Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...

[es] :: Windows aplikacije :: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...

[ Pregleda: 20945 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

symbian_6p
Sumadija

Član broj: 59971
Poruke: 197
*.neobee.net.



+4 Profil

icon translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 13:31 - pre 226 meseci
ako nekog zanima ovaj program gde mozete prevoditi cele tekstove,ili posebno reci sa engleskog na srpski,mozete skinuti i celu internet stranicu pa je prevesti za nekoliko sekundi(mozda minuta)i obratno......program je besplatan i mozte ga skinuti sa linka...
http://www.codegroup.co.yu/download/srindex.htm
provereno radi....
pozdrav
iPhone2g...iMac G4...PowerBook G4...PowerMac G5...MacPro...Atv2+XBMC....
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 14:33 - pre 226 meseci
Pitam se kako me je samo naterala da skinem 15MB ovakva jedna izjava...
Citat:
symbian_6p
provereno radi....
pozdrav


Da se i drugi ne bi navukli, evo vam test. Engleski tekst je preuzet sa Google News i glasi:
Citat:
By Kevin Eigelbach. Kay Allen had never attended an anti-war rally,had never even held a picket sign until Wednesday night on Fountain Square


Program je "preveo" tekst kao:
Citat:
O Kevin Eigelbach. Kay Allen proš. od have nipošto attended neki anti-war ponovo se pribrati,proš. od have nipošto izjednaciti zadržati neki stupac potpisati se sve do Sreda vecernji suton od Vrelo Kvadratic


Doduse, moze poluaoutomatski da se prevodi tekst, zato sto klikom na neku rec moze da se potrazi njeno znacenje u bazi, ali opsti utisak je - jadno...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 17:41 - pre 226 meseci
Citat:
proš. od have

Jao blama...
Ako autor reklamira ovaj program kao "program za prevođenje celih tekstova", onda ne znam šta da mu kažem... Ipak je pored marketinga potreban i kvalitet.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 17:47 - pre 226 meseci
Ako je suditi po gornjem primeru, ovaj je program valjda namenjen zabavi? :o)
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 18:14 - pre 226 meseci
Da... :)

Modsi prebacite ovau temu u Zanimljivi linkovi. Bas je zabavno... :)
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 20:04 - pre 226 meseci
To nije english to serbian translator vec jibberish generator.
O_o
 
Odgovor na temu

symbian_6p
Sumadija

Član broj: 59971
Poruke: 197
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 20:37 - pre 226 meseci
ok ljudi upravu ste jako slabo,izvinjavam se ,ni sam nisam skroz provalio o cemu je rec,a hteo sam da podelim sa drugima,posto se takav slican valja na jednom sajtu za 2500 dindzi,
`baci te me ajkulama`necu vise majkemi....
iPhone2g...iMac G4...PowerBook G4...PowerMac G5...MacPro...Atv2+XBMC....
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...18.08.2005. u 21:51 - pre 226 meseci
Nemoguće je napraviti 100% precizan AUTOMATSKI prevodilac celih textova.

Ovakvih programa ima puno, istina - na dosta mesta se i plaćaju, ali oni jedini što mogu da pruže je neko osnovno razumevanje texta, mada i to je pitanje jer se korisnik može zbuniti.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

djuzoran
Zoran Djuric
Beograd

Član broj: 4611
Poruke: 69

Sajt: www.djuric.org


+1 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...29.08.2005. u 08:24 - pre 226 meseci
Da bi program prevodio cele tekstove morate ga naučiti, za free program autori (od kojih sam jedan i ja) nisu imali vremena na prolaze kroz bazu podataka i da stavljaju tezinu na svaku reč, pa da se najčešće prevođena reč pojavi odmah, ali ako neku prevedenu reč zamenite sa drugom (jednostavnim klikom), težina date reči će se u bazi povećati, tako da prilikom sledećeg prevodjenja će ona biti prva u listi.
npr.
rec LOVE se prevodi sa VOLETI, ali ako izaberete u ponuđenim prevodima LJUBAV
i kažete da je to Omiljena reč, svaki sledeći put će se ta reč prevoditi sa LJUBAV.
(težina u bazi se povećava za jedan).
Drugi način - ako prevodite tekst, da kažete da zapamti prevode reči, je da uradite COPY celog teksta ili snimanje prevoda.


Inače program je za veme služenja vojnog roka u trenucima dokolice, napravila grupa programera, i od tada program nije dorađivan, takav je kakav je, i više je bio zamišljen kao pomoć pri prevodjenju (vi date neki tekst, a program Vam da za svaku reč moguće prevode - da ne morate da kucate svaku reč posebno i tražite prevod za nju) nego automatksi prevodilac - nije se imalo vremena.
Sačuvaj me bože ravnodušnih ljudi.
 
Odgovor na temu

Dr.Bojan
Bojan Marjanovic
Beograd

Član broj: 91137
Poruke: 497
*.yubc.net.

Sajt: www.servisnaoprema.rs


Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...19.04.2006. u 19:55 - pre 218 meseci
Ja bih njih vala opet u vojsku bacio na sluzenje vojnog roka
Zastitimo decu u saobracaju ! ! !
 
Odgovor na temu

djuzoran
Zoran Djuric
Beograd

Član broj: 4611
Poruke: 69
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.djuric.org


+1 Profil

icon Re: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...20.04.2006. u 07:24 - pre 218 meseci
Jednom bilo, ne ponovilo se. Gubljenje vremena samo tako. Ko voli nek izvoli
:-)
Sačuvaj me bože ravnodušnih ljudi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: translator.exe-prevodilac reci i celih tekstova sa ENG na SRPSKI i obrnuto...

[ Pregleda: 20945 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.