Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eh taj linux, ja njega volim ali one mene ... (kako podesiti wireless konekciju)

[es] :: Linux mreže :: Eh taj linux, ja njega volim ali one mene ... (kako podesiti wireless konekciju)

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Eh taj linux, ja njega volim ali one mene ... (kako podesiti wireless konekciju)18.03.2005. u 13:32 - pre 232 meseci
Kao sto rekoh i naslovu muci me wireless konekcija pod linux-om.

Hardver je Cisco AIRONET -35X i antena "hranilica za pilice" (mada je "ulicna svetiljka" precizniji naziv), provajder je Tehnikom.

Softver je Windows (pod kojim sve fercera bez problema) i Fedora Core 3 pod kojim sve fercera (sa velikim problemima) - driver airo.

Prvo nisam imao pojma kako pod Lin da namestim konekciju ali je na kraju posle adsl-setup skripte sve momentalno proradilo. E problem nastaje sto kasnije veza najednom nestane i vise nema sile da proradi. Glupi network strength signal u systray-u vise ne radi i nikakav adsl-start/stop/status ne pomaze. Onda posle dosta muvanja proradi (mada systray i dalje ne pokazuje signal). Nisam siguran ali cini mi se da je proradilo posle rmmod airo; modprobe airo ali ne bih se zakleo ... Plus ne radi uspostavljanje konekcije na boot-u (stoji pola sata na ppp0 i ne uradi nista)
Takodje mi nije jasno cemu sluze one 4 konfiguracije koje je moguce podesiti za wireless karticu - nikako ne pamti sta god da podesim ...

Ima li ko blagu ideju kako se resava ovaj problem, ili bar dajte opsi kako kod sebe resavate wireless konekciju u linux-u, mora biti da masim neku ogromnu stvar (koju mi verovatno pred nosom stoji ..)?

Pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
..net.139.193.62.in-addr.arpa.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Eh taj linux, ja njega volim ali one mene ... (kako podesiti wireless konekciju)20.03.2005. u 00:02 - pre 232 meseci
ma reseno, eth1 na koji se registrovala wireless kartica mora da bude "up" (iako ce u netwrok konfiguration pisati da je "Inactive") jedino treba podesiti da ne uzima IP sa servera inace se podize pola sata i na kraju javi gresku, ukljucio sam "IP" ali jednostavno nisam zadao nikakav IP niti mreznu masku, sad radi fino.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Eh taj linux, ja njega volim ali one mene ... (kako podesiti wireless konekciju)

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.