvucni i sl, to bi pucalo ko
kineska torba za cdejke kada bi se sve zapakovalo. Ti si dokazao da teorija
kod ovakve egzotika cesto biva NOT LESS OR EQUAL. Nadajmo se da ovekve
probleme niko od nas nece imati u odsutnim trenucima. Npr, neka zurka,
prezentacija ili sl.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara22.02.2006. u 18:56 - pre 221 meseci
nemogu da verujem da nece da radi...
negde sam procitao tekst o instalaciji ovakvog sistema. Treba prvo ubosti jednu karticu, pa sve zavrsiti sa njom, pa tek onda drugu.

pisalo je i da ce se sistem predstaviti kao da ima 3 GPU-a (iako ih ima 4), tj prva kartica ce biti kao 1 GPU, a druga kartica kao dodatna 2.

@ventura:
gde si ovih dana.. bas bih voleo da vidim to cudo
btw.. koje si drivere koristio? da li mozes da napises sta si sve konfigurisao i na koji nacin?

yooyo
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara22.02.2006. u 19:15 - pre 221 meseci
@Vill: Kada sam pravio porudžbinu navedeno im je za šta planiram da koristim, na šta su oni rekli da to može, i lažu u specifikaciji da ima 4 pcix16 slota, a nema, ima samo dva...


@yooyo:
Aj svrati do mene u firmu, do nedelje sam u Beogradu, posle idem u Bukurešt na 10-tak dana... Poslaću ti na PP moj mob pada se čujemo....

Koristio sam default drivere od grafičkih koje sam dobio na CD-u, OS je clean instalacija WinXP SP2, bez ičega..

On meni ustvari i prepoznaje samo 3 GPU-a, i to mi prijavljuje u sistemu, međutim one su prepoznate kao 3 dual head grafičke, i u display properties mi daje samo 6 ekrana, ona preostala dva nisam uspeo nikako da namestim... Mislim da je upravo fora u tome što je ova kartica ustvari dve kartice u jednoj, i treba joj PCIx16 da bi obe radile kako treba, ako je ustekana u PCIx8 onda radi samo jedna... Ja sam se igrao sa drajverima, sa bios podesavanjima, sa one dve male kartice što sam dobio uz poču, sa preubadanjem kartica.. Sve živo i neće...

Obe grafičke sam isprobao, jednu po jednu ubo u PCIx16 slot, i windows uredno obe prepozna kao 2 GPU sa 4 displeja, znači obe su tehnički ispravne...

Danas mi je prolazilo kroz glavu da napraivm neki extension za PCIx16 konektor, neki najobičnij proužetak, ali nemam pojma kako bi se to odrazilo na stabilnost celokupnog sistema...

Inale, sad ću da smanjim par fotki od juče, pa ću okačiti u narednoj poruci...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara22.02.2006. u 20:03 - pre 221 meseci
Glavne komponente na stolu, spremne za montiranje:


Grafička - Gigabyte GV-3D1-68GT


Matična ploča - Gigabyte GA-8N SLI Quad Royal


Osam 19" LCD monitora:


Montiranje hladnjaka na procesor:


Ubodena prva grafička (ovde se već vidi ispala.. Onaj plavi slot odmah ispod grafičke je drugi PCIx16 u koji treba da

se ubode druga grafička da bi moglo da radi u full modu 4 GPU 8 ekrana):


Pošto druga grafička ide skroz na dno, treba joj rupa za hlađenje :)


Ovo je finalni rezultat:


Sve složeno u kućište:


Samo grafičke:


Pogled na backdoor :)


VGA konektori:


Muka sa podešavanjima:


I na kraju kapiramo da je potreban čitav 1 cantimetar da bi se dve grafičke uštekale u dva postojeća PCIx16 slota :(

 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara24.02.2006. u 10:06 - pre 221 meseci
Jesi li pogledao Matrox-ova resenja, npr. http://www.matrox.com/graphics/corp/financial/products/qidlp.cfm ako se nisi izborio vec sa ovim koje si kupio? :)
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Prikaz na 8 ekrana sa jednog racunara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12199 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.