Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte

[es] :: Linux mreže :: Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte

[ Pregleda: 3308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte29.09.2005. u 19:06 - pre 226 meseci
Ovo je vrlo čudno i javlja se na Slackware 10.1 (kernel 2.4.29), a kad probam sa Debian 3.1 (kernel 2.6.8) koji imam na drugoj particiji sve radi OK.

Naime, povezao sam modem na USB port da bih uštedeo mrežnu karticu. Da bi modem mogao da radi potrebno je učitati modul CDCEther. Onda se sa ifconfig normalno konfiguriše interfejs. Kad to uradim iz komandne linije, sve prođe kako treba i radi internet. Ali, ako to isto ubacim u rc.local ili u bilo koji fajl koji se izvršava pri podizanju sistema, javlja se greška kao da modem nije priključen na USB i interfejs se ne podigne. Naravno, učitavanje modula nije problem.

Code:
SIOCSIFADDR: No such device
eth2: unknown interface: No such device
SIOCSIFBRDADDR: No such device
eth2: unknown interface: No such device
SIOCSIFNETMASK: No such device
eth2: unknown interface: No such device
SIOCADDRT: Network is unreachable
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte30.09.2005. u 05:51 - pre 226 meseci
Ako si podesio parametre sa netconfig ili ih upisao rucno u rc.inet1.conf, rc.local nije pravo mjesto za ucitavanje modula posto se izvrsava posljednje, rc.modules je pravo mjesto.

Ili postavljas parametre u rc.local, u tom slucaju se tih par ifconfig linija izvrsi prije nego se ucita sam modul, probaj dodati mali timeout, nesto kao:
# rc.local
modprobe modul
sleep 2
ifconfig ...
ifconfig ...





[Ovu poruku je menjao anrxc dana 30.09.2005. u 06:54 GMT+1]
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte30.09.2005. u 11:01 - pre 226 meseci
Ne učitavam modul u rc.local, nego u rc.M, stavio sam ga ispred poziva rc.inet1 skripta. A u rc.local sam dodao

Code:
ifconfig eth2 10.1.3.187 broadcast 10.1.255.255 netmask 255.255.0.0 up
route add default gw 10.1.0.2


A ovo drugo mi nije jasno, jer on ne prelazi na sledeću liniju dok se prethodna ne završi, osim ako ne staviš & na kraj.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte30.09.2005. u 18:41 - pre 226 meseci
Ali radi!!! (sleep 2) Ko bi rekao, izgleda da posle ucitavanja modula treba mu neko vreme dok uspostavi vezu preko USB-a. Hvala

[Ovu poruku je menjao Marko_R dana 30.09.2005. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Konfiguracija kablovskog modema na USB portu preko startup skripte

[ Pregleda: 3308 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.