Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)

[ Pregleda: 3240 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)26.08.2005. u 20:56 - pre 227 meseci
imam više problema:
1. Bios mi svako malo prijavljuje neinstaliran hardver.
2. Kada ugasim komp i hoću ga ponovo upaliti nestaje mi zvučna kartica. taj problem mogu riješiti tako da isključim prekidač na napajanju pa upalim komp.

Dali da zamjenim ploču ili flash-am bios.
Šta da radim??
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)26.08.2005. u 21:08 - pre 227 meseci
Prvo je flashni,a pre toga obavezno 'set default settings' u biosu.Proveri napajanje i vidi da li ti FSB stoji na default vrednosti.

Uzgred,koju konfiguraciju imash?

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)26.08.2005. u 22:32 - pre 227 meseci
Potrebno je zameniti bateriju. Takodje, stetno je po racunar da napajanje ostaje pod naponom kada je iskljuceno, najbolje je nabaviti produzni kabl sa prekidacem i kad se racunar iskljuci iskljuciti i taj prekidac.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)27.08.2005. u 10:28 - pre 227 meseci
Kolega pctel, moze li argument za ovo da je stetno po napajanje da ostaje pod naponom kada je iskljuceno?
(osim ako ne mislis zbog vise sile tj, u slucaju nevremena i slicno)

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)27.08.2005. u 20:15 - pre 227 meseci
Jojo mislim da je stetno po komponente (bilo koje) elektronicke da su stalno pod naponom, npr. elektroliti.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)28.08.2005. u 12:07 - pre 227 meseci
Pozdrav,

stetno je u oba slucaju (posebno u slucaju nepogode) jer cak i kada nema vidljivih ostecenja, tj. sve i dalje radi, zasigurno je skracen vek rada, za koliko, to je vec nezahvalno prognopsirati ali za nesto jeste sigurno.
 
Odgovor na temu

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)28.08.2005. u 12:52 - pre 227 meseci
Konfiguracija za musicmastera.l

abit nf8 vForce3 250gb
amd athlon 64 2800+
512 mg ddr kingmax
seagate baracuda sata 120 gb ncq
sapphire radeon 9600 xt 256 mg

 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
212.200.125.*



+4 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)28.08.2005. u 21:15 - pre 227 meseci
Citat:
pctel: Takodje, stetno je po racunar da napajanje ostaje pod naponom kada je iskljuceno, najbolje je nabaviti produzni kabl sa prekidacem i kad se racunar iskljuci iskljuciti i taj prekidac.

Upravu je! Staro AT napajanje je mehanicki (prekidacem u kucistu) iskljucivalo komp. Pojavom novog ATX napajanja ukljucivanje i iskljucivanje se vrsi "softverski".
Citat iz knjige Nadogradnja i Popravka PC-ja:

"Stalno prisustvo signala +5VSB na izvodu 9 u ATX prikljucku znaci da maticna ploca uvek dobija napajanje od jedinice za napajanje kada je povezana sa izvorom naizmenicne struje, cak i kada je racunar iskljucen. Stoga je veoma vazno odvojiti ATX sistem od izvora napajanja pre radova unutar kucista, mnogo vaznije nego sto ke to bilo kod starijih sistema"

Zato postoje na maticnim plocama 2 LED diode, jedna za rezim iskljucenog kompa a jedna za radni rezim, da upozori da i kad je iskljucen komp u na maticnoj ploci postoji +5V! Zato ja kada iskljucim komp istekam kabal iz zida!.
Citat:
dgrubel
1. Bios mi svako malo prijavljuje neinstaliran hardver.


Koji ti je bios u pitanju i koju gresku tacno napise (vrlo je vazno da napises tacno sta prikazuje ekran!!)?

Citat:
dgrubel: imam više problema:
2. Kada ugasim komp i hoću ga ponovo upaliti nestaje mi zvučna kartica. taj problem mogu riješiti tako da isključim prekidač na napajanju pa upalim komp.

-Mozda ti zvucna kartica pravi problem (mala sansa ali nikad se nezna), probaj sa drugom ako mozes naci. Ili probaj zvucnu da li je OK na nekoj drugoj masini.
-Isprobaj svaki PCI slot (ili ISA, ne znam koja ti je zvucna) sa tom zvucnom.
-Ako imas jos neku PCI ili ISA karticu (modem,SCSI controler i sl.) koja radi OK sa njom isprobaj svaki slot (ako ta druga kartica radi OK na svakom slotu, kontroler maticne ploce nije riknuo, ako neradi onda jeste).

Isprobaj sve ovo pa reci kako je bilo da vidimo sta cemo dalje.

Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)28.08.2005. u 22:14 - pre 227 meseci
Zvučna mi je integrirana (na ploči).
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.etf.bg.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)29.08.2005. u 16:40 - pre 227 meseci
Probaj da skines najnovije drajvere za zvucnu (meni je to pomoglo jedanput, doduse nije bio isti problem)

Nenapisa koje tigreske BIOS prijavljuje?
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)29.08.2005. u 21:53 - pre 227 meseci
Citat:
Stalno prisustvo signala +5VSB na izvodu 9 u ATX prikljucku znaci da maticna ploca uvek dobija napajanje od jedinice za napajanje....


eh upravo taj pretvarac u ATX napajanjima zna raditi pravi pichvajz i kad on poludi onda ubija svu logiku i nazalost svasta povuce za sobom u smrt.

nego, da ne skrecemo s teme; novi driveri za zvucnu mu nece pomoci jer se poruka o "novom hardveru" pojavljuje prije dizanja windowsa i ucitavanja drivera :)
Savjetujem ti isto sto i pctel, pa tek kao krajnje rjesenje flash BIOS-a.


ps:u device manageru nema nikakvih IRQ konflikata?

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 29.08.2005. u 22:58 GMT+1]

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Proglem sa Bios-om(Prijavljuje neinstaliran hardver)

[ Pregleda: 3240 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.