Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

That's one small step for man, one giant leap for mankind

elitemadzone.org :: MadZone :: That's one small step for man, one giant leap for mankind

[ Pregleda: 3917 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
*.dial.b92.net.



Profil

icon That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 14:05 - pre 226 meseci
Dali je te reci smislio sam Nil ili su to reci koje je neko drugi smislio i rekao Nilu da ih kaze? Vase misljenje??
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 14:33 - pre 226 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/393398

Jedino ovo sam uspeo da nadjem na ES-u (imash celu temu posvecenu putovanjima na Mesec).
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.dclient.hispeed.ch.



+6 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 15:48 - pre 226 meseci
Nije, to je bilo planirano ranije. U stvari rečenica koju je Nil Armstrong trebao da kaže je glasila: "That's one small step for a man, one giant leap for Mankind.", ali je uzbuđenje odradilo svoje.

U to vreme poznati ljudi su predlagali prve reči koje je čovek trebao da izgovori na Mesecu. Budući gradonačelnik Njujorka je predlagao: "I proclaim the moon an international scientific laboratory." Jedan pesnik je predložio: "I shall never escape from strangeness or complete my journey." Najoriginalniji je bio Bob Houp: "I'll be darned - it's made of cheese!"
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 15:56 - pre 226 meseci
Ma ne! Bitno je dali su to bas njegove reci ili mu je to neko rekao da kaze!A ne to dali su ameri bili prvi na mesecu, ili ko zna ko! Ako cemo sad o tome onda ima mnogo tema koje bi mogla da pokrenem! Ko je napravio piramide?

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 16:05 - pre 226 meseci
Citat:
Najoriginalniji je bio Bob Houp: "I'll be darned - it's made of cheese!"


Ha! Sada mi je jasno zasto je na Google Moon na najvecem uvelicanju landing sajtova Apolo programa, upravo - kackavalj texture!

Ima i tema na ES o tome...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.dclient.hispeed.ch.



+6 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 17:16 - pre 226 meseci
Citat:
Mardz Simpson: Ma ne! Bitno je dali su to bas njegove reci ili mu je to neko rekao da kaze!A ne to dali su ameri bili prvi na mesecu, ili ko zna ko! Ako cemo sad o tome onda ima mnogo tema koje bi mogla da pokrenem! Ko je napravio piramide?


Mislim da je bilo očigledno iz mog posta da to nisu bile njegove reči.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 21:25 - pre 226 meseci
tacno on je zaboravio da kaze "a man" sto ga je spiker odmah ispravio pa se cini da je spiker mozda vec imao tekst.

Ja ne samo da verujem da je njemu napisana ta recenica vec verujem i da je Armstrong bio izabran i zbog imena ! On nije bio prvoklasni astronaut bar ne kao recimo Jim Lovell koji je pre toga leteo u dve misije i izmedju ostalog u misiji Apollo 8 koja je prva obletela mesec. On tada nije bio komandir, ali ej ipak komandovao u nesrecnom Apollu 13. Apollo 13 nije uspeo zbog tehnickog kvara, a kakav je Lovett zapravo bio astronaut pokazuje da su uspeli da vrate Apollo 13 ! Cak i tako postavili su rekord. Bili su najdalji ljudi od zemlje ikad !

Samo Neil Armstrong bas zvuci. Jebiga, some guys have all the luck !
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.dclient.hispeed.ch.



+6 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 22:35 - pre 226 meseci
Koliko mi se čini nije postojao protokol koji je nalagao da Nil Armstrong iziđe prvi. To što je on prvi izašao niz merdevine iz LEM-a je bila igra slučaja, zato što je posle oblačenja odela Baz Oldrin bio zablokiran otvorenim vratima.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: That's one small step for man, one giant leap for mankind10.09.2005. u 23:05 - pre 226 meseci
NE ! Ta cast uvek pripada komaniru misije. Tako je uradjeno i narednih pet puta u Apollu 12, 14, 15, 16 i 17 !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: That's one small step for man, one giant leap for mankind

[ Pregleda: 3917 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.