Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina

[es] :: Ostali hardver :: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11091 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 01:06 - pre 226 meseci
A cena im je od 60 pa do 100 evra.Da se razumemo,drug mi je rekao da su to potpuno pregledani modeli i na neki način su ih malo doterali.Stavili su im,verovatno,nove tonere.

Da li neko ima iskustva u ovome.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 01:46 - pre 226 meseci
to su najverovatnije hp 5 i 6 modeli ... to su najbolji stampaci ... uzimaj

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 31.08.2005. u 07:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 01:54 - pre 226 meseci
Ja se, iskreno, ne bih tek tako zaletao. Koji su to konkretno modeli? Drugo, koliko stranica su odštampali (lako se proverava, pošto laser to ispiše na test strani)? Kako izgledaju na prvi pogled i kakva im je mehanika (da li se dešava da povuče gomilu papira odjednom ili ne?).

Ako to nisu neki ozbiljniji modeli, sigurno je da se ne isplati, jer je danas moguće naći daleko novije primerke za te pare.

Samo moje mišljenje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 02:06 - pre 226 meseci
gde si grome ... brises aaa
jedan hp6l za 50Eura ... ma kakva da je mehanika ... a da neulazim u to koliko plastike imaju novi modeli "koji ne kostaju 50E" ... jeste da rade 1200dpi ali je to samo za papir ... kancelarijska upotreba ...
rado bi video "PAR" komada na stolu cisto da se ima ...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 15:10 - pre 226 meseci
Ne znam još stanje dotičnih modela,a verovatno su u pitanju HP 5 ili HP 6 modeli.Jel može neko da mi kaže neke podatke u čemu je razlika između serije 5 i 6,samo znam da je serija 6 profesionalnija.

To u Nišu planiram da kupim za mesec-dva,pa vas pitam za mišljenje.Postoji li opasnost da neka firma pokuša da lažno predstavi podatke,tj. da slaže koliko je štampač do sada odštampao stranica.

Ako neko zna još neke modele do 100 evra polovne da mi preporuči,neka mi kaže,ali ja preferiram HP,eventualno može neka Kyocera.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 19:17 - pre 226 meseci
Razlike između serija 5 i 6 su mahom "face lift" karaktera. Većina modela iz serije 6 je nešto ubrzana u odnosu na starije primerke (stari 5L je štampao 4str/min, sa mesečnim obimom od nekih 4000-5000 stranica, dok je kod 6. to povećano na 6str/min i 6000 str/mesečno), neki bagovi su rešeni, mahom koriste iste tonere, a i problemi su ostali isti. Mehanizam za povlačenje papira sigurno počinje da pravi probleme, pre ili kasnije, ali uglavnom - sigurno. Dobro je što se problem rešava relativno jednostavno, pomoću posebnog kita, na bezbedan način (bez otvaranja samog štampača).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina20.08.2005. u 23:09 - pre 226 meseci
Bez obzira na sve, ja to ne bih uzeo. Kvalitet je solidan, ali ima na trzistu i novih stampaca slicnog kvaliteta za malo vece pare, koji su lepi i beli i imaju godinu ili dve garancije. Brate, 100 EUR-a za polovan stampac, pa ko je tu lud, onaj ko trazi toliko ili onaj ko to placa? Pa ja sam pre 10-ak dana dobio ponudu da kupin 500kom polovnih COLOR laserskih stampaca po $20, i jednostavno sam rekao "nisam zainteresovan".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.140.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina21.08.2005. u 17:00 - pre 226 meseci
Ne mora znaciti da su losi, ali ni da je povoljna kupovina.

HP serija 5 i 6 ima mnogo modela, problem uvlacenja vise papira je postojao kod L modela kojima se papir ubacuje odgore, zato novi modeli imaju fijoku dole, tada nema problema sa uvlacenjem papira

Novo je novo, ako se potrudis naci ces i (slabije) nove modele za oko 100-150 EUR, imas i samsung i jos gomilu drugih

Da mene pitas kupi novo
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina22.08.2005. u 08:14 - pre 226 meseci
Ako ces stampati nekoliko stranica na dan kupi.Ako ces stampati par stotina stranica na dan ne uzimaj.Osim gumica u kakvom su stanju fuseri?HP bas nije slavan po fuserima.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina25.08.2005. u 01:04 - pre 226 meseci
Ok,hvala svima na dobrim savetima,donekle mi je sad jasnije,ali ne u potpunosti.Mene zanima model HP 6P,on bi trebao da je dosta kvalitetniji od HP 6L modela.Koja je razlika između njih,osim što 6P brže štampa?

Neka mi neko kaže,da li uopšte ima za razmatranje neki model od drugog proizvođača osim HP,npr. Minolta ili Kyocera,a da takvi laseri budu stari između 3 i 4 godine,sa cenom do 100-115 evra.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina30.08.2005. u 13:45 - pre 226 meseci
pre par meseci je stambapija novca u topcideru kupila hp stampace, ne secam se tacno koje al neke monstrume serije 8000
na njima se dostampavaju cekovi.
nekako racunam
ako je za njih dovoljno dobro hp je i za mene dovoljno dobar...mozda gresim
a da ne govorim o rasirenost hp stampaca i posebno delova tonera valjaka i sl.
aj mi molim te objasni gde ces da nadjes delove za kyocera stampace (okej da postoji zastupnik, ali u bg a ti su i nisu) ili minolta ili sl...
ne znam ja ne bih...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina30.08.2005. u 23:40 - pre 226 meseci
Pa tu si u pravu,ali koliko ja znam,a znam jer redovno čitam računarske časopise,u Beogradu postoji zvanični zastupnik Kyocere,za Minoltu ne znam,ali verovatno da ima i za nju.

Jel možeš da mi budeš od pomoći pa da mi OBJEKTIVNO kažeš šta je ubedljivo najbolji izbor za polovni laserski štampač do 100-115 evra,a da ne bude ubistveno star i spor.Navedi mi neki model i od drugih proizvođača.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina31.08.2005. u 06:53 - pre 226 meseci
Pozdrav,

ja ne vidim po ovim odgovorima da se iko upustio dublje u problematiku stampe na laserima. Dakle, drasticna razlika postoji izmedju L serija (to je zaista samo za stampanje teksta, u nekom opstem smislu nista tu nije lose ali ne postoji ni P od profesionalizma) i ostalih serija kao sto su N, P, M, MP... Ralika je u stampanju grafike, kolicini tonera, mogucnosti rasterskog rada i profinjenosti prelaza u nijansama sive, broju korisnika koji se kace na jedan stampac (za mrezne stampace) i svakako u veku trajanja pojedinih kljucnih sklopova. Tako posmatrano jedan HP 6MP recimo je izrazito kvalitetniji stampac od najvece vecine danas novih ponudjenih kod nasa ali je uvek vazno znati sta ce se i koliko raditi na stampacu pre same kupovine. Inace, 5L i 6L se razlikuju najvidljivije u brzini stampe (prvi 5,5 drugi jednu stranicu vise u minutu, memorija ocajna) i nisu prava stvar kada je u pitanju izbor u HP opusu koji se nudi kod nas.

Pctel, svakako je Tvoje odbijanje da kupis kolorne lasere zasnovano najpre na slabom vlastitom iskustvu u prodaji stampaca ali je zaista veliki problem reciklaza samog tonera (preskupa) a i cinjenica da je dosad uspesna reciklaza formirana samo za par HP modela a ostali se oslanjaju na originalne cartridge (oko 180 eura po jednoj boji/patroni) te jos uvek ne postoji logika rada sa ovakvim stvarima kod nas. Uostalom, kolor laser ne pruza kvalitet dobrog ink-jeta iako ima svojih prednosti, posebno kada su mali tirazi stampe u pitanju.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina31.08.2005. u 12:13 - pre 226 meseci
lancia88,pa ajde,molim te,objasni mi detaljno tu HP 6P seriju laserskih štampača i kaži mi da li bi se taj model uklopio u onu moju graničnu cenu koju sam gore napomenuo.

Ako znaš još neke baš dobre polovne lasere do 110-115 evra,preporuči mi neki i navedi mi njegove opšte karakteristike i koliku memoriju imaju.

Da li su HP 6P i HP 6MP skoro isti modeli,ili ipak ima neke kvalitativne razlike među njima.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina31.08.2005. u 14:01 - pre 226 meseci
Pozdrav,

slovne oznake N, M, MP itd. uglavnom nose veoma male a najcesce nebitne razlike, tj. bitne usko specijalizovanim stamparskim zahtevima kao sto bi u danasnje vreme mozda bio Post script. Nadalje, bitno je da shvatis da svi stampaci iz ove pomenute grupe imaju mogucnost cak i separacije (stamparska metoda koja bi bila ekvivalent filmovanju - razdvajanju boja radi slaganja prilikom stampe u offsetu) ali i rasterizovan prikaz grafika, dakle fini i rafinisani prelaz izmedju nijansi sive. Mozda je dovoljno plastican primer kada gledas DIVX pa vidis da citava crna pozadina ima jednu nepravilnu crnu povrsinu i jos jednu iza nje samo malko drugacije nijanse umesto da to bude citava jedna omanja paleta nijansi crne boje (sive da se ne hvatamo nepotrebno za rec). Kvalitetne serije stampaca to mogu da podrze i da naprave kontinuirane prelaze a ne da grafika sa lasera podseca na geografsku kartu sa izohipsama.

Ukoliko preferiras samo tekst a kvalitet grafike nije bitan, ne nameravas da stampas i filmujes, te radis samo iz tekst editora, onda ces osetiti samo retke prednosti ovih mrcina u odnosu na njihovu "mladju bracu" kao sto su L i LJ serije a to bi eventualno bila kolicina tonera u stanicama. Ne treba smetnuti sa uma ni memorijske zahteve kada se stampa iz programa za vektorsko crtanje (recimo Corel) jer se HP tehnologija oslanja iskljucivo na vlastiti memorijski resurs koji je cetiri do osam puta veci od L serija a ne poput recimo Brothera koji oslanja sav rad stampaca na centralnu memroiju racunara, tj.RAM.

Naravno, imaj u vidu i mesto na stolu ili drugoj predvidjenoj radnoj povrsini jer L serije zauzimaju izrazito najmanje mesta a sto je stampac stariji, glomazniji je u pravilu kod HP-a. Od ostalih proizvodjaca imas jako dobre i pouzdane Kyocere u serijama 1500, 1550 pa nadalje, te Brothere u serijama HL-1050 pa navise, te Lexmarke sa Optra modelima bilo kog tipa ali to je sve tema za nabrajanja i nabrajanja a Tebe koliko vidim interesuje HP ponuda. Poznajuci situaciju sa racunarima u Boru, mogu da te shvatim ali ni Beograd nije na kraj sveta a postoji i internet kojim mozes poprilicno precizno doci do neophodnog dogovora te prosiriti i izbor i odabrati ono sto Ti najbolje bude odgovaralo.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina31.08.2005. u 14:17 - pre 226 meseci
Hvala na savetima,lancia88,ali mi opet nisi rekao koja je razlika između HP 6L i HP 6P modela,sem što je HP 6P sigurno bolji.Da li se HP 6P može naći negde po Beogradu za onu cenu od oko 100 evra ili malo više.

Što se tiče reciklaže tonera,kakva je tu situacija kod starijih HP-ovih modela.Da li se taj toner iz modela HP 6P može reciklirati,i koliko posle može da odštampa štranica,jel prelazi brojku od 3000 stranica?


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina07.09.2005. u 16:55 - pre 225 meseci
Pa nije valjda da niko ne zna da mi kaže odgovor na pitanje koja je razlika između HP 6L i HP 6P modela.

Molim vas,za 10 dana moram da kupim neki laser,pa me posavetujte i dajte mi odgovor na ovo pitanje.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

fullmonty
Beograd

Član broj: 41066
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina07.09.2005. u 17:01 - pre 225 meseci
KuRP>> Pa nije valjda da niko ne zna da mi ka�e odgovor na
KuRP>> pitanje koja je razlika izmedu HP 6L i HP 6P modela.
KuRP>> Molim vas,za 10 dana moram da kupim neki laser,pa me
KuRP>> posavetujte i dajte mi odgovor na ovo pitanje.

Samsung ML-1520 nov i jako dobar....
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina07.09.2005. u 19:23 - pre 225 meseci
Pa možda je on dobar,ali si zaboravio da meni treba isključivo dobar polovan laserski štampač sa cenom do 100 evra najviše.

Kad si već pomenuo taj Samsung,kaži mi nešto više o njemu i koliko košta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

fullmonty
Beograd

Član broj: 41066
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina07.09.2005. u 19:34 - pre 225 meseci
ML-1520 je super stampac, barem meni, imam ga na poslu i extra sam
zadovoljan a cena je oko 100 evra zavisi gde.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Da li se isplati da uzmem reparirane HP laserske štampače,stare 4-5 godina

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11091 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.