Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!

[es] :: Flash :: Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!

[ Pregleda: 2602 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

White Weedow
Amsterdam

Član broj: 30680
Poruke: 89
*.cable.powersurf.li.

Sajt: www.mfx-club.com


Profil

icon Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!03.04.2005. u 00:52 - pre 232 meseci

Kada napravim movieclip i pomocu buttona preko movieclipa uvezem externi swf nemogu nikako da ga postavim na zeljenu poziciju npr x: 20.0 i y:10.0 kako to uciniti !??
Sometimes everytings is dificult!!!
But you must learn...
http://www.mfx-club.com
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!03.04.2005. u 03:55 - pre 232 meseci
Probaj da u glavnu prezentaciju (swf) napravis klip odredjenih dimenzija,zatim ga postavi na odredjenu poziciju pa u njega ucitaj eksterni swf.Naravno kako on ne bi bio vidljiv izaberi maksimalnu transparentnost ili boju okoline...Napisi detalje:naziv mc koji treba da ucitas i naziv tog novog u koji treba da ucitas,zatim u kom je nivou kako bi ti eventualno poslao kod.Ako koristis Macromedia Flash imas jedan primer koji dobijas nakon instalacije.Ta aplikacija se zove-mislim BehaviorsScrapbook ili tako nekako,tamo on ucitava JPG u klip ali isto radi i sa swf.Probaj tako,ali postoji i resenja za direktno pozicioniranje-sigurno.Vidi primer prvo:C:\Program Files\Macromedia\Flash MX 2004\en\First Run\Samples\BehaviorsScrapbook
 
Odgovor na temu

White Weedow
Amsterdam

Član broj: 30680
Poruke: 89
*.cable.powersurf.li.

Sajt: www.mfx-club.com


Profil

icon Re: Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!03.04.2005. u 11:25 - pre 232 meseci


Probao sam sve i nema veze koliko ji empty movie clip u glavnom swf moze biti cak velicine jedne tacke on ce opet isto ucitati externi swf pa sam to uradio na sledeci nacin napravio sam prazan swf i zadao mu alpha 0% i tako sam njega pomijerao pixel po pixel do zeljene pozicije tako kad ucita externi swf da bude na toj poziciji na kojoj sam zelio!! Jos nisam nasao da ima bas u flash bas pozicioniranje neko ili salgin ili nesto slicno pa da mogu bas unjeti na koji tacno poziciju da ga ucita!!!

Probat cu ovako kako sam uradio pa cu vidjeti rezultate nakon dovrsene prezentacije! Usvakom slucaju hvala ti puno! A ako neko zna tacno kako se uradi neka javi ! Pozdrav
Sometimes everytings is dificult!!!
But you must learn...
http://www.mfx-club.com
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
213.244.208.*

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!03.04.2005. u 20:49 - pre 232 meseci
OK!!!.Naci cu neki primer!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Kako postaviti externi swf na zeljenu poziciju pomoc!

[ Pregleda: 2602 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.