Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva

[es] :: Linux desktop okruženja :: Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva

[ Pregleda: 3007 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
195.252.118.*

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva19.09.2002. u 19:14 - pre 262 meseci
Planiram da postavim jedan računar pod Linux-om (ukoliko postane previše komplikovano sa Linux-om ide Win98) koji radi sa 17" monitorom. Taj komp će da služi za gledanje DivX filmova i TV programa.

Koju TV karticu predlažete?

Evo prioriteta (redom po važnosti):
Jednostavnost upotrebe i kvalitet prikaza, kvalitet, cena, sve ostalo.

Kakva su iskustva?

Veoma mi je bitna jednostavnost upotrebe jer su u pitanju veoma neupućeni korisnici. Ukoliko ovo nije jednostavno izvodljivo pod Linux-om (vidjao sam veoma jednostavne programe za kontrolu TV kartice pod Winblowsom) prva alternativa je Win98.

Uzgred, koji je realni minimum za kvalitetno prikazivanje DivX filmova? Mislim na kompletnu konfiguraciju računara - CPU, RAM, grafička kartica...
*************************************
 
Odgovor na temu

Iksen
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 3573
Poruke: 55
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva20.09.2002. u 04:37 - pre 262 meseci
A da ipak metnesh Win na taj kompjuter ?

Ima Linux razne dobre osobine, ali jednostavnost upotrebe od strane "veoma neupucenh korisnika" nije jedna od njih.

Necu ustvrditi kako je bilo komplikovano poterati Pinnacle PCTV karticu, ali ipak je trebalo kompajlrati krenel, srediti modules.conf, staviti u XF86Config odgovarajuci modeline za prikaz u fullscreen-u i najzad dodati kanale u konfiguracioni fajl od programa (xawtv), a sve uz prouchavanje odgovarajuce dokumentacije za svaki od nabrojanih koraka. U stvari vishe zamento nego komplikovano.

Elem, ako tvoji "veoma neupuceni korisici" nemaju nameru ozbiljnije da se upute ne bi li gledali tv na Linux-u, metni ti njima Win i bog da ih vidi. Zapravo, nisam siguran zashto insistirash na Linux-u za ovakvu stvar ...
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva20.09.2002. u 08:54 - pre 262 meseci
Bilo koja mIRO kartica za Brooktree chipset-om.

Ostatak konfiguracije >300MHz >64MB, blackbox || icewm okruzenje ....
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

chomy

Član broj: 5652
Poruke: 1
*.verat.net



Profil

icon Re: Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva07.10.2002. u 23:20 - pre 262 meseci
ja sam instalirao svoju obicnu 100dm kworld tv/fm karticu i radi ok sa xawtv i motv-om. drajvere vec poseduje RH 7.3 Valhalla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Pristupačna TV kartica koja radi pod Linux-om: predlozi, saveti, iskustva

[ Pregleda: 3007 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.