Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucna izolacija

elitemadzone.org :: TechZone :: Zvucna izolacija

[ Pregleda: 15314 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Zvucna izolacija01.03.2005. u 10:36 - pre 232 meseci
I ja i burazer smo ljubitelji glasne muzike.Za sada je te potrebe zadovoljavao muzicki stub,ali...kriterijum se uodnosu na pre 5 godina promenio,tako da cu u bliskoj buducnosti pazariti najverovatnije nove zvucne kutije ozbiljnijeg tipa,najverovatnije Mission M5 seriju sa Mission AS5 subwooferom (http://www.4audio.co.yu/mission/m5/index.html).Poslusao sam ih u salonu i to stvarno zvuci onako kako bi trebao da zvuci jedan ozbiljan 5.1 set zvucnika.
Cisto informacije radi frontalci imaju snagu 25-150w RMS po kanalu rearovi 25-100W RMS po kanalu a subwoofer 350 w RMS.Osetljivost forntalaca je 89 db a rearova 87 db.Podaci su verovatno tacni s'obzirom da su upitanju ozbiljniji zvucnici,a ne igracke tipa Genius ili Jazz speaker(10-15-tak puta jeftinije od M5 kompleta).

Problem je u tome sto mi zivimo u stambenoj zgradi,znaci okruzeni drugim stanovima sa svih strana.Jednostavno ne zelimo da dozivimo da neko slucajno zove miliciju zbog glasne muzike.U svakom slucaju verovatno mnogo prodornije muzike,nego sto je sada(pogotovu na niskim tonovima zbog enormnog woofera).

Kako izolovati sobu gde ce se drzati zvucnici.Interesuju me konkretna resenja za zidove,prozore,plafon i pod a ponovo da ne narusava estetiku i enterijer trenutni.Imam parket,nemam pojma koji,ionako je dotrajao pa treba da se menja,pa me interesuje da li se onda na pod stavlja neka izolacija ili laminat.
Dakle treba mi da mogu da "groovam" koliko hocu a da to (bar danju) ne smeta nikom.
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.197.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Zvucna izolacija01.03.2005. u 12:19 - pre 232 meseci
Prvo omasio si forum !
Drugo koristi pretragu !

http://www.elitesecurity.org/tema/76049
http://www.elitesecurity.org/tema/94153

po0z
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Zvucna izolacija01.03.2005. u 14:34 - pre 232 meseci
procitao sam ove linkove,ali mi se cini da je to ipak sto se tice normalnog slusanja glasne muzike,meni ipak treba za enormno glasnu muziku.Ako nije problem zamolio bih nekog od moderatora da prebaci ovu temu u tech zone sobu,mislim mogu da napravim novu temu ali onda krsim pravila foruma da ne mozes da stavis 2 iste teme u razlicite sobe
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Zvucna izolacija04.03.2005. u 00:47 - pre 232 meseci
Pa bas toliko glasnu muziku ne mozes slusati u stanu osim ako u sobu (za izolaciju) ne ulozis toliko koliko si u citav stan pa da napravis neko ludilo :o)
Jednom prilikom sam u jednom disku vidio za plafon polijepljene one kutije od jaja :o) nisu to kutije nego znas ono u sta jaja upadaju. Kad sam pitao sta je to rekli su zvucna izolacija. Mislim da sam jos negdje nekad vidio tako nesto postavljeno u tu svrhu. To je naravno od prije rata tj. prije 91. god.
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net.

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: Zvucna izolacija04.03.2005. u 11:48 - pre 232 meseci
nije to nista cudno niti retro niti socijalno niti predratno.. i danas se koriste kao dobra izolacija. udji u neki muzicki studio ili gluvu sobu na nekoj radio stanici...
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Zvucna izolacija04.03.2005. u 15:18 - pre 232 meseci
Citat:
nije to nista cudno niti retro niti socijalno niti predratno
Nista od toga ja nisam ni rekao osim da je predratno sto jeste! Radjeno je prije 91.
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net.

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: Zvucna izolacija05.03.2005. u 15:31 - pre 232 meseci
Postoji mali milion nacina da to uradis. Neki od materijala koje mozes da koristis su mineralna ili drvena vuna, glinene kuglice, perlit... Ujedno se koriste i za toplotnu izolaciju :)

Bitno je da izaberes ono sto mozes da platis i sto ti nece previse smanjiti prostoriju.
Recimo mozes idealno da izolujes sobu ako se odreknes 30ak cm sa svake strane. :)
Postoji pluta koja se lepi za zidove. Debela je nekih par mm. To mozes i sam da izvedes.

Izolacija plafona je skuplja. Najbolje bi bilo da iskuliras i da prepustis komsiji iznad da on kod sebe uradi izolaciju poda kada mu se smuci tvoje slusanje muzike :)

Sto se poda tice tu postoji milion varijanti. Postoje neke podloge koje mozes da stavis ispod tepiha recimo a koje smanjuju buku za 10-20 decibela. Ima raznih varijanti: guma, vinil, pluta, lateks itd.

Ovo je nesto onako ukratko ako to zelis sam da uradis... A uvek postoji i varijanta da angazujes strucnjaka koji ce ti reci sta je najbolje i odmah moze da ti kaze koliko ce da te kosta. S obzirom da ti zelis bas exxtra izolaciju to nije tako jednostavno ni jeftino a i sigurno je vise od par mm tako da razmisli koliko gubis onda na kvadraturi sobe.

 
Odgovor na temu

Miki88

Član broj: 34063
Poruke: 99
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zvucna izolacija16.03.2005. u 16:00 - pre 231 meseci
Citat:
artichoka:
Sto se poda tice tu postoji milion varijanti. Postoje neke podloge koje mozes da stavis ispod tepiha recimo a koje smanjuju buku za 10-20 decibela. Ima raznih varijanti: guma, vinil, pluta, lateks itd.


Zanimalo bi me nesto opsirnije o ovim podlogama?
kolika debljina je potrebna da bi izolacija bila znacajna?
Da li i gde se mogu kupiti kod nas (beograd)?
pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zvucna izolacija - PLUTA17.04.2006. u 23:37 - pre 218 meseci
Citat:
Miki88: Zanimalo bi me nesto opsirnije o ovim podlogama?
kolika debljina je potrebna da bi izolacija bila znacajna?
Da li i gde se mogu kupiti kod nas (beograd)?
pozdrav

Mene zanima pluta, fabricki narezana na kvadrate, mislim da su 30x30cm, takodje mi se cini da sam vidjao razlicite za pod i zidove, ima li to gde u Beogradu da se kupi? Negde u Karadjordjevoj ulici imaju na metar, 3 razlicite debljine, ali i nije nesto, izgleda da su to mleveni ostaci pa slepljeni zajedno u ploce, i lako se kida (mislim - suvise lako).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

uross
Beograd

Član broj: 16592
Poruke: 32
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zvucna izolacija17.04.2006. u 23:50 - pre 218 meseci
Najbolja varijanta za tvoj problem je unutrašnja termo izolacija, tj. u tvom slučaju zvučna izolacija (svaka moderna termo je ujedno i zvučna). Košta 15 evra po kvadratu (ne sobe, nego zidova). Za izolaciju se koristi neka vrsta stiropora koji i nije baš pravi stiropor jer je on otrovan, nego neki koji se pravi od prirodnih materijala. U ovih 15 evra ti je uračunato i potpuna estetska završnica, tj. izgledaće sve kada se završi kao normalan zid, jedino kada ga kucneš zvučaće šuplje. Nema govora o 30 cm sa svake strane, biće dovoljno 5-8 cm tog stiropor materijala + 8mm gipsane ploče koja ide preko. Što se tiče plafona, njega moraš da spustiš a u među prostor bi nasalgao takođe neku vrstu termo izolacionog materijala.

Pozitivan, a u tvom slučaju sporedan efekat, biće ti 30% manje para za grejanje...

Pogledaj sajt http://www.fasade.co.yu/.

[Ovu poruku je menjao uross dana 18.04.2006. u 00:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zvucna izolacija18.04.2006. u 00:10 - pre 218 meseci
Citat:
uross: Najbolja varijanta za tvoj problem je

Ne. Najbolja varijanta za moj problem je ... pluta. Ja trazim plutu, a nisam hteo da opterecujem ES novom temom, pa sam iskoristio staru, a ti odgovaras na ono sto je bilo na pocetku, pre vise od godinu dana. Mozda je covek jos uvek zainteresovan, ne kazem, ali sumnjam. Ako sam ja nesto zabrljao, pardon. Uglavnom - i dalje me zanima gde ima ovo da se kupi kod nas, ako ima:



[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 18.04.2006. u 01:11 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Troublemaker
Kingston

Član broj: 19337
Poruke: 71
212.200.94.*



Profil

icon Re: Zvucna izolacija19.04.2006. u 11:09 - pre 218 meseci
Jel govorimo o absorbciji ili izolaciji, to su razliciti pojmovi? Hoces da smanjis eho u sobi i popravis akustiku ili hoces da se izolujes od komsija?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zvucna izolacija

[ Pregleda: 15314 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.