Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!

[es] :: Zaštita :: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!15.11.2005. u 21:34 - pre 224 meseci
Pozdrav svima...
Imam problem oko ZoneAlarm Firewall-a 5.5.062.004, tj. Update antivirusnih definicija uspe, ali dijalog Update-ovanja se ne sklanja; posle zavrsenog Update-a, ostaju mi samo jos dva najobicnija moguca klika misem, bilo koja komanda ili zadatak, i nakon toga masina totalno blokira, Explorer zakuca i ne mogu ni da aktiviram Task Manager da bi se oslobodio problema...
Ako je nekom poznata situacija i zna resenje, molim vas za pomoc.
Imam jos i Kaspersky Personal 5.0.390 kome sam iskljucio "Protection against network attacks" da ne bi dolazio u konflikt sa ZoneAlarm-om.
OS: Windows XP Professional 2002, Intel Celeron CPU 2.40 GHz, 512 MB RAM

Hvala, Vlada
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 01:32 - pre 223 meseci
Cao ljudi... vidim niko nista ne odgovara... nije vam poznat problem...
E, a sada imam najnoviju verziju ZoneAlarm Security Suite 6.1.737.000 i ponovo isti problem. Da ne bi sve ponavljao, ukratko: nakon AV update-a slika zamrzava, i jedino mi preostaje restart. Nakon restarta, update je uspeo i sve sljaka kako treba.
Ima li ko bar ideju sta bi moglo biti???
PLEASE!!!!!!!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 02:49 - pre 223 meseci
Poznato nam je mnogo sta, ali sta vredi kad ti se savet nece svideti, a on glasi OKANI SE ZA.
Bas zbog mnogobrojnih primera slicnih tvome, a ja sam se definitivno uverio u njegovu "moc" kad sam video na jednom kompjuteru da je propustio sassera, od tada sam rekao hvala ali ne hvala.
 
Odgovor na temu

Doxon
Dok Milioner
EU

Član broj: 73106
Poruke: 19
*.17.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 13:21 - pre 223 meseci
Majstore,a sto da se okane ZA?!Po meni je ZA jedan od naboljih firewalla a ko zna iz kojih je razloga taj dobio sassera i da li je uopste dobio!!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 13:52 - pre 223 meseci
Eto znao sam da vam se savet ne svidja, ZA je najvece s**** koje sam video, utisak je mozda subjektivan ali pretrazi malo net. Sto se sassera tice mogu ti reci da sam ga licno cistio i krpio sistem na kojem je bio instaliran ZA.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.12.2005. u 16:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 14:56 - pre 223 meseci
@tordajev
Stvarno ne znam šta bih ti drugo savetovao osim da promeniš firewall. Izgleda da baš nemaš sreće sa ZA. Ja sam ranijih dana koristio ZA, ali sam postepeno prešao na malo profesionalnije firewalle (po mom mišljenju, naravno) kao što je Outpost firewall Pro.

Inače mene je ZA služio prilično dobro (nije mi se dešavalo ništa slično ovome što je Goran pomenuo), ali dešavalo mu se da se jednostavno zaglupi. Primer "zaglupljivanja" (u mom slučaju) je bilo selektivno ili kompletno blokiranje aplikacija koje izlaze na internet (pričam o aplikacijama koje su imale outbound dozvole). Ali eto, mom ocu sam instalirao ZA (free edition) na laptop i on do sada nije imao nikakvih primedbi na njega.

Treba razumeti da ne postoji 100% siguran firewall (ili AV ili bilo koji drugi sigurnosni paket).
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 15:19 - pre 223 meseci
Narode, bespotrebno se svađate – bezbednost jako puno zavisi od toga kako ste konfigurisali firewall.

@ tordajav

Mislim da je tvoj problem nastao jer si imao uključenu opciju za zaštitu anti-virusnog programa. Najverovatnije je ZA bio podešen da nadgleda tvoj AV softver i nakon ažuriranja (updatea) ZA je izmene shvatio kao pokušaj virusa da onesposobi AV i zbog toga je došlo do blokade.

Dakle, reinstaliraj ZA i AV i isključi tu opciju za nadzor AV programa.

Pozdrav,
Buum
 
Odgovor na temu

Doxon
Dok Milioner
EU

Član broj: 73106
Poruke: 19
*.17.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 16:57 - pre 223 meseci
Ja volim da se druzim sa ljudima i ne volim da se svadjam za gluposti kao dete ali obozavam polemike i razmenjivanje iskustava i misljenja o ovakvim stvarima!Znate,svako ima neko svoje iskustvo da li to bilo pozitivno ili negativno ali je problem sto jos niko ni na jednom sajtu nije detaljno objasnio zasto se kod nekih ZA i KAV ne slazu a kod drugih sljaka sve perfektno?!Ja licno drzim na masini ZA i KAV 8 meseci i nikada nisam imao problema!Ja nisam expert za kompjutere samo pricam svoja iskustva i pratio sam testove raznih grupa po svetu koji su na osnovu tih testova izjasnjavali zasto je neki program bolji ili losiji i zasto?!Ja inace imam hrpu pitanja za vas pa ako zelite da pomognete mogu da ih postavim!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!20.12.2005. u 17:09 - pre 223 meseci
Slobodno ih postavi ali ako nisu usko vezana sa ovom temom otvori nove teme, svi koji su zainteresovani, imaju vremena i hoce da pomognu verujem da ce se javiti, na kraju krajeva ovaj forum ima 80.000 clanova, tako da samo napred.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.12.2005. u 18:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!22.12.2005. u 21:48 - pre 223 meseci
Ljudi, hvala vam mnogo... nisam verovao da ce toliko ljudi odgovoriti...
Bas sam se iznenadio...
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: ZoneAlarm nakon Update-a totalno blokira Explorer - POMOC!!!

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.