Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale

[es] :: Access :: Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obradorriuss
Nikola Obradovic
CEO & Founder
NO SOLUTIONS
Novi Sad

Član broj: 30270
Poruke: 177
*.ptt.yu.

ICQ: 329831125
Sajt: www.nosolutions.rs


Profil

icon Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale09.07.2005. u 12:24 - pre 227 meseci
Imam sledeci problem:
Moj program pravi fakture i naravno stampa ih. Sve on to lepo izrachuna i dobije krajnji iznos npr. 10356.99 dinara kao krajnju sumu fakture koju treba uplatii. E sad tu mi dolazi do problema, tj. do odstupanja samo za 1 paru. Naime knjigovodje to rade na sledecji nachin...Pomnoze Jedinicnu cenu sa kolicinom, dobiju neku X vrednost, od te X vrednosti oduzmu rabat od npr 10%, i na to dodaju porez od nekih 8% ili 18% (PDV), e sad da bi oni uklopili sve to lepo da bude ceo broj oni dodaju na PDV (iznos u dinarima) ako je iznosio 565,46 din promene ga u 565,47 dinara i onda dobiju celu vrednost.... Kako je uopste mogucje softverski raditi takve manipulacije... U pitanju su artikli koji imaju svoju cenu (konkretno NOVINE) koje su po ceni od 20 dinara sa PDV-om.... Ne znam zasto im je toliko bitno da se sve zaokruzuje na ceo broj i na tu 1nu paru..... Ali opet kompjuter nije covek da to moze da izmeni i da skonta kad sta treba da zaokruzi... Ili mozda moze?
Ako je neko imao slichan problem i zahtev od strane korisnika zamolio bih vas da mi opisete resenje tog problema... Hvala unapred
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale09.07.2005. u 12:35 - pre 227 meseci
Pogledaj http://www.praktikum.co.yu/office/access/acc_069.htm pri dnu, možda ti pomogne.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale11.07.2005. u 13:18 - pre 227 meseci
Mozda pomogne ako umesto Single ili Double koristis Currency tip podataka. A mislim da u bazi znanja ima jedan post o zaokruzivanju na bilo koju vrednost, na gor e ili na dole (mada u tvom slucaju ne govorimo o zaokruzivanju, nego o dodavanju 1 pare kad nam zatreba)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Namestanje cele vrednosti - zaokruzivanje na decimale

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.