Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara

[es] :: Ostali hardver :: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara

[ Pregleda: 4243 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara25.10.2005. u 19:37 - pre 224 meseci
Molim za pomoć u vezi problema iznetog u naslovu.
Konfiguracija mi je sledeca: MB ASUS A8NE
CPU AMD ATHLON 64
HDD MAXTOR 120 GB
Memorija 2X256 Mb
Napajanje CHIEFTEC 360 W
Mislim da ostali delovi nisu bitni za problem koji imam.
Unapred hvala onima koji ovo procitaju i eventualno mi daju savet.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

MrLimeni
Montenegro

Član broj: 27761
Poruke: 100
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara26.10.2005. u 01:05 - pre 224 meseci
Da li su ti mis i tastatura USB? A ako jesu, da nisu na komp spojeni preko ispravljaca na PS/2 konektor?
Ako jesu, skini taj ispravljac(ili kako vec zoves) i prikaci ih na USB portove... meni je to rijesilo problem.


... Mu .... Mu ...
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara27.10.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
Nisu USB, oba su na PS/2 klasično.
 
Odgovor na temu

cybercube
Velimir Perunovic
Student
Beograd

Član broj: 72442
Poruke: 3
195.252.113.*



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara27.10.2005. u 21:45 - pre 224 meseci
Pozz!!
I ja takodje imam chiftek kuciste pa i meni radi mis i tastatura ali to nije nikakav problem, ako ti je mis i tastatura logitech onda mora da ti stalno rade, kao i vecina novijih optickih miseva, ali ako ti to smeta jednostavno na produznom kablu iskljuci struju i nece ti raditi ni mis ni tastatura. )
cybercube
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara28.10.2005. u 00:05 - pre 224 meseci
Citat:
cybercube: Pozz!!
I ja takodje imam chiftek kuciste pa i meni radi mis i tastatura ali to nije nikakav problem, ako ti je mis i tastatura logitech onda mora da ti stalno rade, kao i vecina novijih optickih miseva, ali ako ti to smeta jednostavno na produznom kablu iskljuci struju i nece ti raditi ni mis ni tastatura. )


Ma ne smeta mi samo sam se pitala da li je to normalno, tj. da možda nije neki nedostatak u biosu ili na matičnoj ploči. Inače miš mi je A4tech optički a tastatura Millenium (ne sećam se od koje firme) nasleđeno iz prethodne konfiguracije. S obzirom da tada nisu bili uključeni pri isključivanju računara, verovatno si u pravu da je to zbog CHIEFTEC napajanja.
Hvala na odgovoru.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara28.10.2005. u 07:27 - pre 224 meseci
Napajanje racunara nema uticaja na tu pojavu. Ako je racunar podesen da se moze ukljuciti i sa tastature ali i klikom na neku kombinaciju tastera na misu onda i moraju da budu ukljuceni. Proveriti u uputstvu za plocu kako to iskljuciti. Nekada moze u BIOS-u a nekada i kratkospojnicima na ploci

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 31.10.2005. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara31.10.2005. u 15:23 - pre 224 meseci
U BIOS-u je to već isključeno, ako misliš na KEYBOARD POWER ON (stoji disabled)
a što se tiče kratkospojnica, ne znam gde se nalaze i dali možda to treba da uradi serviser.
Hvala na odgovoru,
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 31.10.2005. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara31.10.2005. u 20:21 - pre 224 meseci
Da stavim tačku na ovu temu:

Potpuno je normalno da miš i tastatura svetle na novim konfiguracijama, a o razlozima sam pisao na X tema u ovom forumu (hint: Pretraga). Ta osobina zavisi ISKLJUČIVO od ploče, a prvi put se pojavila u paketu sa ATX standardom.

Toliko.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara01.11.2005. u 10:39 - pre 224 meseci
E pa veliko hvala StORM-48.
Nadam se da ne zameraš što sam pitanje postavila, iako je možda već ko zna koliko puta već odgovoreno, ali kad neko ima neki problem, ćesto je teško iz naslova pitanja na forumu otkriti identičan problem svom.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

nid
Nikola Ristic
Beograd (Dorcol)

Član broj: 50271
Poruke: 174
195.252.86.*

Sajt: www.limundo.com/ref/nid


Profil

icon Re: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara14.11.2005. u 21:35 - pre 223 meseci
Imam A4Teach RAINBOW SWOP ne znam tacno koji i svetli kad je komp ugasen...........
Nemoj da brines to je sasvim normalnoo..
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Mis i tastatura ostaju ukljuceni i nakon iskljucivanja racunara

[ Pregleda: 4243 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.