Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 2003 file sharing se zamrzne na 10-20 sekundi

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 file sharing se zamrzne na 10-20 sekundi

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Windows 2003 file sharing se zamrzne na 10-20 sekundi20.05.2005. u 20:32 - pre 230 meseci
Pozdrav svima.

Imam sledeci problem koji nikako da resim.

Na serveru na kome je Windows 2003 kada udjem u My Network Places - Entire Netvork - dolazi mi do zamrzavanja programa kojim sam pokusao da pristupim na jedno 20 sekundi. Znaci kada naprimer pokrenem Total commander i odem na Network Neigborhood - Entire Network - ... pri savakom koraku program mi se zamrzne na jedno 10-20 sekundi. Tako mi treba i do 2 - 3 minuta da bi dosao do fajlova serovanih na nekom od klijenata na mrezi.

Na klijentima se ovaj problem ne pojavljuje, znaci bez problema mogu da pristupim momentalno bilo cemu ukljucujuci i fajlove serovane na serveru.

U mrezi imam oko 30 winXP sr2 klijenata, 10 win98 sp2 klijenata i jedan Win2003 klijent.

Problem bilo kakvih virusa je iskljucen zato sam cak i ubacio nov hard disk i ponovo instalitao windows2003 i problem se javlja odmah u startu. Znaci windows2003 je sveze instaliran i problem i dalje postoji.

Cak sam probao i da zamenim server sa klijentom na kome je isto win 2003, problem mi se odmah ponovo pojavio cim sam klijentu dao ip 192.168.0.1 i podesio da bude on server.

Unapred zahvalan da odgovorima.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Windows 2003 file sharing se zamrzne na 10-20 sekundi23.06.2005. u 09:04 - pre 229 meseci
Evo odgovora samom sebi, a i ostalima koji imaju isti problem.

Naime problem je ustvari bio krajnje banalan.

Naime kod mene je na centralnom serveru prikljucen kablovski modem (preko koga imam konekciju ka internetu). A normalno kablovski modem je u stvari mrezni adapter a ne modem. I normalno kad udjem u My Network Places i krenem dalje racunar trazi odziv sa celokupne moje mreze ukljucujiuci i mrezu kablovse televizije.....
I normalno je da to potraje i do 30 sekundi s obzirom koliko racunara ima prikljuceno na mog kablovskog operatera.

E sad jos ostaje pitanje kako naterati moj windows 2003 da ne trazi odziv sa tog mreznog adaptera (motorola Surfboard Cable modem SB4200e).....

A odgovor je normalno bio isto vrlo jednostavan...

Znaci trebalo je samo iskljuciti Client for Microsoft Networks za kablovski mrezni adapter i normalo iskljuciti i File i Printer Sharing za istu konekciji....
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 file sharing se zamrzne na 10-20 sekundi

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.