Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??

[es] :: Access :: Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??

[ Pregleda: 3620 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu.



+1 Profil

icon Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??12.08.2005. u 14:41 - pre 227 meseci
Zdravo svima.

Evo tražim po sajtovima mogućnosti za slanje emaila iz Accessa, i nekako mi najuniverzalnije rešenje jeste korišćenje docmd.sendobject metoda za slanje. Ovo rešenje ujedno pruža i najmanje mogućnosti (ne može da se stavi attachment npr.) ali mi je otprilike to i dovoljno.

Mene interesuje, da li je moguće korišćenjem docmd.sendobject metoda slati mailove u HTML formatu? Dakle, da u tekstu poruke napišem:

Code:
<html>

Zdravo svima!
<I> Zdravo svima!</i>


</html>


... i da mi tekst poruke bude uredno formatiran?

Probao sam ovo na Outlook-u i ne radi. Međutim ako istu poruku napišem u TheBat!-u, sve radi kako treba! Ima li neki trik koji ovo rešava?

Dakle, ja hoću da napišem sledeće:

Code:
DoCmd.SendObject , , , "[email protected]", , , "Subject text", "<html><b>Message text</b></html>", False

Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??16.08.2005. u 16:14 - pre 227 meseci
Da li je moguće da je ovo nemoguće?


Da li je neko uopšte koristio SendObject, nemoguće da podržava samo txt format poruke?

Hajde ljudi, dajte neke smernice...


Pozdrav!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??05.11.2008. u 14:49 - pre 188 meseci
Podrzava sta hoces, ja sam ga koristio, sve je lepo objasnjeno u HELP-u.
Svaki parametar je izuzetno lepo objasnjen.
Mozes da attachujes objekte, da u tekst poruke upisujes sadrzaj odredjenih polja sa forme i sve sto ti padne na pamet.
Jedini nedostatak koji sam ja primetio je to da zadnji parametar koji se odnosi na to da li poruka treba da bude u edit modu True ili da bude odmah poslata False ne funkcionise ukoliko je mejl klijent Lotus Notes, u tom slucaju poruka uvek ostaje u edit modu i uvek mora da se klikne na send mejl u samom Lotusu da bi otisla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Slanje emaila iz Accessa-kroz docmd.SendObject komandu, u HTML formatu??

[ Pregleda: 3620 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.