Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?

[es] :: SOHO Networking :: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan024
Dejan Major
Yugoslavia,Subotica

Član broj: 2675
Poruke: 505
*.suonline.net.

ICQ: 273632292
Sajt: www.kuvajmo-blogovski.com


+1 Profil

icon potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 11:21 - pre 229 meseci
Pozdrav drustvo,
interesuje me dal su mi potrebni papiri ili bilo kakvo odobrenje i od koga za umrezavanje tj. postavljanje viseceg UTP kabla izmedju dve zgrade (~50m razdaljina , 12-to spratnice). Obe zgrade su umrezene , na jednoj vec ima nekoliko AP-a , ali zelimo da se umrezimo medjusobno kablom, zbog protoka. Izvesti radove nije problem , nego da nam neko sa ulice nebi dosao i nesto nam zamerio pa da sav trud bude uzaludan. Znaci dal postoje neke zakonske prepreke u izvodjenju istog?

Hvala.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 12:36 - pre 229 meseci
Ako ti nesto znaci: sta mislis da li provajderi koji postavljaju wireless antene traze dozvolu?

Verovatno ne biti problema mada pitajte nekog kako bi se ta zica ponasala tamo gore, mislim da postoji opasnost od groma, najgora varijanta. medjutim, danas za sve ima resenja pa verovatno i za to.


[Ovu poruku je menjao dragancesu dana 30.05.2005. u 17:29 GMT+1]
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 14:08 - pre 229 meseci
Ma kakvi ;) jos ako je kabl visoko niko to nece ni videti..jedino ako se bas zamerite nekom komsiji...:)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 15:35 - pre 229 meseci
cisto znatizelje radi...

kako nameravate da razvucete kabl tih 50 metara na toj visini?
 
Odgovor na temu

dejan024
Dejan Major
Yugoslavia,Subotica

Član broj: 2675
Poruke: 505
213.244.231.*

ICQ: 273632292
Sajt: www.kuvajmo-blogovski.com


+1 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 18:18 - pre 229 meseci
vezacemo neki malo veci kamencic na kraj , a prethodno cemo vezbati bacanje u dalj

Salim se naravno. Pa nista lakse , vezan uz sailu , spusticemo kabel uz jednu zgradu dole , po potrebi produziti malo jacim kanapom. Sa druge zgrade spustiti dovoljno dugacak kanap , vezat za ovaj kraj i povuci gore ..... To je jedna ideja ...

Ma komsije me najvise i brinu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 20:42 - pre 229 meseci
Koliko znam, legalno to nije moguce zbog gomile stvari koje se ticu bezbednosti i sl.. pravila.

Osim toga, vi sa tim kablovima idete iznad tudjeg zemljista, a ako je visina pravelika u odnosu na nadmorsku mozete smetati i kontroli letenja.

Ilegalno je naravno moguce - ali kad vam taj kabl promrzne prve zime ima da se sruci nekom na glavu :)

Zar vam nije lakse da umesto toga napravite usmereni 54 Mb/s Wireless link?

Ili ako bas volite kabl, vidite da vam se to provuce kroz kanalizaciju izmedju te 2 zgrade, a onda kroz cevi kroz koje ide telefonska infrastruktura.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.yu
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?30.05.2005. u 23:10 - pre 229 meseci
A tek ovi sto postavljaju kablove za kablovsku televiziju. :-(

Ranije (oko '90.) je trebala dozvola, ali da me ubijes ne znam ko ju
je bese izdavao. Znam da je bilo izmedju ostalog potrebno misljenje
oba kucna saveta...

ZNam jer smo mi iz radio kluba hteli neke antene da razapnemo (obicna
zica par kvadrata presek, oko 40 m duzine, ali nismo smeli da idemo
preko saobracajnica, ne smemo ispod 5 m visine, nikako iznad
elektricnih ili PTT vodova, pa smo zbog svega toga odustali od te
ideje.
Mada se od '90. dosta izdesavalo...
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dejan024
Dejan Major
Yugoslavia,Subotica

Član broj: 2675
Poruke: 505
*.suonline.net.

ICQ: 273632292
Sajt: www.kuvajmo-blogovski.com


+1 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?31.05.2005. u 00:16 - pre 229 meseci
Wireless link vec postoji , ali je 11Mb/s i ne moze se porediti sa 100Mb/s sa kablom . Dosta nas je u zgradi i jednostavno nije zadovoljavajuce 54kb/s , cak razmisljamo da stavimo 1Gb/s swich. Na Ap koji se kacimo koriste i ostali udaljeni useri pa je link ocajan . A postavljanje zasebnog Ap i na drugu zgradu trenutno nije izvodljivo ... U svakomslucaju ako neko ima informacije kome se obratiti i koji su papiri potrebi, hvala unapred.

Da dodam najvise nam odgovara da kabel razvlacimo od krova do krova jer su useri koncentirisani na visljim spratovima ...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?31.05.2005. u 01:29 - pre 229 meseci
kontroli letenja ne mozete da smetate nikako, pa sve da se usadite na glavu, smetnja moze da bude ako je u pitanju poljoprivredna avijacija, i ako oni u svojoj ruti imaju prelet izmedju te 2 zgrade. Medjutim, ni oni nisu blesavi i bas iz tog razloga izbegavaju slicne zgrade, zbog antena radio amatera, ovakvih kablova i slicno.....
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?31.05.2005. u 06:30 - pre 229 meseci
cak i ako vas komsije ne druknu, opet ostaje problem zamrzavanja zimi. mozete da probate provlacenje kabla ispod zemlje (kanalizacija)? i za to vam je neophodna dozvola, ali je manje ocigledno, ako nista drugo.


Edited by trooper - izbačen offtopic komentar
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?02.06.2005. u 18:03 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Koliko znam, legalno to nije moguce zbog gomile stvari koje se ticu bezbednosti i sl.. pravila.

Osim toga, vi sa tim kablovima idete iznad tudjeg zemljista, a ako je visina pravelika u odnosu na nadmorsku mozete smetati i kontroli letenja.

Ilegalno je naravno moguce - ali kad vam taj kabl promrzne prve zime ima da se sruci nekom na glavu

Zar vam nije lakse da umesto toga napravite usmereni 54 Mb/s Wireless link?

Ili ako bas volite kabl, vidite da vam se to provuce kroz kanalizaciju izmedju te 2 zgrade, a onda kroz cevi kroz koje ide telefonska infrastruktura.


daaaaj please
Bas ce aviJoni da lete izmedju dve zgrade
Kabl da promrzne? Pa protera se kroz crevo za instalacije (plasticno, debelo 3-5 cm na buvljaku).
A sigurnost - valjda ce okace i sajlu... pa onda i kabl i sjla ide kroz crevo, a sajla zategnuta dobro..

Edited by trooper - izbačen neprikladan komentar
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: potrebni papiri za postavljanje utp kabla izmedju dve visoko spratnice ?

[ Pregleda: 5520 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.