Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 18:54 - pre 232 meseci
Citat:
Nezaposlene žene u Njemačkoj ubuduće će morati prihvatiti svaki posao koji im se ponudi, bez obzira je li riječ o mjestu prodavačice, sobarice, čistačice ili prostitutke. Nakon najnovijih reformi njemačkog socijalnog osiguranja, žene mlađe od 55 godina dužne su prihvatiti svaki posao koji im se ponudi, pa čak i ako je riječ o zaposlenju u inače potpuno legaliziranoj industriji seksa. Ukoliko odbiju ponuđeni posao, izgubit će pravo na socijalnu pomoć. Budući da je prostitucija legalizirana, centri za zapošljavanje u Njemačkoj, prema zakonu, moraju se jednako odnositi prema makrou koji želi zaposliti prostitutku u svom bordelu, kao i prema zubaru koji želi zaposliti medicinsku sestru ...

Nije lako ženama do posla ni u Njemačkoj ...Država, naime, vrši sve veći pritisak na centre za zapošljavanje ne bi li se što više smanjio broj nezaposlenih, a posljedica bi moglo biti potpuno izjednačavanje poslova koji se nude na burzama rada.
Budući da je prostitucija legalizirana, centri za zapošljavanje u Njemačkoj, prema zakonu, moraju se jednako odnositi prema makrou koji želi zaposliti prostitutku u svom bordelu, kao i prema zubaru koji želi zaposliti medicinsku sestru.

Pravnici upozoravaju da u zakonu ne postoji klauzula kojom se nezaposlenim ženama omogućuje da odbiju ponuđeni posao u industriji seksa, piše Iskon.

http://www.dugirat.com/content/view/1212/1/

Ukoliko je ova vest tačna, zar to nije najgore moguće kršenje ljudskih prava ? Mislim, zamislite nezaposlenu ženu koja je udata i mora da prihvati takav posao, znači onda mora da izvrši preljubu (na neki način), a to je takođe u neku ruku kršenje zakona.Doduše, možda nije sve tako kako se čini, verovatno su ljudi koji su trenutno u Nemačkoj (a ima ih na forumu) bolje upućeni u celu situaciju, ali ukoliko je tako kako piše, onda mogu samo da se zapitam kuda ide ovaj svet.Dakle, mislite li da je ovo istina ? I ako je tako, da li će se to regulisati na neki način ? Jer, iako je prostitucija legalna, ili barem polulegalna na zapadu, opet ja nikako ne mogu da gledam na nju, kao na svaki drugi normalan posao.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 19:07 - pre 232 meseci
http://www.lifesite.net/ldn/2005/jan/05013106.html

:-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 19:15 - pre 232 meseci
Da, pričao mi je ortak da je pročitao u nekim našim novinama baš o tom slučaju, ali sam mislio da je klasična buva, jer nigde nisam mogao da nađem link ka toj vesti, ali sam posumnjao kad sam naleteo na ovo što sam postovao.Znači, istina je.Dakle, ne postoji nikakva regulativa u zakonu koja bi mogla da zaštiti te žene,niti njihove muževe.Hmmm...već vidim povećan broj ubistava izvršenih od strane ljubomornih muževa :) i dece koja u školi pišu sastave sa naslovom tipa "Čime se bave vaši roditelji ?".Mislim, da se razumemo, i ja sam čovek otvorenih, modernih Evropskih shvatanja, ali ovo je too much :)

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 13.02.2005. u 20:19 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 19:15 - pre 232 meseci
Bez ulaska u diskusiju na temu da li je ovo moralno ili ne, postojale su (i verovatno i dalje postoje) uzasne zloupotrebe socijalnog programa... Treba gledati obe strane medalje. Jer godinu dana nije toliko kratak rok da se nadje kakav - takav posao.
Citat:

Under German law, any woman under 55 who has been out of work for more than a year can be forced to take an available job or lose her unemployment benefit.


Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 19:30 - pre 232 meseci
Cekaj malo, a zasto se prica samo o nezaposlenim zenama? Zar na Zapadu ne vlada i jednakost polova, kao jedno od ljudskih prava? Onda bi i nezaposleni muskarci morali da prihvate "bilo koji posao" koji im se ponudi!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 19:34 - pre 232 meseci
Citat:
postojale su (i verovatno i dalje postoje) uzasne zloupotrebe socijalnog programa...

Slažem se, ali opet mislim da bi prostitucija trebalo da ima drugačiji status od ostalih poslova.Ok je da se ukine socijalna pomoć nekome ko odbije neki posao, ali ukinuti nekom socijalnu pomoć zbog odbijanja da bude prostitutka je...pa...nekako drugačije.Inače, nigde ne piše, jel to važi i za muškarce ? :)

<edit>Tomislav se ubacio ispred sa slličnim razmišljanjem o jednakosti polova.Elem, i to je interesantno pitanje.Doduše, mislim da se većina muškaraca ne bi bunila da ih "nateraju" da to rade</edit>
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...13.02.2005. u 20:44 - pre 232 meseci
Citat:
Marko_L: Doduše, mislim da se većina muškaraca ne bi bunila da ih "nateraju" da to rade


Možda većina pubertetlija.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...14.02.2005. u 01:14 - pre 232 meseci
Citat:
Marko_Loduše, mislim da se većina muškaraca ne bi bunila da ih "nateraju" da to rade</edit>


U tim homo i bi sex kombinacijama, bar kada je muškarac u pitanju, on jedino ne može da bude lezbejka. Dakle ostaju ti tri mogućnosti u 1:1 igri,

1)Klasika muško-žensko
2) Muško-muško gde si pasivan tj. buzer
3) Muško-muško gde si aktivan tj. peder


KO se dakle tu ne bi bunio????

***Podela je prilično zastarela iz doba pre EU (oko 1980), možda se nešto u tehnologiji promenilo u međuvremenu? Ja sam neobavešten pošto sam tih godina počeo da se bavim računarima!!!
p.s. Nisam mogao da odolim!

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...14.02.2005. u 12:36 - pre 232 meseci
E Marko,Marko :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...14.02.2005. u 13:06 - pre 232 meseci
Citat:
Marko_L: Doduše, mislim da se većina muškaraca ne bi bunila da ih "nateraju" da to rade
zar je moguce da neko ko ima 22 godine jos uvek tako razmislja?




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...14.02.2005. u 15:46 - pre 232 meseci
Aman-zaman ljudi, šta ste se uhvatili za tu jednu rečenicu, koja je uzgred trebalo da ispadne šaljiva.Postavio sam temu da prodiskutujemo onu vest iz prvog posta, a ne da se vređamo ovde.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...14.02.2005. u 23:59 - pre 232 meseci
Što se ljutiš i ja se zezam, ali sam hteo da pokažem kako i proračunati Nemci mogu da prekombinuju. Ukoliko su prekombinovali, naravno, jer ti po njima možeš samo na poslu da budeš peder, i to se ne računa, kao što se ne računa ako ti je mama, sestra, žena na poslu prostitutka. To je posao. Prvo te nateraju da protiv svoje volje nosiš kravatu, odelo, htz šlem, itd. pa kad se osvestiš, a ti već u halterima, u izlogu. To mu je valjda demokratija i kapitalizam. Vidi se da im fali CCCP, onda su se bar trudili da izgledaju normalno i pristojno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemačka - Suzbijanje nezaposlenosti, ali...

[ Pregleda: 3037 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.