Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?
(Zaključana tema (lock), by MMX)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13910 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 13:50 - pre 225 meseci
DA LI NEKO MOZDA IMA ISKUSTVA SA MOBTELOM - KAKO SE PROLAZI NA SUDU, KADA JE LOGIKA NA VASOJ STRANI:)?
Evo ukratko. Dugujem im za neplacen racun iz decembra 9200dinara.

Nisam imao novac da platim do skoro, kada sam im napisao fax i ponudio da platim taj dug i sve kamate koje idu na to. To je po meni fer i OK za obe strane.

Medjutim, malo im je da im vratim dug plus kamatu, pa su u medjuvremenu napumpali racun NA 21.250 DINARA- ZNACI JOS 12.000 dinara na ime 'pruzenih usluga', iako su mi iskljucili telefon jos u januaru!!!???

Ako to nije pokusaj pljacke ne znam sta je!

Znaci oni su mi svakog meseca uredno ispostavljali racun iz decembra uvecan za sve usluge paketa mobipro90, kao da sam slao 90 poruka i koristio 90 minuta besplatnih razgovora.

Sada sam u dilemi - da platim i da me me tako oplacakju , ili da idem na sud? kakve imam sanse tamo?

Problem je sto ne znam gde mi je taj ugovor iz 2001. godine, oni tvrde da sam potpisao da kako oni mogu da mi naplacuju svakog meseca a da ja ne mogu da otkazem ugovor dok sve ne platim.

Verujem da nema logike da platim bilo sta vise od duga do momenta iskljucenja iz mreze, plus kamate ma taj iznos.

Necu da im placam harac za 'pruzene usluge'!

Eto, da li neko ima neku informaciju o sansama na sudu, neko slicno iskustvo?


Hvala unapred
Pozdrav!

Lazar
freedom is not free
 
0

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 14:40 - pre 225 meseci
tuzno ali istinito - moraces da platis. a sto duze cekas kamata je sve veca
 
0

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 14:45 - pre 225 meseci
hvala filo! v
erovatno si u pravu -- jer logika nema uvek pristup unutar granica SCG.

ipak jos sam u dilemi - i rado bih na sud, samo kad bih znao da ima neke sanse da se postigne pravda, a to je da platim dug i kamatu a ne harac!

pozdrav!
lazar
freedom is not free
 
0

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.blueisp.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 16:03 - pre 225 meseci
Ovo je citat iz ugovora:

Code:
 Za vreme privremenog isključenja iz GSM mreže, Pretplatnik je dužan da plaća pretplatu


Znači u ovom slučaju Mobtel je u pravu, tako da mislim da je bolje da im lepo platiš to što duguješ nego da se vučeš po sudovima i trošiš još više novca.

Ugovor možeš preuzeti sa:

http://www.mobtel.co.yu/documents/Opsti_uslovi_Ugovora.pdf


[Ovu poruku je menjao MMX dana 15.09.2005. u 17:04 GMT+1]
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
0

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 16:05 - pre 225 meseci
Nema neke logike ni da ideš na sud, jer nema šanse da pobediš jer si potpisao taj ugovor za koji kažeš da si ga izgubio, a u njemu piše sve lepo crno na belo i ti si se složio sa tim.
 
0

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?15.09.2005. u 16:07 - pre 225 meseci
MMX je bio malo brži... :D
 
0

NikolaBlink
Blink Solutions
Beograd

Član broj: 66261
Poruke: 69
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zezamose.com


Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 00:14 - pre 225 meseci
Slazem se sa svima koji su ti napisali da je mobtel u pravu. Ali isto sam cuo da ima tim fenomenalnih pravnika. Tako da... Ne bih ti preporuciovao da odugovlacis vise, jer kamata raste.

PS ni ja nisam hteo dugo da im platim neki dug pre nekoliko godina... uh, bilo je bolno kad su mi ispostavili krajnju cifru.
Besplatne igre i igrice za decu
http://www.zezamose.com
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 00:22 - pre 225 meseci
Da li neko zna koji je period posle koga Mobtel tuzi korisnika zbog neplacenog racuna?
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 01:17 - pre 225 meseci
Zamisli da si iz banke uzeo u decembru prosle godine 10000 dinara... sta mislis kolika bi kamata bila do sada?

Btw, postoji velika razlika izmedju iskljucenja broja i raskida ugovora. Ti si duzan da placas pretplatu sve dok je ugovor na snazi, bez obzira na to da li je broj ukljucen ili nije. Ugovor se raskida jednostrano od strane Mobtela tek 90 dana nakon kompletne suspenzije broja. Znaci treba da ne platis 7 racuna pa da Mobtel raskine ugovor. Znaci, ako ti je broj iskljucen u Januaru potpuno (odlazni i dolazni saobracaj) ti imas posle toga jos tri meseca pretplate.

Svako ima pravo da nema pare (nije sramota) ali onda odes odmah i kazes "ljudi, takva je i takva stvar, dajte da raskidam ugovor i placam u nekoliko rata bla bla bla". A ne da se posle devet meseci obratis Mobtelu sa molbom za placanje na rate.

Sigurno si video da je vrag odneo salu (odnosno postar doneo tuzbu) pa si tek onda ponudio da platis. Obicno tako biva.

A sto se tice kontra tuzbe, slobodno mozes da tuzis, bez obzira sto ti nemas ugovor. Ima Mobtel kopiju koju sa tvojim potpisom. U svakom slucaju budi uveren da u tu cifru od 21000 dinara nije uracunato nista sto nisi potpisao i nista sto nije po zakonu (kamata, eventualni sudski troskovi, krsenje ugovorne obaveze i slicno).
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 01:39 - pre 225 meseci
Jebiga, ugovor je ugovor. Ti si ga potpisao... stoga plati pa klati i pamet u glavu sledeci put.
 
0

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 12:50 - pre 225 meseci
hvala svima na savetima!

resio sam da platim - ali i da napisem kratko pismo Blicu i upozorim buduce korisnike sta ih ceka, pa ce barem neki ljudi odabrati konkurenciju, i tako cu im malo vratiti za ovak gubitak.
inace ja sam isao u do njih februaru ali su odbili da mi daju na rate. a ugovor su raskinuli tek 30.juna.
od januara koristim prepaid broj, i to je dosta bolja varijanta, nema iznenadjenja.
mada sam imao reklamaciju jer su nalpacivali sms iz bugarske po 50 dinara, zalio sam se i vratili su mi novac!
pozdrav i veliko hvala svima!

lazar


[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 16.09.2005. u 14:29 GMT+1]
freedom is not free
 
0

angeluss
Beograd/Vozdovac/Kumodraz

Član broj: 48651
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

ICQ: 331024642


Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 13:17 - pre 225 meseci
ja sam imao slicno iskustvo ali ono se nije sastojalo u placanju tolike ciifre - naime tada sam jos imao paket mobi fun (pretplata 100 dinara, 10 free minuta, 100 free poruka) i otisao sam na ekskurziju u Italiju- kada sam se vratio vec prvi dan moje stanje na racunu tj koliko sam bio duzan je bilo 1500, vec sutradan je bilo 3000 a posle dva dana 8000!!!! i tako ja nisam placao racun jedno 5 ili 6 meseci ali kada sam ga konacno platio platio sam onu sumu koju sam i bio duzan onog trenutka kada su me iskljucili, sto znaci da mi nisu dodatno pumpali racun mozda sam platio nekih sezdesetak dinara vise za ceo taj period koji sam bio iskljucen...

[Ovu poruku je menjao angeluss dana 16.09.2005. u 14:20 GMT+1]
"ako odjednom pojurite vise zeceva necete uhvatiti nijednog"
 
0

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 13:30 - pre 225 meseci
angelus, ti si stvarno imao srece.
a da li proverio listing- nije lako napraviti 8000 u roamingu?
a svima na prepaidu savetujem da u roamingu proveravaju stanje preko*121# jer mnogo kradu na sms i pozivima!
licno iskustvo!
pozdrav

freedom is not free
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 13:34 - pre 225 meseci
Već vidim naslov u novinama: "Nečuveno! Mobtel poštuje ugovor!" :D

Btw, i konkurencija ima sličnu klauzulu u ugovoru.
 
0

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 13:37 - pre 225 meseci
jeste.
ali ugovori su prevarantski.
jer ako nesto pise u ugovoru to ne znaci da je to ok i po zakonu. bas me zanima kako je to u Eu reseno, sumnkjam da mogu da naplacuju usluge nikad pruzene...
izasto nije mobtel lepo raskinuo ugovor ranije, nego ceka 6 meseci.. fer je da dobiju dug i kamatu a ne da kradu. ali ko se u srbiji obogatio posteno?
cao

freedom is not free
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
82.117.206.*



+10242 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 14:14 - pre 225 meseci
Nisam pravnik, ali ponešto znam. I nad zakonom ima zakon. Dakle, to što je potpisao ugovor u kome stoji da oni smeju da mu naplate šta god hoće a da mu to ne daju lako se može proglasiti ništavnim. Dobar advokat će sudu jasno staviti do znanja da su obligacioni odnosi prekinuti onog momenta kad je čoveku isključen telefon. Takođe, sud zna, kako se potpisuju ti ugovori (na brzinu, s' nogu uz potpisivanje još desetine dokumenata) i da Mobtel nema prava da se tvrdoglavo poziva na tu, po svakoj logici smešnu odredbu. Jer, jednako je Mobtel mogao da stavi u "ugovor" i to da ako pretplatnik ne plati, Mobtel ima pravo da mu istog momenta zapleni automobil, i 99% ljudi pi potpisalo ugovor.
Dakle, moj savet. Ako imaš "svog" advokata (prijatelj, komšija, rođak) - tuži. Nemoj da si ovca.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

angeluss
Beograd/Vozdovac/Kumodraz

Član broj: 48651
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

ICQ: 331024642


Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?16.09.2005. u 20:12 - pre 225 meseci
@Lazar Markovic

pa aj da kazem da sam dobro prosao, davao sam svima telefon ali su mi za svakakve gluposti naplacivali, recimo samo da sam placao nekoliko puta po 100 dinara u slucaju kada bi se mreza izgubila pa ponovo pojavila, ili za neke nepostojece pozive i brojeve za koje pouzdano znam da niko nije zvao... ali telefon mi je trebao a nisam mogao da se ganjam sa njima pa sam platio...(vrlo je moguce da se od Nove godine nesto promenilo sa uvodjenjem PDV-a i novog obracunskog perioda)... Ne znam stvarno sta da ti kazem, ali se slazem da ako imas nekog advokata prijatelja da se dogovoris sa njim... i probaj da nadjes taj ugovor koji si potpisao...
"ako odjednom pojurite vise zeceva necete uhvatiti nijednog"
 
0

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.blueisp.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?17.09.2005. u 09:56 - pre 225 meseci
@ angelus

Da li si siguran u ovo sto pricas? Molim te, da ti neko naplati za to sto je nestala mreza i ponovo se pojavila stvarno je besmisleno. Ipak ti ponovo uzmi listinge poziva i proveri sa drugovima. Ako kazes je tvoj telefon isao od osobe do osobe, svako je mogao u bilo kom trenutku da ga koristi, a da ti to i ne prijavi i kasnije da se pravi lud.

@ lazar markovic

Nije da branim Mobtel, ali u ovom slucaju su oni u potpunosti u pravu. Prvo, tebe niko nije primoravao da potpises taj ugovor. To si uradio na dobrovoljnoj bazi. Takodje, niko ti nista nije podmetnuo. Imao si pravo pre potpisivanja da procitas opste uslove ugovora, to ti niko ne bi branio, ali posto nisi, to je vec tvoja greska. Ugovor je takak kakav jeste i ti si ga potpisao, tako da Mobtel ima potpuno pravo da se pridrzava onoga sto stoji u njemu. Moj ti je savet da se okanes tuzbi, nemoj vise trositi novac jer je sam 100% siguran da ces taj spor izgubiti.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?17.09.2005. u 11:16 - pre 225 meseci
A sta to tacno fali ugovoru?

Pretplata mora da se placa dok god je ugovor na snazi i ne razumem u cemu je tu problem. Sta sad, ako ti nisi koristio telefon znaci da ne moras da placas pretplatu? Svasta.

A i ako si vec bio u februaru mogao si sam da zatrazis raskid ugovora a ne da cekas da ti ide pretplata pa ti je onda Mobtel kriv.
 
0

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?17.09.2005. u 14:15 - pre 225 meseci
Dejane zdravo,

kazes:

"A i ako si vec bio u februaru mogao si sam da zatrazis raskid ugovora a ne da cekas da ti ide pretplata pa ti je onda Mobtel kriv."

Naravno da sam zahtevao raskid ugovora ali su oni trazili da prvo 'izmirim sve obaveze'.
A to sa ugovorom je kvazi-legalno. To je cista pljacka.

To je kao da te razbojnik prepadne i opljacka, a zatim ti uredno dostavi racun za uslugu

cao
freedom is not free
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: molim savet - dozvoliti da me opljacakaju za 12.000 - ili na sud?
(Zaključana tema (lock), by MMX)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13910 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.